reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

czytanie dziecku

Magda Kosmowska

Zaciekawiona BB
Miasto
Grays
Rozwiązania
0
Czy macie jakies metody, żeby zachęcic bardzo ruchliwego przedszkolaka do wspolnego czytania?
Kiedy czytam bajki mojemu dziecku, biega po pokoju, a ja siedze i czytam, juz nie wiem co robic...

reklama

Katierinka

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
A probowalas z tym,zeby to on/ona Tobie czytal/a? Nawet tak po swojemu,bo pewnie jeszcze do prawdziwego czytania daleko :) Mozna tez zachecac do pokazywania i opowiadania,co jest na obrazkach i prowadzic dyskusje na ten temat. To da maluchowi poczucie,ze jest aktywny w tej sytuacji i ze nia steruje,wiec energia pojdzie w te strone. A w miedzyczasie mozna zaczac przemycac fragmenty czytane:) moze cos takiego Wam pomoze? Pozdrawiam i zTrzymam kciuki zeby sie udalo!

Ostatnia edycja:

kasia.zosia

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
5
A ile lat ma twój przedszkolak? My zaczynaliśmy dość wcześnie i tez syn nie był zbyt zainteresowany. Na początku to były obrazki i kilka zdan. I sam z siebie też po książeczki do zabawy nie siegal. Jakos po 3 r.z się wkręcil i teraz mając 5 lat nie pójdzie spac jeśli mu nie poczytam. Ważne żeby nie zaczynać od czegoś zbyt zlozonego, za trudnego. Czasem nam.się to zdarzało i po prostu odkładam dana książkę na pozniej. Po roku okazywała się często ulubioną.

Rozwiązania
0
Mój Mieszko ma 3 latka, czytamy od kiedy był malutki, od samego początku. od kiedy skończył rok bierze udział we wspólnym czytaniu, pokazuje, udajemy zwierzątka itd. Teraz czytamy , zadajemy pytania, liczymy, odgadujemy literki, często jak nie jest zainteresowany to np. śpiewam to co jest w książce, a młody tańczy, to go też jakoś interesuje

Magda Kosmowska

Zaciekawiona BB
Miasto
Grays
Rozwiązania
0
dzieki dziewczyny, sprobuje z tym spiewaniem, bo opowiadanie, pokazywanie, odgadywanie juz bylo.. niestety nie dziala, zabawki zawsze wygrywaja, zreszta nie tylko zabawki, wszystko byle nie siedziec w jednym miejscu...

katadrap

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Czy macie jakies metody, żeby zachęcic bardzo ruchliwego przedszkolaka do wspolnego czytania?
Kiedy czytam bajki mojemu dziecku, biega po pokoju, a ja siedze i czytam, juz nie wiem co robic...
Moją Madzie zaciekawiły książki z obracanymi zwierzątkami.

dadzi

Moderatorka
Rozwiązania
0
są bardzo fajne książki z ruchomymi elementami, z okienkami do otwierania. Czytając zmieniaj ton głosu, teatralnie, to zaciekawia dzieci. Może wspólne wyjście do księgarni, niech sam wybierze sobie książkę:) Czytanie przed snem przede wszystkim, po kąpieli, jak już jest dziecko wyciszone i leży w łóżku.

madzialena647

Fanka BB :)
Miasto
Ch-ów
Rozwiązania
0
Co do czytania to u nas w dzień to nie przeszło, tak samo biegał i ciężko było mu się skupić. Przed spaniem owszem i udało nam sie nawet wypracowac rytuał w miarę możliwości codziennie przed spaniem czytam dziecku krótką bajkę i wtedy jest zainteresowany:)

reklama
Rozwiązania
1
Ja myślę że dziecko nawet jak sie zajmuje czymś innym to słyszy i przyswaja to co się mu czyta, więc o ile to nie wygląda tak że chłopiec bawi się w indian i biega wrzeszcząc po pokoju a mama próbuje go przekrzyczeć czytaniem, to myślę że można pogodzić jedno z drugim, np. układanie wieży z klocków przy wtórze bajki ;)

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry