reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy zdarzyla sie komus pomylka w okresleniu plci na USG?

reklama
u mnie, juz o tym pisalam na tym watku:cool2:

Hania miala byc na 100% chlopcem:-D

Myślałam,że najczęściej są pomyłki w druga stronę ;-)
Jak często miałaś usg? Lekarz nie miał wątpliwości,że jest chłopak?
Widział siusiaka ?
Zawsze mnie zastanawiają takie sytuacje. Co innego jeśli dzidzia jest uparta i przez całą ciążę nie chce pokazać co ma między nogami. Ale wtedy chyba lekarz nie mówi jaka jest płeć skoro tego nie widać. Nie wiem skąd takie pomyłki.
 
Skąd takie pomyłki? Czasami jak chłopiec ma nóżki podniesione do góry, ale zaciśnięte, to jego klejnociki mogą się chować i wygląda na dziewczynkę. Z drugiej strony, jak dziewczynka ma wydatne wargi sromowe (taka po prostu natura), mogą one wyglądać na "jajka" i wtedy lekarz mówi, że chłopiec.
Ja z kolei w 17. tygodniu dowiedziałam się od lekarza, że będę miała dziewczynkę (ale ręki sobie nie da uciąć), po czym ok. miesiąc później to, co było między nóżkami "wyglądało mu na jajka", ale nie był pewien. Teraz już niestety za późno, maluszek jest ułożony pośladkowo i pupa chowa się pod kością miednicy, więc określenie płci jest już niemożliwe. Wyprawka będzie w kolorach neutralnych, a my będziemy mieli niespodziankę :)
 
stwierdzenie ze na 100% chlopiec uslyszalam na USG polowkowym, ja szczerze powiem nic tam nie widzialam;-), ale lekarz byl pewien:sorry:

potem mialam tak jak u diablicy, dziecko bylo ulozone posladkowo i nic nie bylo widac, wiec nie dalo sie skorygowac i stad byla mega niespodzianka:laugh2:

z druga corka juz nie bylo pomylek, ale tez inny lekarz robil USG polowkowe
 
ja dwa razy w tej ciazy uslyszlam ze bede miec synka:tak: w sumie plec nie ma dla mnie znaczenia,najwazniejsze zeby dzidzia sie urodzila zdrowa,a czy urodze chlopca czy dziewczynke sie okaze w kwietniu:-):-):-)
 
u mnie w 14 tc pani gin powiedziala ze bedzie chlopak bo akurat jak przylozyla mi do brzuszka to urzadzonko to moj synek akurat nozki rozlozyl baaaaaardzo szeroko i bylo od razu widac....
na kolejnej wizycie nie bylo widac nic bo sie na nas wypiol:p
na nastepnej tak sie ulozyl ze gin nie byla juz na 100% pewna co sie urodzi..
a na ostatniej wizycie bylo juz wszytsko bardzo ladnie widac....oczywiscie jaderka i siusiak..(choc mialam nadzieje ze jednak dziewczynka bedzie)...
ehh.....ale tak naprawde to nigdy do konca nie wiadomo co sie urodzi:p
 
u mnie tez miala byc Zuzia- na 3 usg tak mi mówili a na ostatnim ze chłopak ale nie 100% bo zaslanial sie i nie było dokładnei widać więc nie wierzyłam- no ale jednak wylazł Maks:-D:-D
 
Hej dziewczyny ja mam 3 chłopaków w każdej ciąży na granicy 23 tgc lekarz widział chłopców.Teraz jestem w 24 tgc i znowu widać siuraka!!!! :szok:A taką miałam nadzieje że tym razem to już bedzie dziewczynka .I znowu mi przyjdzie "grzebać" przy jajkach:-( Nie wiecie jak bardzo bym chciała żeby moja Pani doktor się pomyliła;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mojego było tak wyraźnie widać jajka, że lekarz za nic by mi nie wmówił, że to co innego :-D Tak się ułożył, że nie było mowy o pomyłce!
 
Do góry