reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy zbyt wysoka beta hcg na początku ciąży?

Dołączył(a)
2 Październik 2023
Postów
3
mam 41 lat. Po kilku latach nieudanych prób zajścia w ciąże, łącznie z procedurami in-vitro, zaszłam w ciąże zupełnie naturalnie.
Martwi mnie jednak wysoka beta hcg.
Cykle mam z reguły 27 dniowe, beta hcg zrobiona w 29 dc wyszła 518, póżniej w 31 dc. ok 2900 a w 35 dniu cyklu 6800. owulacja była w 13- 14 dc.
Teraz jest 48 dc i beta wyszła aż ponad 126 000.
Przy pierwszej ciąży z synem napewno nie miałam aż tak wysokich wartości.
Boję się , że to zespół Downa czy coś.
Czy ktoś miał tak wysokie wartości bety na początku ciąży?
Dodam, że serduszko już zaczęło nieśmiało pulsować w 5 tygodniu i 5 dni.
Póżniej w 45 dniu cyklu biło już w tempie 130 uderzeń na min.
Z usg absolutnie nic na razie nie wychodzi złego.
Wiek ciąży zgadza się z rozmiarami zarodka co do jednego dnia.
Bardzo się jednak boję, nie mogę spać po nocach o tak wysoki poziom bety.
 
reklama
A dlaczego badałaś bhcg na tym etapie ciąży?
Odkąd ciąża jest uwidoczniona na USG, to wyznacznikiem czy dobrze się rozwija jest obraz USG 🙂
 
mam 41 lat. Po kilku latach nieudanych prób zajścia w ciąże, łącznie z procedurami in-vitro, zaszłam w ciąże zupełnie naturalnie.
Martwi mnie jednak wysoka beta hcg.
Cykle mam z reguły 27 dniowe, beta hcg zrobiona w 29 dc wyszła 518, póżniej w 31 dc. ok 2900 a w 35 dniu cyklu 6800. owulacja była w 13- 14 dc.
Teraz jest 48 dc i beta wyszła aż ponad 126 000.
Przy pierwszej ciąży z synem napewno nie miałam aż tak wysokich wartości.
Boję się , że to zespół Downa czy coś.
Czy ktoś miał tak wysokie wartości bety na początku ciąży?
Dodam, że serduszko już zaczęło nieśmiało pulsować w 5 tygodniu i 5 dni.
Póżniej w 45 dniu cyklu biło już w tempie 130 uderzeń na min.
Z usg absolutnie nic na razie nie wychodzi złego.
Wiek ciąży zgadza się z rozmiarami zarodka co do jednego dnia.
Bardzo się jednak boję, nie mogę spać po nocach o tak wysoki poziom bety.
To nie jest za wysoka beta.
 
badałam, bo jakoś obawy ciązy - mdłości mi przeszły, a poza tym coś tam kiedyś lekarz mówił. że w 35 dc te ponad 6 tys bety to że jest to z tych wyższych poziomów. i tak zasiał mi chyba trochę panikę w głowie.
 
badałam, bo jakoś obawy ciązy - mdłości mi przeszły, a poza tym coś tam kiedyś lekarz mówił. że w 35 dc te ponad 6 tys bety to że jest to z tych wyższych poziomów. i tak zasiał mi chyba trochę panikę w głowie.
nie bada się wartości beta hcg jeśli masz obraz na usg.
 
Witam serdecznie po długich staraniach chyba się udało ale tylko chyba…. Dlaczego? Wierzę, że rozjaśnicie mój mózg bo moja Pani ginekolog będzie dopiero od wtorku 30 stycznia a innym już nie ufam (przynajmniej tych z najbliższej okolicy). Już streszczam wszystko: dokładnie 11. 11. 2023 r. Miałam 1 dzień okresu i wariowałam i się cieszyłam bo 6 grudnia 2023r. zobaczyłam na teście cien cienia. Niestety jeszcze przed wizyta u lekarza 9 grudnia dostałam okres, 13 grudnia na wizycie nic nie było widać, beta hcg 16 grudnia 2023 r. Nie wykazała nic więc to była poprostu pomyłka i wkręciłam sobie tylko prezent na mikołaja. W styczniu okres powinnam 6. Nie przyszedł zrobiłam test i ku mojemu zdziwieniu piękne grube kreski. Z kalkulatora i dnia miesiączki w dniu zrobienia badania bety hcg powinnam być w 5 tc + 4 dni a tymczasem wynik bety mnie przeraził bo wyszło z wyników referencyjnych 7-8 tc (52562mlU/ml) nie jest to możliwe zważywszy na opisaną sytuację. Dodam że w grudniu współżyłam z mężem tylko raz 20. Naprawdę nie wiem co k tym myśleć. Szczerze nie zagłębiałam się bardzo cieszyłam się że beta jest ale jak zaczęłam czytać tutaj wpisy o becie to się przeraziłam ! Co myślicie ?
 
Witam serdecznie po długich staraniach chyba się udało ale tylko chyba…. Dlaczego? Wierzę, że rozjaśnicie mój mózg bo moja Pani ginekolog będzie dopiero od wtorku 30 stycznia a innym już nie ufam (przynajmniej tych z najbliższej okolicy). Już streszczam wszystko: dokładnie 11. 11. 2023 r. Miałam 1 dzień okresu i wariowałam i się cieszyłam bo 6 grudnia 2023r. zobaczyłam na teście cien cienia. Niestety jeszcze przed wizyta u lekarza 9 grudnia dostałam okres, 13 grudnia na wizycie nic nie było widać, beta hcg 16 grudnia 2023 r. Nie wykazała nic więc to była poprostu pomyłka i wkręciłam sobie tylko prezent na mikołaja. W styczniu okres powinnam 6. Nie przyszedł zrobiłam test i ku mojemu zdziwieniu piękne grube kreski. Z kalkulatora i dnia miesiączki w dniu zrobienia badania bety hcg powinnam być w 5 tc + 4 dni a tymczasem wynik bety mnie przeraził bo wyszło z wyników referencyjnych 7-8 tc (52562mlU/ml) nie jest to możliwe zważywszy na opisaną sytuację. Dodam że w grudniu współżyłam z mężem tylko raz 20. Naprawdę nie wiem co k tym myśleć. Szczerze nie zagłębiałam się bardzo cieszyłam się że beta jest ale jak zaczęłam czytać tutaj wpisy o becie to się przeraziłam ! Co myślicie ?
Wysoka beta może świadczyć o zaśniadzie.
 
reklama
Do góry