reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czym rozszerzyc diete 5 miesiecznego maluch

Dołączył(a)
22 Luty 2012
Postów
8
Miasto
Zamośc
witam moja coreczka ma 5 i pol miesiaca i wazy 7 kg. od 4 miesiaca jestesmy na butelce, mleko dostaje zazwyczaj 7 razy dziennie wypiaj od 90 do 150ml..ale to bardzo zadko 120 to max. na noc dostaje kaszke mlezno ryzowa na deser jabluszko a na obiadek robie jej zupke z marchewki ziemniak czasem kurczak, odrobina ryzu lub brokol teraz lekarz powiedzial by wprowadzic brukselke...co jeszcze mozna podawac takiemu dziecko chodzi mi zwlaszcza o obiadki i desery..kiedy i jak podawac mozna kasze manna??
 
reklama
od 6 miesiąca można wprowadzić do diety rybkę, olej rzepakowy, kalafiora, kukurydzę... chyba też cukinię i fasolkę. szczególnie rybki i olej są ważne, bo zawierają omega-3 niezbędne do rozwoju mózgu.
 
NO TO W SUMIE SPORE UROZMAICENIE, NAPEWNO OLA BEDZIE ZACHWYCONA BO ILE MOZNA JESC TO SAMO;) DO 6 MIESIACA BRAKUJE NAM JESZCZE TYDZIEN WIEC NIE MOZEMY SIE DOCZEKAC:happy:
 
moja córeczka (5 miesięcy) ostatnio niechętnie jada mleko :p jak dostanie zupke to zjada całą butle (ok 150 ml) zazwyczaj jest to marchewka, ziemniaczek, seler i kawałeczek piersi z kurczaka. Czasami dostaje także kaszkę którą także zjada całą :p a mleczko jej się chyba znudziło... czym i kiedy mogę je zagęścić ??
 
zagęszczania mleczka nie stosuję ;) jak już to kaszka.
sylwunia mam nadzieję, że zasmakuje ;)
o tym oleju często się zapomina, bo to niby nie jest takie oczywiste, a przecież ważne - rzepakowy oprócz omega 3 ma też witaminę E i prowitaminę A - też bardzo ważne dla dzidzi :)
 
no wlasnie dzisiaj zaczelismy dodawac do zupki troszeczke kaszki mannej,,smakowalo i problemow z brzuszkiem póki co nie ma..jutro kupie lososia to zobaczymy jak jej rybka przypadnie do gustu, chcialabym tez wyprobowac jgurty bo wiem ze sa jakies od 6 miesiaca. A co do oleju to wystarczy dac pol lyzki do zupki...zyskuje na wartosci;)
 
reklama
zapomnialam dodac...co do piersi z kurczaka to nie przesadzajmy chyba ze mamy swoje kury, ekologiczne:) ale to zadkosc..te ze sklepu dostaja hormony a nasze maluszki to zjadaja w miesie ale raz na jakis czas mysle ze nie zaszkodzi.
Najlepszy jest krolik i indyk..
 
Do góry