reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy zdarzyla sie komus pomylka w okresleniu plci na USG?

a u mnie na USG polowkowym lekarz z cala stanowczoscia powiedzial ze bedzie chlopiec (pierwsza moja ciaza), pozniej juz sie nie dalo nic stwierdzic, bo dziecko ulozone bylo posladkowo i wypiete na caly ten swiat:-D, jakiez bylo moje zdiwienie gdy sie okazalo ze mam corke:-D:-D

natomiast w drugiej ciazy lekarz (inny) juz sie nie pomylil i na polowkowym stwierdzil ze bedzie dziewczynka
 
reklama
ja do prawie 30 tyg myslałam ze bede iała Zosie:-D:-D:-D
a mam synka...

moze Cie to nie pocieszy, ale na prorodówce obok-jak rodziłam miała się urodzic dziewczynka, a urodził sie chłopiec-do domku wracał w rózowym rozku :)
tata chłopca był tak zaskoczony ze jak dzwonił do rodziny to nie mówił co i jak z zona, tylko ze ma synka nie córe i nikt mu nie chciał wierzyc:-D
 
NO dokładnie!!zdarza się że rodzice są w szoku po porodzie:-):-):-)!!jak ja rodziłam Filipa to tez na łózko obok w sali przedporodowej rodziła dziewczyna córcię a jak sie dzidzia wykluła na świat lekarz mówi "fajna dziewczynkia ale z jajeczkami" nie zapomnę ich miny do końca życia-heheh jakby ufo zobaczyli:-D:-D:-D!!z Adrianny zrobili Adriana i młody tez wracał do domu w różowym beciku:-D!!
niestety w medycynie jedyną pewna i 100% sprawą jest to ze każdy z nas kiedyś umrze...na resztę trzeba brać poprawkę;-)!
 
Moja znajoma miała taki przypadek.Lekarz twierdzil przez cala ciąże ze to dziewczynka ( wiedzial tez ze ona bardzo by chciala corke) .... a tu podczas porodu wyskoczyl chlopczyk ;)) Radosc byla ale i jakie zdziwienie ;)) Zamiast Nikoli urodzil sie Oliwier ;))
 
u mnie każdy też mówi co innego dzień przed połówkowym usg byłam u swojego gina i mówił że dziewczynka potem na drugi dzień poszła do innego i mówił ze chłopiec potem znowu mój mówił ze dziewczynka i teraz mieliśmy potwierdzać czy ma rację wiec mówi chłopiec a po chwili mówi ...chwila.... chwila nie nie chłopiec to dziewczynka :-D to była stópka :sorry:;-):-D i nic tam nie widzi by było między nóżkami ;-)
 
Ostatnio mój lekarz wysłał mnie na specjalistyczne USG do specjalistki od diagnostyki prenatalnej i ona mi wyjaśniła skąd biorą się pomyłki w określaniu płci. Otóż lekarze czasami zgadują i mimo iż dokładnie nie widzą to mówią jaka jest płeć dziecka. Ona powiedziała że pomyłki nie powinny się zdarzać a ci lekarze którzy je popełniają robią poważny błąd i podważaja sami swoje kompetencje. Niestety po prostu nie można mówić wtedy że są fachowcami w czytaniu USG. Takie pomyłki nie powinny się zdarzać. Jeśli tak się dzieje to znaczy że miałyście do czynienia z partaczami. Bo mi ta specjalistka powiedziała że to widać na USG bykiem! Czarne jest czarne a białe jest białe. I jak nie widać to lepiej nic nie mówić tak jak mi mój lekarz we wczesej ciąży nic nie powiedział bo mówił że jeszcze nie może określić. Dopiero w 25 tygodniu powiedział mi na 100%. Tak siedzieje w szczególności w przypadku kiedy ma być dziewczynka :) Ale najlepiej wybrać się na USG 3D i wtedy jest wszystko jasne.
 
Mi na usg prenatalnym dokladnie 12tc+1 lekarz okreslil plec, ale podkreslil ze to 'z jego doswiadczenia i wg niego...', dal nam 70procent ze to dziewczynka. Pozniej co chodzilam na usg do swojego gina to pytalam czy jajka nie wyrosly, na kazdym bylo ze nie :) Jeszcze bylam na polowkowym prenatalnym 3d u tamtego lekarza i potwierdzil ze bedzie dziewczynka i jest :-)
Zgadzam sie ze czesc lekarzy mowi na pale, bo nie widza dokladnie lub brak im doswiadczenia.
U mojej znajomej cala ciaze mowil lekarz ze to dziewczynka, a 2tyg przed terminem na usg okazalo sie ze chlopak bedzie, i sami nie wiedzieli czy wierzyc. Urodzil sie chlopczyk :-p
 
U nas ma być dziewczynka ... co prawda pokazała się tylko raz w 26 tyg, ale ginka była na 99,9% pewna :-)
Jak się okaże, że chłopiec, to najwyżej będzie przez pierwsze 3 miesiące śmigał w różowych ciuszkach :-p
A staramy się nie nastawiać, że to na 100% córcia, bo szwagierce całą ciążę gin mówił, że dziewczynka, a urodził się chłopak ... więc jednak błędy się zdarzają ...
 
reklama
Mogę powiedzieć że widzę siusiaka na tym zdjęciu do którego podałaś link. Skąd wiem? bo u nas tak samo wyglądał. Mi lekarz powiedział w 14 tyg że dzidzia wygląda na babeczkę, bardzo się ucieszyłam bo chciałam córcie. W 24 tyg okazało się że córci wyrósł siusiak, wtedy tak dokładnie było widać że niemiałam wątpliwości że będzie Igor. Co do tych jąder to moszna czyli ta skóra prZEcież jest od początku tzn od 12 tyg bo wtedy kształtuje się płeć, tylko to z wewnątrz czyli jąderka schodzą się do moszny i z tego co mi wiadomo to nie w 18 tyg tylko po 30. Najlepiej poczekać do 20 tyg wtedy lepiej będzie widać. Moim zdaniem niema co się nakręcać.
 
Do góry