reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czytanie dziecku

Magda Kosmowska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2012
Postów
69
Miasto
Grays
Czy macie jakies metody, żeby zachęcic bardzo ruchliwego przedszkolaka do wspolnego czytania?
Kiedy czytam bajki mojemu dziecku, biega po pokoju, a ja siedze i czytam, juz nie wiem co robic...
 
reklama
A probowalas z tym,zeby to on/ona Tobie czytal/a? Nawet tak po swojemu,bo pewnie jeszcze do prawdziwego czytania daleko :) Mozna tez zachecac do pokazywania i opowiadania,co jest na obrazkach i prowadzic dyskusje na ten temat. To da maluchowi poczucie,ze jest aktywny w tej sytuacji i ze nia steruje,wiec energia pojdzie w te strone. A w miedzyczasie mozna zaczac przemycac fragmenty czytane:) moze cos takiego Wam pomoze? Pozdrawiam i zTrzymam kciuki zeby sie udalo!
 
Ostatnia edycja:
A ile lat ma twój przedszkolak? My zaczynaliśmy dość wcześnie i tez syn nie był zbyt zainteresowany. Na początku to były obrazki i kilka zdan. I sam z siebie też po książeczki do zabawy nie siegal. Jakos po 3 r.z się wkręcil i teraz mając 5 lat nie pójdzie spac jeśli mu nie poczytam. Ważne żeby nie zaczynać od czegoś zbyt zlozonego, za trudnego. Czasem nam.się to zdarzało i po prostu odkładam dana książkę na pozniej. Po roku okazywała się często ulubioną.
 
Mój Mieszko ma 3 latka, czytamy od kiedy był malutki, od samego początku. od kiedy skończył rok bierze udział we wspólnym czytaniu, pokazuje, udajemy zwierzątka itd. Teraz czytamy , zadajemy pytania, liczymy, odgadujemy literki, często jak nie jest zainteresowany to np. śpiewam to co jest w książce, a młody tańczy, to go też jakoś interesuje
 
dzieki dziewczyny, sprobuje z tym spiewaniem, bo opowiadanie, pokazywanie, odgadywanie juz bylo.. niestety nie dziala, zabawki zawsze wygrywaja, zreszta nie tylko zabawki, wszystko byle nie siedziec w jednym miejscu...
 
są bardzo fajne książki z ruchomymi elementami, z okienkami do otwierania. Czytając zmieniaj ton głosu, teatralnie, to zaciekawia dzieci. Może wspólne wyjście do księgarni, niech sam wybierze sobie książkę:) Czytanie przed snem przede wszystkim, po kąpieli, jak już jest dziecko wyciszone i leży w łóżku.
 
Co do czytania to u nas w dzień to nie przeszło, tak samo biegał i ciężko było mu się skupić. Przed spaniem owszem i udało nam sie nawet wypracowac rytuał w miarę możliwości codziennie przed spaniem czytam dziecku krótką bajkę i wtedy jest zainteresowany:)
 
reklama
Ja myślę że dziecko nawet jak sie zajmuje czymś innym to słyszy i przyswaja to co się mu czyta, więc o ile to nie wygląda tak że chłopiec bawi się w indian i biega wrzeszcząc po pokoju a mama próbuje go przekrzyczeć czytaniem, to myślę że można pogodzić jedno z drugim, np. układanie wieży z klocków przy wtórze bajki ;)
 
Do góry