reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Czy zdolność kredytowa zależy od banku?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez gwinda, 21 Sierpień 2016.

 1. gwinda

  gwinda Zaciekawiona BB

  witam

  Staram się o kredyt. Byłem w Millenium Bank gdzie stwierdzono że mam odpowiednią zdolnosć kredytową. Z kolei w BGŻ powiedzieli, że nie mam...O co chodzi, przecież dochody mam identyczne...
   
 2. Lui :)

  Lui :) Czekając na cud :)

  Najlepszym rozwiązaniem jest doradca finansowy, który zajmie się całym kredytem.
  Ja teraz załatwiam kredyt i nawet na 5 minut nie musiałam iść do żadnego banku. Oni negocjuja na prawdę fajne warunki.
   
  • Nie lubię tego Nie lubię tego x 1
  • Popieram! Popieram! x 1
  • Lista
 3. reklama
 4. fidella

  fidella Początkująca w BB

  Tak, każdy bank ma własne kryteria i sposoby wyliczania zdolności kredytowej, czyli tego "na ile Cię stać". I rozbieżności mogą być ogromne :) też przeżyłam szok
  Jak Lui, mogę Ci polecić skorzystanie z doradcy finansowego jeżeli nie masz doświadczenia we współpracy bankami. Ja się zdecydowałam z mężem i nie narzekam...i tak płaci im bank a nie Ty ;)

  [​IMG]
  chyba cięższe od wychowania dziecka jest kupno nowe mieszkania Łódź pozdrawiam przede wszystkim
   
 5. gwinda

  gwinda Zaciekawiona BB

  Macie rację. Sama jeszcze skorzystałam z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej ( tutaj jest Link do: Forum-Kredytowe.pl - Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie, Porady ) oraz również wyszła mi inna kwota. Dopytłam się jeszcze na forum kredytowym co zrobic aby podnieśc i polecili mi zrezygnowanie z karty kredytowej. Chyba tak zrobię bo z tej karty nie korzystam za często. A to właśnie karta sprawiala,ze moja zdolność była o wiele niższa.
   
  Ostatnia edycja: 28 Sierpień 2016
 6. mmichalska

  mmichalska Zaciekawiona BB

  Niestety (czy też stety), w obecnych czasach każdy bank ma inną ofertę przez co inne są też kryteria udzielania pożyczek i kredytów. Szukaj takiego - który najbardziej będzie Ci odpowiadał. :)
   
 7. Lazy

  Lazy Początkująca w BB

  1. Na zdolność kredytową wpływa poziom zarobków klienta, ale także wysokość jego wydatków, długość okresu kredytowania, wysokość wkładu własnego, rodzaj wybranych rat i wiele innych czynników.
  2. Duże znaczenie dla banków ma historia kredytowa. Pozytywna jest doskonałym świadectwem, a negatywna przekleństwem, które może nawet przekreślić szanse na kredyt.
  3. Szacunkowo singiel zarabiający 3 200 zł netto, może zaciągnąć kredyt na 25 lat na kwotę ok. 250 tys. zł. Pary zarabiające łącznie 5,5-6,5 tys. zł nawet 2 razy więcej.
   

Poleć forum