reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy zdarzyla sie komus pomylka w okresleniu plci na USG?

mi lekarz powiedzial ze bede miec synka,w srode mam kolejne USG i zobaczymy co mi wtedy powie:-)
bez wzgledu na to czy urodzi sie chlopiec czy dziewczynka bede kochac moje dziecko calym sercem w koncu to nie jego wina ze jest chlopcem a nie dziewczynka prawda;-)
 
reklama
Ja sie dowiedzialam, ze bede miala synka w 15 tygodniu. Mysle, ze dobry lekarz potrafi na tak wczesnym etapie okreslic plec, zwlaszcza w przypadku chlopca. Dwa tygodnie temu inny lekarz potwierdzil te diagnoze, wiec raczej jestem pewna, ze nic sie w tej kwestii nie zmieni. Moja kolezanka rowniez miala okreslona plec w podobnym terminie. Mysle wiec, ze i u Ciebie bedzie chlopiec.
 
niebawem mam USG mam nadzieje ze sie okaze czy lekarz mial racje mowiac ze to chlopczyk,wszystkie inne znaki i moja intucija czuja inaczej zobaczymy:-) zdrowko maluszka i tak jest dla mnie NAJWAZNIEJSZE
 
Ostatnia edycja:
komi, nie do końca tak samo wyglądają. Ja miałam usg w 13 tyg. i właśnie mi to lekarz tłumaczył - w tym czasie właśnie cewka, która u dziewczynek schodzi w dół i zanika i jest mniej więcej równoległa do nóżek, a u chłopców przekształca się w penisa i jest od linii nóżek skierowana w górę pod kątem ok. 30stopni. W pierwszej ciąży się nie mylił, więc teraz też mu ufam. Dziś zobaczymy :-)
A pomyłki chyba wynikają albo z małego doświadzenia lekarza, albo z kiepskiego sprzętu, albo z niechęci powiedzenia "nie wiem". Choć na pewno zdarzają się przypadki zaskakujce wszystkich.
 
komi, nie do końca tak samo wyglądają. Ja miałam usg w 13 tyg. i właśnie mi to lekarz tłumaczył - w tym czasie właśnie cewka, która u dziewczynek schodzi w dół i zanika i jest mniej więcej równoległa do nóżek, a u chłopców przekształca się w penisa i jest od linii nóżek skierowana w górę pod kątem ok. 30stopni. W pierwszej ciąży się nie mylił, więc teraz też mu ufam. Dziś zobaczymy :-)
A pomyłki chyba wynikają albo z małego doświadzenia lekarza, albo z kiepskiego sprzętu, albo z niechęci powiedzenia "nie wiem". Choć na pewno zdarzają się przypadki zaskakujce wszystkich.
dokladnie tylko jak ja mam zdjecie z przodu raczej to tam nie widac wlasnie tego nachylenia,ja nie watpie w konpetencje lekarza on nie patrzyl tak wnikliwie tylko rach ciach sisuiaczek i o:-) no zobaczymy
 
ulanka bylas u dr Dudarewicza?
Bo mi ten lekarz tez tak tlumaczyl, i w 12tc okreslil plec dzidzi, i sie nie pomylil :-)
 
Jest on super lekarzem :-) mnie bardzo psychicznie uspokoil jesli chodzi o zdrowie dzidzi, ze wszystko przebiega prawidlowo.
Pewnie juz rozgladasz sie w sklepach za sukieniusiami :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Mi sie nie zdarzył, ale mojej kolezance całą ciąze i wszystkie usg mowili ze dziewczynka, wiec cala wyprawka na dziewczynkę...
zaczela rodzic.... a tu mowią ma pani ślicznego .... "chłopczyka"

i normalnie szok!

ona zamiast sie cieszyc, to do lekarza: jak to syn??? to chyba jakas pomyłka!

:)))))))))

a jej maż mowił ze gdyby nie to ze byl przy porodzie to by myslał, ze mu dziecko podmienili...

Chlopczyk ma juz ze 3 latka i jest swietnym dzieciaczkiem :)

czesto lekarze myla sie w drugą stronę... no ale widocznie i tak sie zdarza
 
reklama
Do góry