reklama

czy znakować psy i koty -czipy??

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez monika1313m, 24 Sierpień 2005.

 1. monika1313m

  monika1313m Fanka BB :)

  co o tym myslicie ja bym to popierała tyle bazpańskich się szwęda albo zagubionych
   
 2. Liriel

  Liriel Fanka BB :)

  Jak najbardziej znakować, zwłaszcza rasowe psy, wtedy jak nagle piesek "zaginie" to wydaję mi się, że łatwiej będzie znaleźć. Ponadto (nie mam pojęcia czy już się to praktykuje) powinna być stworzona jakaś baza danych, gdzie weterynarz umieszczałby informację, czy dana zachipowana psina była szczepiona, bo niestety nieraz uzyskanie takiej informacji od właściciela, w przypadku pogryzienia, jest wręcz niemożliwe.
   
 3. reklama
 4. monika1313m

  monika1313m Fanka BB :)

  ja mieszkam pod warszawą ale jak widzę jakkkk ludzie wyzucają swoje psy w okresie wakacji to az mnie skreca wyjezdza taki jeden z drugim z miasta i mysli ze jak wyzuci psa na wsi to dobrze zrobił a co ma taki zwierzak potem zrobić jak niechce to powinien albo go oddać albo uśpić w najgorszym wypadku .A jak by miał czip to łatwo by było się z takim delikwentem rozprawić.
   
 5. zozanka

  zozanka Fanka BB :)

  ja mieszkam w malutkim miasteczku i u nas wszywali pod skóre psą informacje o psie i właścicielu i wiecie co się z tym stało??? te czipy przewędrowały gdzieś...były wszywane na karku i zaginęły :)
   
 6. Liriel

  Liriel Fanka BB :)

  Hmmm zozanka, a może one wcale nie zostały wszczepione? ;) W ogóle piewsze słyszę, żeby chipy się wszywało. Je się wstrzykuje pod skórę między łopatkami, albo w kark.
   
 7. zozanka

  zozanka Fanka BB :)

  może i wstrzykiwali...nie było mnie przy tym....wiem tylko tyle że była afera że się przemieszczają
   
 8. pytia

  pytia Fanka BB :)

  Ostatnio słyszałam pomysł, żeby psom numerki tatuować. Nie wiem wprawdzie gdzie ;) ale może to jest jakieś wyjście. W każdym razie powinna być ewidencja właścicieli i powinno się ich pociągać do odpowiedzialności za swoje zwierzaki.
   
 9. monika1313m

  monika1313m Fanka BB :)

  tylko zeby się ktoś zato wzioł i stworzył odpowiedni przepis dla całego kraju
   
 10. reklama
 11. Agnexx

  Agnexx Gość

  Ja uważam, że zwierzęta powinny być znakowane, mniejsze z tym, w jaki sposób. Właśnie dlatego, aby w każdej chwili można było znaleźć właściciela.
   
 12. Gośka 79

  Gośka 79 Gość

  Zgadzam się z wami dziewczyny psy powinny być znakowane !
   

Poleć forum