reklama

Czym przyprawiać posiłki dziecka

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez zylcia588, 8 Kwiecień 2010.

1. zylcia588

zylcia588 Fanka BB :)

Mam pytanie - czym przyprawiać posiłki dziecka. Sama przygotowuję mojej córeczce niektóre obiadki, generalnie zupki warzywne. Dodaję do nich oliwę z oliwek. Które zioła lub przyprawy nadają się dla małych dzieci i jakie będą miały właściwości? Czy dodanie np. koperku do dania dla dziecka czegoś dziecku dostarczy czy tylko doda aromatu potrawie a koperek w niezmienionej postaci wyląduje w pieluszce? (mam wrażenie że tak się właśnie dzieje)

2. reklama
  3. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Koperek czy natka pietruszki oprócz aromatu i smaku doda do potrawy cennych składników mineralnych oraz witamin magnez, żelazo, sód, potas, wapń, miedź, fosfor, fluor, chlor, oraz witaminy: B1, B2, B6, C, b-karoten.Zwłaszcza natka pietruszki bogata jest w witaminę C, dodana do potraw mięsnych ułatwia przyswajanie żelaza przez organizm. Potrawy dla dzieci można także przyprawiać chrzanem, kminkiem, imbirem, gałką muszkatołową, anyżkiem, goździkami, liściem laurowym, bazylią, oregano, wymieniać można naprawdę długo. Wybór zależy od kulinarnych gustów dziecka.
    Najbardziej znane właściwości przypraw i ziół to:
    zwiększające apetyt (czynność żołądka):majeranek, lubczyk, imbir, kminek
    właściwości wiatropędne: koper
    zmniejsza wzdęcia: bazylia
    i wiele innych....

Wszystkich z powyższych może Pani używać do przyprawiania potraw dziecka.

Poleć forum