reklama

Czy zdolność kredytowa zależy od banku?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez gwinda, 21 Sierpień 2016.

1. gwinda

gwinda Zaciekawiona BB

witam

Staram się o kredyt. Byłem w Millenium Bank gdzie stwierdzono że mam odpowiednią zdolnosć kredytową. Z kolei w BGŻ powiedzieli, że nie mam...O co chodzi, przecież dochody mam identyczne...

2. Lui :)

Lui :) Czekając na cud :)

Najlepszym rozwiązaniem jest doradca finansowy, który zajmie się całym kredytem.
    Ja teraz załatwiam kredyt i nawet na 5 minut nie musiałam iść do żadnego banku. Oni negocjuja na prawdę fajne warunki.

• Nie lubię tego Nie lubię tego x 1
    • Popieram! Popieram! x 1
    • Lista
  3. reklama
  4. fidella

fidella Początkująca w BB

Tak, każdy bank ma własne kryteria i sposoby wyliczania zdolności kredytowej, czyli tego "na ile Cię stać". I rozbieżności mogą być ogromne :) też przeżyłam szok
    Jak Lui, mogę Ci polecić skorzystanie z doradcy finansowego jeżeli nie masz doświadczenia we współpracy bankami. Ja się zdecydowałam z mężem i nie narzekam...i tak płaci im bank a nie Ty ;)

chyba cięższe od wychowania dziecka jest kupno nowe mieszkania Łódź pozdrawiam przede wszystkim

5. gwinda

gwinda Zaciekawiona BB

Macie rację. Sama jeszcze skorzystałam z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej ( tutaj jest Link do: Forum-Kredytowe.pl - Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady ) oraz również wyszła mi inna kwota. Dopytłam się jeszcze na forum kredytowym co zrobic aby podnieśc i polecili mi zrezygnowanie z karty kredytowej. Chyba tak zrobię bo z tej karty nie korzystam za często. A to właśnie karta sprawiala,ze moja zdolność była o wiele niższa.

Ostatnia edycja: 28 Sierpień 2016
  6. mmichalska

mmichalska Zaciekawiona BB

Niestety (czy też stety), w obecnych czasach każdy bank ma inną ofertę przez co inne są też kryteria udzielania pożyczek i kredytów. Szukaj takiego - który najbardziej będzie Ci odpowiadał. :)

7. Lazy

Lazy Początkująca w BB

1. Na zdolność kredytową wpływa poziom zarobków klienta, ale także wysokość jego wydatków, długość okresu kredytowania, wysokość wkładu własnego, rodzaj wybranych rat i wiele innych czynników.
    2. Duże znaczenie dla banków ma historia kredytowa. Pozytywna jest doskonałym świadectwem, a negatywna przekleństwem, które może nawet przekreślić szanse na kredyt.
    3. Szacunkowo singiel zarabiający 3 200 zł netto, może zaciągnąć kredyt na 25 lat na kwotę ok. 250 tys. zł. Pary zarabiające łącznie 5,5-6,5 tys. zł nawet 2 razy więcej.

Poleć forum