reklama

Czytanie dziecku przed snem

Temat na forum 'Miejsca przyjazne dzieciom' rozpoczęty przez zaba0041, 17 Luty 2010.

1. zaba0041

zaba0041 Początkująca w BB

Uważam że czytanie dziecku przed snem bardzo rozmiwja jego wyobraźnie.
    Na stronie www.bajeczkinadobranoc.pl jest wiele fajnych i ciekawych bajek dla dzieci. Na www.bajeczkinadobranoc.pl znajdziecie tez kołysanki, śmieszne wierszyki i pomysły na zabawe z dzieckiem.

2. karolinad2

karolinad2 staraczka :)

Jestem tego samego zdania :tak::tak::tak:
    sama pamiętam jak mam mi czytała bajki na dobranoc ;-)
    Sama wole poczytać dziecku bojkę niz puścić mu ją na komputerze czy w telewizorze.

3. reklama
  4. aniadavid

aniadavid Fanka BB :)

U nas bez czytania wieczornej bajki sie nie obejdzie, nawet pozna pora moj maly sie upomina :)) I mysle ze to jest bardzo dddobry nawyk :))

5. Ania007

Ania007 Zaciekawiona BB

aniadavid też bym chciała żeby Staś skupiał swoją uwage na czytaniu, a nie wytrącał mi książeczke z rąk jak narazie to je kolekcjonuje choć czasem udaje mi się mu coś przeczytać na dworzu lub przy karmieniu myśle że to bylo lepsze wyj scie niż karmienie go na dobranoc :tak:

6. hejdzidzia

hejdzidzia Zaciekawiona BB

Jak najbardziej popieram!!!CZytam swojej córci od urodzenia,nie raz ktoś się ze mnie śmiał,ze to za wcześnie itp,ale to były takie nasze wspólne chwile,kładłam ją na kocyku,ja obok i czytałam,może i niewiele rozumiała;))ale weszło w nawyk to wspólne czytanie,zawsze przed spaniem książeczka,wiele wierszyków znam na pamięć przez to:))
    Dzisiaj ma 3 lata,rozwija się super,ma bogate słownictwo,wszyscy chwalą w przedszkolu,potrafi skupić uwagę na tym co mówi Pani:))
    Na początku były to takie wierszowane opowiastki(polecam z tej serii ABC uczę się np o anakondzie adelajdzie,czy o barakudzie)potem seria Tupcia Hrupcia,dzisiaj na topie jest Franklin,ale też różne bajeczki i encyklopedia dla dzieci o zwierzątkach.:)))

Na początku też nie skupiała uwagi na tym,bardziej ją interesowało dotykanie kartek,pozwalałam jej,pukałam razem z nią w książkę,to naturalne,ze poza treścią interesowała ją sama książką:))Ale potem juz potrafiła się skupić.

Hejdzidzia sklep internetowy z odzieżą dziecięcą - Hejdzidzia sklep odzież dziecięca,sklep internetowy z ubrankami dla dzieci

Ostatnia edycja: 11 Marzec 2010
  7. e-stera

e-stera Fan(ka)

My tez czytamy synkowi przed snem od urodzenia.Dzisiaj ma 2 latka i sam sie upomina "Tato czytaj"-bo to taty działka hihihi.Bez czytania baji nie zasnie :-)
    Mowi juz prawie wszystko:-)

8. magdaz832

magdaz832 Gość

Mój synek ma 2 latka i tez uwielbia jak czyta mu się książeczki na dobranoc.
    Zawsze po kąpieli, sam wybiera z półki książkę i mówi - "MAM TĄ..."
    hehe

9. tosinka

tosinka Zaciekawiona BB

Nie wiem czy macie świadomość, że czytanie nie tylko rozwija wyobraźnie, ale tez stymuluje rozwój mowy dziecka. Zresztą nie mówię tutaj nic nie potwierdzonego naukowo. Gdzieś czytałam, że czytanie nawet w ciąży daje pozytywne efekty - tu może nie koniecznie rozwijające mowę i zasób słownictwa, ale stymuluje reakcje na bodźce z zewnątrz. Bardzo mnie to cieszy, że tak wiele mam czyta swoim dzieciom, bo to naprawdę pomaga w rozwoju.

10. reklama

Poleć forum