reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

czytanie dziecku

Magda Kosmowska

Zaciekawiona BB
Miasto
Grays
Rozwiązania
0
Czy macie jakies metody, żeby zachęcic bardzo ruchliwego przedszkolaka do wspolnego czytania?
Kiedy czytam bajki mojemu dziecku, biega po pokoju, a ja siedze i czytam, juz nie wiem co robic...

reklama

Katierinka

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
A probowalas z tym,zeby to on/ona Tobie czytal/a? Nawet tak po swojemu,bo pewnie jeszcze do prawdziwego czytania daleko :) Mozna tez zachecac do pokazywania i opowiadania,co jest na obrazkach i prowadzic dyskusje na ten temat. To da maluchowi poczucie,ze jest aktywny w tej sytuacji i ze nia steruje,wiec energia pojdzie w te strone. A w miedzyczasie mozna zaczac przemycac fragmenty czytane:) moze cos takiego Wam pomoze? Pozdrawiam i zTrzymam kciuki zeby sie udalo!

Ostatnia edycja:

kasia.zosia

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
5
A ile lat ma twój przedszkolak? My zaczynaliśmy dość wcześnie i tez syn nie był zbyt zainteresowany. Na początku to były obrazki i kilka zdan. I sam z siebie też po książeczki do zabawy nie siegal. Jakos po 3 r.z się wkręcil i teraz mając 5 lat nie pójdzie spac jeśli mu nie poczytam. Ważne żeby nie zaczynać od czegoś zbyt zlozonego, za trudnego. Czasem nam.się to zdarzało i po prostu odkładam dana książkę na pozniej. Po roku okazywała się często ulubioną.

Rozwiązania
0
Mój Mieszko ma 3 latka, czytamy od kiedy był malutki, od samego początku. od kiedy skończył rok bierze udział we wspólnym czytaniu, pokazuje, udajemy zwierzątka itd. Teraz czytamy , zadajemy pytania, liczymy, odgadujemy literki, często jak nie jest zainteresowany to np. śpiewam to co jest w książce, a młody tańczy, to go też jakoś interesuje

Magda Kosmowska

Zaciekawiona BB
Miasto
Grays
Rozwiązania
0
dzieki dziewczyny, sprobuje z tym spiewaniem, bo opowiadanie, pokazywanie, odgadywanie juz bylo.. niestety nie dziala, zabawki zawsze wygrywaja, zreszta nie tylko zabawki, wszystko byle nie siedziec w jednym miejscu...

katadrap

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Czy macie jakies metody, żeby zachęcic bardzo ruchliwego przedszkolaka do wspolnego czytania?
Kiedy czytam bajki mojemu dziecku, biega po pokoju, a ja siedze i czytam, juz nie wiem co robic...
Moją Madzie zaciekawiły książki z obracanymi zwierzątkami.

dadzi

Moderatorka
Rozwiązania
0
są bardzo fajne książki z ruchomymi elementami, z okienkami do otwierania. Czytając zmieniaj ton głosu, teatralnie, to zaciekawia dzieci. Może wspólne wyjście do księgarni, niech sam wybierze sobie książkę:) Czytanie przed snem przede wszystkim, po kąpieli, jak już jest dziecko wyciszone i leży w łóżku.

madzialena647

Fanka BB :)
Miasto
Ch-ów
Rozwiązania
0
Co do czytania to u nas w dzień to nie przeszło, tak samo biegał i ciężko było mu się skupić. Przed spaniem owszem i udało nam sie nawet wypracowac rytuał w miarę możliwości codziennie przed spaniem czytam dziecku krótką bajkę i wtedy jest zainteresowany:)

reklama
Rozwiązania
1
Ja myślę że dziecko nawet jak sie zajmuje czymś innym to słyszy i przyswaja to co się mu czyta, więc o ile to nie wygląda tak że chłopiec bawi się w indian i biega wrzeszcząc po pokoju a mama próbuje go przekrzyczeć czytaniem, to myślę że można pogodzić jedno z drugim, np. układanie wieży z klocków przy wtórze bajki ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
katadrap Jakie książeczki Przedszkolaki 1
E Orzeczenie-a szkoła cz.II Początek szkoły 2
L czytanie/ pisanie naszych dzieci Dzieci urodzone w maju 2006r. 2
gaja23 czytanie , pisanie i liczenie 6 latków Przedszkolaki 3
Kaamilaaa Kiedy i jak powiedzieć dziecku kto jest jego ojcem Potrzebuję porady 7
O Czy zmienić dziecku przedszkole? Potrzebuję porady 97
K Boje sie, że zaszkodzilam dziecku... Ciąża, poród, połóg 2
Mythopoeia Jak rozszerzać dietę dziecku, które nie siedzi? Potrzebuję porady 27
X Ciagle mysle o dziecku Potrzebuję porady 5
Mythopoeia Czy mogę dawać dziecku jedznie do zabawy? Potrzebuję porady 5
F Czy mogłam zrobić dziecku krzywde? Potrzebuję porady 3
aniaslu Zachowania przedszkolaka, którym warto się przyjrzeć. Co może nas niepokoić i jak pomóc dziecku? Temat tygodnia 0
U Jak powiedzieć dziecku o śmierci pupila Potrzebuję porady 16
M kraniostenoza - prawdopodobieństwo przy drugim dziecku Wielodzietni 0
T Czy można podawać siemię lniane 2 miesięcznemu dziecku? Żywienie 14
Olka7863 Co podawac do jedzenia 5mies dziecku z skaza bialkowa? BB położna radzi mamom 11
A Jak zobaczyć czy partnerowi zależy na dziecku ? Potrzebuję porady 3
M Śniło mi się ze mojemu dziecku przestalo bic serce? Potrzebuję porady 5
mallutka Co jest mojemu dziecku? Zdrowie 30
kasiunia76 karmienie piersią przy kolejnym dziecku Potrzebuję porady 5
Z Wejście do gabinetu po chorym dziecku Roczniaki i dwulatki 8
GoJ Jak pomóc "średniemu" dziecku. BB psycholog dziecięcy radzi mamom 7
Elamama Po czym poznać ze mleko modyfikowane nie służy dziecku Potrzebuję porady 22
P Jak i kiedy powiedzieć dziecku, że będzie miało rodzeństwo? Ciąża, poród, połóg 9
A Sentencje , wiersze o dziecku rodzinie miłości do dziecka . Ciąża, poród, połóg 2
0202oliwcia Jak wytłumaczyć dziecku czemu niema rodzeństwa???? Potrzebuję porady 12
M Jak podać dziecku syrop? Trzylatki 10
aniaslu Mamo nie daj się poniżać własnemu dziecku!!! Pytanie tygodnia 11
E Nadanie nazwiska dziecku i przyasposobienie Potrzebuję porady 0
K Jak pomóc dziecku w nauce? Mamy nastolatków 13
S Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola? - warsztaty 3 i 11 czerwca w Warszawie. Ogłoszenia - Warszawa 0
G Szczecin- pomoc dziecku w angielskim i matematyce Szkoły 0
K Jak ułatwić dziecku przyjście na świat ? Niemowlaki 2
D Druga ciąża przy małym dziecku Ciąża, poród, połóg 26
I Jak zorganizować czas dziecku spędzającemu wakacje w mieście? Mamy pracujące 0
evel84 czy można zmienić dziecku chrzestną? Archiwum Samodzielnych rodziców 14
N pokarm z piersi zaszkodził dziecku - ile odczekac do nastepnego karmienia? Karmienie piersią 6
M Jak zorganizować dziecku wspólne zabawy z innym dzieciaczkami Ogłoszenia - Warszawa 0
Pysia29d przesłanki żeby zmienić dziecku ponownie nazwisko Archiwum Samodzielnych rodziców 8
Pysia29d klaps nie swojemu dziecku? Roczniaki i dwulatki 45
A Brak związku emocjonalnego z ciążą za to zakochana w narodzonym dziecku... Ciąża, poród, połóg 10
E Spotkanie z Agnieszką Stein - Przyjrzyj się z bliska sobie i swojemu dziecku Ogłoszenia - Łódź 0
aguska2017 pękł paznokieć 19msc dziecku co zrobić??????? Porady - rozwój i zdrowie dzieci 1
K co podać 10miesięcznemu dziecku na kojację zamiast mleka. Żywienie dzieci - porady 6
A-ASIA jak zwiększyć wielkość porcji i ograniczyć ilość posiłków mlecznych 5 m-c dziecku? Żywienie 23
netefe Co dać 7 miesięcznemu dziecku na "dziąsełko"? Żywienie 7
K jak często można dać jajecznicę dziecku? Żywienie dzieci - porady 3
R Czy po drugim dziecku może się zmienić ? Rozmowy o seksie 16
ladygab Kiedy i jakie kakao można dać dziecku? Żywienie dzieci - porady 3
U Kawiarnia plus kosmetyczka/masażystka w przyjaznym dziecku miejscu-co wy na to? Łódź 3