reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czym zastapic mleko??

kachaa28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
155
Miasto
Piekary Śląskie
witam,mam pytanko.moj babel ma 10,5 miesiaca i oststnio przestalo mu smakowac mleczko.dostaje butle rano i wieczorem ale od kilku dni nie chce pic.w ciagu dnia zjada normalnie sloiczek zupki i sloiczek obiadku,kaszke z lyzeczki i jakiegos danonka,deserek,flipsa.moje pytanie brzmi czym moge zastapic te mleczko bablowi i czy wogole moge??acha i jeszcze czy jak maluch zjada taki sloiczek 190g-220g zupki i obiadku to jest to dla jego wieku wystarczajace??dziekuje za wszelkie porady:-)pozdrawiamy
 
reklama
Kacha ;-) 10,5 miesięcznemu dziecku dajesz danonki? Poczytaj skład... kup twaróg i dobrą śmietanę i sama ukręć "danonka"
dużo zdrowiej będzie :tak: i wtedy też zobaczyłabyś ile trzeba dosypać cukru żeby domowy serek był taki słodki jak danonek... zapewniam Cię że to nie będzie łyżeczka :-:)no:

no i przepraszam Panią ekspert że się wcięłam ale na danonki i inne reklamowane "zdrowe" produkty mam straszne "uczulenie"
 
jak mam byc szczera to maly zjadl w sumie 4 czy 5 malutkich danonkow.ale daje mu inne jogurciki z nestle jogolino czy cos takiego ktore sa od 10 miesiaca.wogole pierwsze slysze ze danonki sa tak szkodliwe.mnostwo moich kolezanek dawaly je swoim maluszka o wiele wczesniej
 
Kacha ;-) ja nie napisałam że są trujące... też znam dzieci, które jedzą danonki, ale nie wiem jakie problemy zdrowotne będą miały za lat kilka czy kilkanaście... osobiście wolę dmuchać na zimne ;-) poczytaj skład danonków...
może dziwna jestem, ale ja nie daję dzieciom czegoś co ma w składzie coś czego nazwy nie potrafię wymówić :-D albo najzwyczajniej w świecie nie wiem co to jest ;-)

na temat danonków miałam pogadankę z panią doktor, jak mój synek będący wtedy na diecie bezmlecznej przeżywał reklamę danonków - rozciągające się ciasto drożdżowe w którym robią się dziury - Jasiek bał się ze mu sie kości podziurawią jak nie będzie jadł danonków... pani doktor wytłumaczyła mojemu dziecku (i mi przy okazji też) że danonki robione są przez potężny koncern, którego głównym celem jest robienie pieniędzy... robią takie produkty, które dzieciom będą smakowały czyli słodkie...a cukier zdrowy nie jest... i dają kupę forsy na reklamę żeby rodzice w przeświadczeniu ze robią dobrze kupowali dzieciom ich produkty... to, żeby produkty były zdrowe jest gdzieś na końcu ich listy priorytetów :-(
moje dzieci nie używają białego cukru, nie słodzę im napojów, jogurty jedzą naturalne ze świeżymi albo mrożonymi owocami, na przekąski suszone owoce - Monika dałaby się posiekać za suszoną żurawinkę czy czarną porzeczkę ;-) zapewniam Cię, że mają się dobrze ;-)

a w ogóle polecam Ci książkę, która swego czasu była moją "biblią" Zdrowy Strat Agnieszki Górniakowskiej :-) ZDROWY START ZAPROGRAMUJ SWOJE DZIECKO - NOWA (2508648027) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:
co do danonkow czy innego jogurtu to moje dziecie od czasu do czasu zje.Nadia tez kiedys miala bunt na mleko,wtedy dawalam jej wlasnie jakis jogurcik albo gotowalam budyn na mm i w taki sposob przemycalam jej mleczko.Skutkowalo tez jak dalam jej buleczke i wtedy mleczkiem popijala;)
 
Mój synek był na Nutramigenie, ze względu na podejrzenie alergii na białko mleka krowiego. Od miesiąca, jak skończył roczek eksperymentujemy z nabiałem i nic się nie dzieje, powoli przechodzimy na NAN HA no i zaczęlam podawać jogurt naturalny. Na kontroli jak zapytałam co jeszcze mogę podać synkwoi lekarz gastrolog wymienił m.in. Danonki. Zdziwilam sie bo tez slyszalam ze nie sa zdrowe. Wiec juz sama nie wiem czy podawac je czy nie. Wiadomo ze byloby to od czasu do czasu. A co z Monte? Jesli kakao to jakie i czy na mleku modyfikowanym?
 
Mój synek też jadł co jakiś czas danonka czy monte i nic mu nie było. A ogólnie zamiast mleka może ugotuj mu coś na mleczku, grysik na przykład i dodaj do tego dżem lub sok zagęszczony z malin aby lepiej smakowało.
 
Witam, dziecko jest jeszcze naprawdę małe aby całkowicie zrezygnować z podawania mleka, zwłaszcza że do produktów fermentowanych dopiero się przyzwyczaja, trzeba nadal próbować podawać mleko MM, gdyby kategorycznie nie chciał jeść, można na chwilę odpuścić wówczas, mógłby jeść kaszki na mleku MM (2 raz dziennie) + jogurt naturalny (nie danonek ani deser mleczny dla dziecka) jeśli je toleruje ale wówczas trzeba pilnować odpowiedniej ilości płynów bo może wystąpić zatwardzenie.
 
reklama
a ile mleczka powinien pic roczny babel??mateuszek nie chce jesc jogurtow naturalnych takze podaje mu jogurty dla dzieci z nestle jogolino albo takie jakby budynie.wszystko jest od 10 miesiaca.to moge mu podawac??
 
Do góry