reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dajecie swoim maluchom truskawki?

reklama
Witam serdecznie!!!
Moja Wercia uwielbia truskawki, i na całe szczęście nie jest uczulona. I kocha ponad wszystko poziomki, które moja mama przywozi jej non stop z działki:-)
 
No my niestety mamy uczulenie na ruskawki. Tzn. Oskarej - ja bez nich bym nie wyżyła :-) Ma po nich pełno małych, wypukłych kuleczek. W tamtym roku mu dałam pierwszy raz, miał lekką wysypkę za drgim razem nic. A w tym roku napił się śmietany z sokiem z truskawek i był cały obsypany. Na szczęście jednak nie bardzo lubi truskawki.
 
Mój synek ma rok i 7 m-cy.Daję mu tylko te truskawki,o których wiem,że nie były "sypane".
Nie zjada ich wiele-nie przepada za ich konsystencją,ale jak mu kilka zmiksuję i podam z kaszką lub jogurtem-chętnie zjada.
 
Moj syn karze mi robic "koptajl" truskawkowy, jest przy tym dużo szumu, zabawy, połowa cukru rozsypana, rozlana śmietana i mleko. Ale przynajmniej pije z apetytem.
A córcia niestety ma uczulenie, może za rok spróbujemy...
 
Bruno jadł truskawki w tym roku i zaczęłam od kawałka .. po dwóch tygodniach zjadał po kilka dziennie ... uwielbia !! tylko to były z babci krzaka .. ze sklepu bym mu nie dała
 
Witajcie ja kupilam truskawki ze sklepu,i moj synek sie po nich zatrul(wymiotowal i mial biegunke).Ale gdy dalam mu truskawek od sasiadow ktore nie byly niczym spryskane wszystko bylo o.k wcinal az mu sie uszy trzensy.Juz nigdy nie kupie truskawek ze sklepu,wogule takie owoce nie powiny byc sprzedawane:no:
 
My zaczlismy wprowadzanie tuskawek dosc wczesnie a to za sprawa gotowych deserkow w ktorych od 7 m-ca dodawne byly truskawki (np z brzoskwinia i jablkiem) Gdzies od 8 m-ca zaczelam sama robic jej deserki z truskawkami, Gotujac jabluszko, brzoskienie i troszke truskawek... Teraz gdy ma 11 m-cy daje jej truskawki nie gotowane do owsianki czy kaszki manny...nic jej nie jest.
 
Witam ,my truskaweczki dajemy po kilka ,nie chcemy przecholować i jak na razie jest spokojnie.Teraz był sezon na wisienki i czereśnie i zajadał się prosto z drzewa:-D:-Da teraz przyszła pora na morele ,brzoskwinie i śliwy oraz młode jabłuszko.Niedługo jedziemy do Grecji a tam będziemy zajadać się winogronkami i brzoskwiniami oraz arbuzami:-):-)mniam,mniam ,a tutaj Oskar dostaje uczulenie od winogron
 
reklama
U nas niestety Daniel uczulony na truskawki:-:)-(. W zeszłym sezonie zjadł 3szt i potem walczyłam ponad tydzień z uczuleniem:wściekła/y::wściekła/y:.W tym sezonie spróbuje podać mu znów, zobaczę jaka teraz będzie reakcja. Mam jedank nadzieję, że to nie uczulenie na truskawki a na te wszystkie świństwa, którymi są pryskane:crazy:
 
Do góry