reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czytamy

reklama
bardzo fajny watek :)

mysle ze obowiazkowe klasyki to wlasnie Pipi i inne pozycje A.L., dla chlopcow moze byc fajna Akademia Pana Kleksa(dla starszych dzieci)
Zapomniałam o Akademii! Zaraz lecę szukać w necie :D W stacjonarnych księgarniach książki kosztują majątek :( a szkoda.
 
Witam , my także dużo czytamy , ostatnio wyszperałam w bibliotece taka książkę :
[h=1]"Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać" i musze przyznać ze są bardzo fajne choć dość długie, wieczorem jak córka przysypia to zdarzyło sie ze nie wytrzymała i usnęła choć opowieści są głównie o chłopcach to bardzo jej sie podobają .. teraz przymierzam się do innych bajek terapeutycznych autorstwa Pani Marii Molickiej :) [/h]
 
Ja kocham Brzechwę. Miałam moją starą książkę z ilustracjami Szancera, ale uznałam, że moje dziecko zasługuje na nową książkę. Znalazłam identyczną! Ale powstrzymałam się, bo za niewiele większą sumę było o wiele obszerniejsze wydanie. To z Szancerem ma 130 stron a Naszej Księgarni 280. Ilustratorką jest Joanna Rusinek. Prócz wierszy krótkich, np. o zwierzętach czy o kłamczusze, są tez dłuższe teksty np. o lisie Witalisie, o pchle szachrajce czy o stalowym jeżu. Są też fragmenty Akademii pana Kleksa.
 
Lulka, właśnie kupiłam, dzięki za podpowiedź, Jan Brzechwa dzieciom to największy wybrk jego tekstów jaki w życiu spotkałam. Rewelacja.
 
A jakie bajki najbardziej lubią Wasze pociechy? Czy macie tak, że wybierze sobie jedną ulubioną i każe sobie ją czytać codziennie po kilka razy?
 
Cześć Dziewczyny,

jestem tutaj nowa i zapisałam się na to forum, bo chciałabym podzielić się z Wami moją pasją, jaką jest pisanie bajek dla dzieci.

Niewiele z moich bajek widziało światło dzienne, dlatego jeśli macie chwilę, żeby usiąść i poczytać coś swoim pociechom, to polecam załączoną bajkę.

Jeśli którakolwiek z Was sięgnie po moją bajkę, to będę naprawdę przeszczęśliwa. Chętnie przeczytam także Wasze rady na temat mojej bajki.

Życzę miłego bajkowania,
Pozdrawiam
Bajkopisarka
 

Załączniki

  • Co się działo w szafie.pdf
    276,8 KB · Wyświetleń: 117
Cześć,

załączyłam bajkę w powyższej wiadomości i widzę, że wiele osób wchodzi na ten wątek, a więc może także czyta moją bajkę...:-)
Jeśli ktoś czytał moją bajkę, to bardzo proszę o jakieś uwagi, czy jest fajna, czy nie?

Dziękuję i pozdrawiam
Bajkopisarka
 
reklama
witam,
wątek książkowy jest super, ale widzę pozycje raczej dobrze znane Rodzicom ;-)
może coś polecacie nowszego ?
ja uwielbiam stare książki, ale też szukam czegoś wartościowego w tych nowszych wydawnictwach i proszę o pomoc w tym zakresie, bo w gąszczu wydawnictw trudno czasem o perełkę

u nas bajki-grajki niestety nie zdają egzaminu, bo maja córka nie lubi słuchac nagranych bajek....może później
a mam cudnie nagraną Pipi przez Edytę Jungowską i różne wierszyki z Pchłą Szachrajką Pani Ireny Kwiatkowskiej - kupiłam, bo kierowałam się swoimi sympatiami, ale lila się nie zachwyciła, tak jak ja :-p no to szukam dalej

w księgarni pozwalam dziecku wybrać sobie książeczki i chociaż nie zawsze kupię, to co znajdzie, to widzę, że wybiera raczej te, które są pięknie ilustrowane i te ilustracje są bardziej realne, niż abstrakcyjne, dlatego jeszcze też zawracam uwagę na wydanie.

z tych nowszych pozycji mogę polecić

"Wielkie przygody malej kropelki wody "- Elżbieta Zubrzycka - raczej dla starszaków, ale bardzo fajna

całą serię książeczek pisanych wierszem łamiącym język "A B C...uczę się" -
Małgorzata Strzałkowska wyd. Hachette

seria wyd. Skrzat - "Na Pomoc" - Wiesław Drabik

" Rudzielec" - Renata Opala

" Toti " - Ewa Skarżyńska

" Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś " - Katarzyna Zychla

" Przygody Jeżyka spod jabłoni " - Alicja Ungeheuer - Gołąb

" Opowiadania dla Przedszkolaków " , " Opowiadania z piaskownicy " - Renata Piątkowska

z tych starszych czytamy oprócz tych już wymienionych przez Was : Konika Garbuska, Pimpusia Sadełko, Krasnala Hałabałę, Wróbelka Elemelka i różne książeczki o pogodzie
 
Do góry