reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dajecie swoim maluchom truskawki?

Kuba dostawał przez ostatnie dni po jednej truskawce. Bardzo mu smakowały. Co ciekawe - chyba lubi rzeczy kwaśne, bo krzywi sie niesamowicie i otwiera buźkę po jeszcze- a dziś zobaczyłam na buzi jakąś podejrzana krostkę. Nie wiem czy to od truskawki. Ale już dziś nie jadł. Zobaczę co dalej...
 
reklama
Truskaweczki a jakze, ze dajemy:tak: Erik sie nimi zajada. I jak na razie skutkow ubocznych nie widac:tak:;-)
 
Moja córcia(prawie 2 lata)też zajada truskawki,ale faktycznie czasem może zaszkodzić,uczulić jakieś świństwo na którym rosły.Po pierwszych truskawkach miała pare krosteczek na buzi,ale już po nastepnych(prosto z pola od znajomych umyte oczywiście)nic jej nie było.Życzę więc smacznego!:-)
 
U nas to pierwszy sezon truskawkowy, w zeszłym roku Ola miała wstręt generalnie do wszystkich świeżych owoców, więc truskawek nie próbowała, a w tym roku nie mogą stać na wierzchu bo pewnie nie jadłaby niczego innego. też zaczynałam od kilku sztuk, nie było najmniejszej plamki więc teraz wcina ile wlezie
 
Oczywiście, że tak. Jagoda jadła już rok temu.

Ale jeśli wcześniej nie dawałaś, to najpierw poobserwuj, jak maluch na nie zareaguje.
Aż szkoda by było odmawiać dziecku tej przyjemności bez powodu :)
 
David uwielbia truskawki!! W ubieglym roku tez jadl choc teraz zauwazylam ze smakuja mu jeszcze bardziej a przyznam ze w ogrodku mamy tez zasadzone kilka krzaczkow i maly chodzi codziennie i je podlewa i nie moze sie doczekac az beda dojrzale :tak::tak::tak:
 
Alergii nie ma ale Lolo srednio chce jesc:-:)-:)-:)-:)-(Jeszcze same, bez niczego zje.Ale ze smietanka i cukram nie.Dzis uieklam ciasto to tez samkowalo.Ale nie je ich duzo, 2,3 na dzien..On w ogole srewdnio za owocami przepada niestety...............:-:)-:)-(
 
reklama
U nas to praktycznie trzeci sezon z truskawkami.Najlepiej mu smakóją takie nie obrane z szypółką.Potrafi pochłonać cały talerz (a zjada ich co najmniej 4:-):-):-):-)).Jak narazie nie widać żadnej reakcji alergicznej.Ja i mój syn jesteśmy za podawaniem maluchom truskawek.:-)
 
Do góry