reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czym karmić małego głodomorka?

miniaszka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Marzec 2018
Postów
91
Mój 10 miesięczny synek bardzo lubi jeść :) Jeszcze do niedawna był na piersi na żądanie i dostawał różne posiłki do próbowania. Aktualnie wprowadzamy mu mm (Bebilon Pepti, ponieważ ma podejrzenie skazy białkowej), pierś dostaje na noc i rano.
Dodatkowo rano i wieczorem dostaje kaszkę z owocami, w południe zupka i pamiędzy posiłkami jajko, owoce, nawet chrupka.
Mleko tak mu smakuje że pije dokładnie tyle ile na opakowaniu można w porcji dziennej, ale wstaję także w nocy i muszę mu szykować porcję (dzielę na 100ml).
Bardzo cieszę się że mały lubi jeść tylko nie mam pomysłów co mogłabym jeszcze dać, aby zaspokoić jego apetyt [emoji846]
Z wprowadzeniem pokarmów też mamy mały problem bo synek nie może produktów mlecznych.
Czy ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze można podawać? Albo jak urozmaicić dietę synka?
Z góry dziękuję za podpowiedzi [emoji846]
 
reklama
Rozwiązanie
Sa rozne napoje roślinne (bo z mlekiem to mają wspólny tylko kolor ;) ), pamietaj tylko ze dzirciom nie zaleca sie dawac ryzowego i uwazac na sojowe. Ale owsiane, migdałowe, jaglane jak najbardziej jako dodatek do diety ;)
Powiem szczerze, słyszałam o różnych "mlekach" ale nie wiedziałam, że można je podawać niemowlakowi :)
W ogóle jeśli chodzi o temat żywienia to jest to dla mnie najtrudniejsza rzecz w całym macierzyństwie jak do tej pory... Ufff...
Gubię się w tym rozszerzaniu diety... Czytam, szukam... Tragedia [emoji3061]
Cos mi sie wydaje, że tutaj nie chodzi o skaze białkową. Do tej pory wszystko było w porządku? Dziwne że dopiero teraz się ujawniła. Możesz mu robić placuszki z kaszy jaglanej, naleśniki ze szpinakiem, budyń, kisiel.
 
Cos mi sie wydaje, że tutaj nie chodzi o skaze białkową. Do tej pory wszystko było w porządku? Dziwne że dopiero teraz się ujawniła. Możesz mu robić placuszki z kaszy jaglanej, naleśniki ze szpinakiem, budyń, kisiel.
Podejrzenie skazy miał od urodzenia. Ja przez całe karmienie piersią nie jadłam żadnych produktów nabiałowych. Synek ma placki na buzi z krostami, na pupie. Jak był malutki to również na nóżkach.
Po wyeliminowaniu nabiału z mojej diety i wprowadzeniu kremów latopic synek nie miał żadnego uczulenia. Teraz po wprowadzeniu mm znowu się pojawiło.
 
Możesz podawać wszystko co i Wy jecie w odpowiedniej dla dziecka formie. Polecam blogi Malgorzaty Jackowskiej, szpinak robi ble i alaantkowe blw. Poza tym W necie wiele przepisów wege które są tym samym bez nabiału.
Skoro mm mu szkodzi warto dociągnąć choć do 12m potem już mm jest zbędna wystarczy dobrze zbilansowana dieta (tu pomoże dietetyk).
 
Ja mam w domu małego alergika, też nie może jeść niczego mlecznego bo ma uczulenie na białko mleka krowiego. Z tym, że u nas dużo gorsza reakcja alergiczna występuje. Ale nie o tym :) u nas króluje mleko owsiane. Robimy na nim owsianki, jaglanki, manne itd. Na tym samym mleku również robię wszystkie placki, naleśniki, racuchy. Mój syn bardzo lubi smoothie (np. szpinak+banan+pomarancza+kiwi). Kanapki je często z awokado i jajkiem na twardo lub jajecznicą. Jak był młodszy (teraz ma 15 miesięcy) to bardzo mu pasowały zupy krem. Tarte jabłuszko/gruszka. Warzywa na parze. Pulpeciki z mięsa i kaszy jaglanej w sosie pomidorowym uwielbia. Jest bardzo dużo możliwości tak na prawdę ;)
 
reklama
Dziękuję dziewczyny za porady. Mleko owsiane nawet nie wiedziałam że takie jest. Super sprawa [emoji846]
Sa rozne napoje roślinne (bo z mlekiem to mają wspólny tylko kolor ;) ), pamietaj tylko ze dzirciom nie zaleca sie dawac ryzowego i uwazac na sojowe. Ale owsiane, migdałowe, jaglane jak najbardziej jako dodatek do diety ;)
 
Sa rozne napoje roślinne (bo z mlekiem to mają wspólny tylko kolor ;) ), pamietaj tylko ze dzirciom nie zaleca sie dawac ryzowego i uwazac na sojowe. Ale owsiane, migdałowe, jaglane jak najbardziej jako dodatek do diety ;)
Powiem szczerze, słyszałam o różnych "mlekach" ale nie wiedziałam, że można je podawać niemowlakowi :)
W ogóle jeśli chodzi o temat żywienia to jest to dla mnie najtrudniejsza rzecz w całym macierzyństwie jak do tej pory... Ufff...
Gubię się w tym rozszerzaniu diety... Czytam, szukam... Tragedia [emoji3061]
 
Rozwiązanie
Do góry