reklama

Czym urozmaicić menu 10 miesięczniaka??

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez EffciaF, 20 Maj 2010.

1. EffciaF

EffciaF Lipcowe mamy'09

Witam,
    od pewnego czasu mam problem co nowego podawać synkowi do jedzenia.
    Nasz dzień wygląda tak:
    ok 5-6 mleko z piersi
    9 kasza ryżowa na wodzie ok 230 ml
    13 zupka ok 200 ml
    16 drugie danie z nami(staram się gotować na parze warzywka plus jakieś mięsko duszone, pieczone).
    18 kasza ryżowa ok 200 ml
    20 pierś

W nocy je ok 3-5 razy z piersi.

Adaś prawie wcale nie akceptuje butelki. Mam zamiar karmić go piersią do ok 1,5 roku (chyba, że sam zrezygnuje) i nie chce podawać w ogóle mleka modyfikowanego.
    Adaś ma podejrzenie uczulenia na żółtko.

Czym mu urozmaicić dietę??

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam, na pewno należy podawać dziecku owoce, albo w postaci słoiczkowej albo świeże np. kiwi, banan, starte jabłuszko (lub cząstka jabłka w zależności czy ma już ząbki). Może Pani od czasu do czasu podać sok owocowy 100%, dziecko w tym wieku może jeść już produkty glutenowe, więc można spróbować chlebek z masełkiem, z dobrej jakości szynką, można też podawać ryż, kaszkę manną, jaglaną z owocami słoiczkowymi, a między posikłami np. chrupki kukurydziane lub wafelki ryżowe.

3. reklama
  4. EffciaF

EffciaF Lipcowe mamy'09

Może nie do końca napisałam menu. Syn je owoce ale bardzo niechętnie. Gluten podajemy od 2 mc.
    Spróbuję z kaszą jaglaną z owocami na śniadania zamiast ryżowych.

Jeszcze jedno pytanie czy to normalne, że dziecko chce siadać z nami do stołu przy każdym naszym posiłku i domagać się jedzenia??

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Jest to normalne i bardzo dobre, należy uczuć dziecko już od najmłodszych lat wspólnych posiłków, może uda się zgrać czas posiłków tak aby dziecko jadło wtedy swój posiłek,a jeśli nawet nie to może przecież spróbować troszkę dorosłych posiłków, byle nie były to porcje wielkości standardowych dań dziecka.

Poleć forum