reklama

czytanie dziecku

Od
19 Listopad 2012
Miasto
Grays
Odpowiedzi
0
Czy macie jakies metody, żeby zachęcic bardzo ruchliwego przedszkolaka do wspolnego czytania?
Kiedy czytam bajki mojemu dziecku, biega po pokoju, a ja siedze i czytam, juz nie wiem co robic...

reklama
Od
8 Październik 2016
Odpowiedzi
1
A probowalas z tym,zeby to on/ona Tobie czytal/a? Nawet tak po swojemu,bo pewnie jeszcze do prawdziwego czytania daleko :) Mozna tez zachecac do pokazywania i opowiadania,co jest na obrazkach i prowadzic dyskusje na ten temat. To da maluchowi poczucie,ze jest aktywny w tej sytuacji i ze nia steruje,wiec energia pojdzie w te strone. A w miedzyczasie mozna zaczac przemycac fragmenty czytane:) moze cos takiego Wam pomoze? Pozdrawiam i zTrzymam kciuki zeby sie udalo!

Ostatnia edycja:

kasia.zosia

Moderatorka
Członek załogi
Od
28 Lipiec 2016
Odpowiedzi
5
A ile lat ma twój przedszkolak? My zaczynaliśmy dość wcześnie i tez syn nie był zbyt zainteresowany. Na początku to były obrazki i kilka zdan. I sam z siebie też po książeczki do zabawy nie siegal. Jakos po 3 r.z się wkręcil i teraz mając 5 lat nie pójdzie spac jeśli mu nie poczytam. Ważne żeby nie zaczynać od czegoś zbyt zlozonego, za trudnego. Czasem nam.się to zdarzało i po prostu odkładam dana książkę na pozniej. Po roku okazywała się często ulubioną.

Od
5 Wrzesień 2016
Odpowiedzi
0
Mój Mieszko ma 3 latka, czytamy od kiedy był malutki, od samego początku. od kiedy skończył rok bierze udział we wspólnym czytaniu, pokazuje, udajemy zwierzątka itd. Teraz czytamy , zadajemy pytania, liczymy, odgadujemy literki, często jak nie jest zainteresowany to np. śpiewam to co jest w książce, a młody tańczy, to go też jakoś interesuje

Od
19 Listopad 2012
Miasto
Grays
Odpowiedzi
0
dzieki dziewczyny, sprobuje z tym spiewaniem, bo opowiadanie, pokazywanie, odgadywanie juz bylo.. niestety nie dziala, zabawki zawsze wygrywaja, zreszta nie tylko zabawki, wszystko byle nie siedziec w jednym miejscu...

dadzi

Moderatorka
Od
29 Sierpień 2016
Odpowiedzi
0
są bardzo fajne książki z ruchomymi elementami, z okienkami do otwierania. Czytając zmieniaj ton głosu, teatralnie, to zaciekawia dzieci. Może wspólne wyjście do księgarni, niech sam wybierze sobie książkę:) Czytanie przed snem przede wszystkim, po kąpieli, jak już jest dziecko wyciszone i leży w łóżku.

Od
7 Październik 2010
Miasto
Ch-ów
Odpowiedzi
0
Co do czytania to u nas w dzień to nie przeszło, tak samo biegał i ciężko było mu się skupić. Przed spaniem owszem i udało nam sie nawet wypracowac rytuał w miarę możliwości codziennie przed spaniem czytam dziecku krótką bajkę i wtedy jest zainteresowany:)

reklama
Od
18 Październik 2016
Odpowiedzi
1
Ja myślę że dziecko nawet jak sie zajmuje czymś innym to słyszy i przyswaja to co się mu czyta, więc o ile to nie wygląda tak że chłopiec bawi się w indian i biega wrzeszcząc po pokoju a mama próbuje go przekrzyczeć czytaniem, to myślę że można pogodzić jedno z drugim, np. układanie wieży z klocków przy wtórze bajki ;)

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku