reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czym usuwacie woskowinę uszna u maluszków?

reklama
ja czyszcze uszko normalnie patyczkiem do uszow,z tym,ze uwazam,zeby nie za gleboko wlozyc patyczek. Przewaznie czyszcze uszka gdy mala spi w dzien,wtedy wiem,ze nie bedzie mi sie wiercic. ten spray tez moze byc efektowny. Tylko z tego co czytalam,to nalezy psiknac sprayem zeby wydzielina sie rozpuscila,wiec tak czy siak tez trzeba bedzie oczyscic uszko z rozpuszczonej woskowiny
 
Mi to akurat lekarz zabronil usuwania woskowiny, a juz bron Boze patyczkiem...kazal czyscic kompresem tylko co na zewnatrz, a gdyby wewnatrz ucha nagromadzilo sie wydzieliny zbyt wiele, to juz lekarz usunie...woskowina zawiera antybiotyki i chroni uszy, a im wiecej sie ja usuwa,tym wiecej ucho bedzie ja produkowac ponoc...
 
Zgadzam się z dziewczynami - usuwac tylko to co jest na zewnatrz kanalika. Mi wielku lekarzy odradzało preparaty, które zaburzają florę bakteryjną. Woskowina jest naturalną barierą dla zarazków.
 
U nas pediatra zabrania używania patyczków do uszu, bo można uszkodzić dziecku przewód słuchowy. W przypadku dużego nagromadzenia woskowiny kazała używać Cerumex. I faktycznie działa (wcześniej używaliśmy inne i nie działały).
 
Dokładnie, maluchom nie czyści się uszu tak jak nam dorosłym. Gdzieś to czytałam że do roku nawet nie powinno się wogóle ingerowac we florę bakteryjną uszu. Ja obmywałam tylko małżowinę na zewnątrz. Teraz już czyszcze uszką małemu ale mam te kołeczki o wyprofilowanym ksztalcie ktore zatrzymuja zeby nie wlozyc za gleboko, zreszta ja nadal wkladam je bardzo plytko.
 
reklama
mamamama to zalezy ile ma Twój maluszek bo tak jak piszą dziewczyny, najlepiej do roku nic tam nie ruszać. Tam niby jest info ze od 3 m-cy ale ja bym nic nie ruszala. nawet pediatra mi mowil zeby nie czyscic uszu na poczatku. A jak maluszek jest wiekszy to mozna lekko patyczkiem
 
Do góry