reklama

Daleka podróż z małymi dziećmi

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez Dominika81, 3 Kwiecień 2012.

1. Dominika81

Dominika81 Moderator

Jakie są Wasze doświadczenia związane z podróżą z małymi dziećmi?

my się wybieramy na weekend majowy do amsterdamu z 2 dzieci - 1rok/2 m-ce i 3 lata. 1400km.
    Będziemy tam 7 dni

Co zabrać w taką podróż?
    Może macie jakąś sprawdzoną listę?
    Kiedy ruszyć?
    Ile trzeba przewidzieć postojów?
    Jak zorganizować dzieciom czas w samochodzie?

Planujemy wyjechać po południu tak, żeby jeszcze te 2-3 godziny popatrzyli w okno, a potem zatrzymamy się na kolację i pojedziemy dalej. Mam nadzieję, że wtedy zasnął na noc i będą spały do rana.
    Podejrzewam, że nad ranem byśmy już dojechali.
    Mam nadzieję, że większosć podróży prześpią...

w kwietniowym numerze pokładowym lotu jest o rodzinach, które z malutkimi dziećmi < 3 lat jeżdżą do Kenii, Kambodży, Meksyku, itp. [​IMG] także chcieć to móc

rok temu byliśmy nad morzem. młodszy miał 6 miesięcy, a starszy 2 lata i 4 miesiące.
    Wydaje mi się że z maluchem się łatwiej podróżuje, bo zazwyczaj je tylko ierś i karmienie jest łatwiej zorganizować, ze zrobieniem butelki też nie ma problemu.
    Poza tym niemowlaki więcej śpią.

Z drugiej strony jest teraz dostępnych mnóstwo słoiczków, więc i ze starszymi dziećmi zazwyczaj nie ma problemu.

przeczytałam dziś również opis podróży jednej 4 -os rodziny przez 35 dni po kilku krajach półwyspu bałkańskiego.
    co też napawa optymizmem

Ostatnia edycja: 3 Kwiecień 2012
  2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Dominika ja co prawda mam przed sobą podróż autem Irlandia-Polska i podzielę się doświadczeniem po powrocie,ale napiszę co ja spakuje,bo właśnie zrobiła listę.

Wiadomo u nas musi byc wózek,nie bierzemy jednak gondoli a spacerówkę by było więcej miejsca w aucie.Auto to Passat Kombi.
    I tak:
    DvD dla chłopców na zagłówki
    Nintendo
    GPS
    Ciuchy na zmianę
    mleko dla najmłodszego.są u nas takie mleczka w kartonikach po 200ml,tylko przelac do butelki i gotowe
    butelki
    ładowarka samochodowa do telefonu
    koce
    poduszki
    chusteczki mokre
    papier toaletowy
    jedzenie
    picie
    książeczki dla dzieci
    blok rysunkowy i kredki
    pampersy
    lodówka turystyczna
    worek na śmieci
    żel do rąk sterylizujący
    dokumenty
    zagraniczna waluta

jak mi się coś przypomni to dopiszę,a może ktoś jeszcze coś podpowie?
    później poczytam wątek o Chorwacji.

3. reklama
  4. Eminem

Eminem Fanka BB :)

to już większa organizacja musi być, najwięcej weź plastrów, leków na biegunkę, gorączkę itp. nie zapomnij wziąć książeczek zdrowia dzieci i ubezpieczenia w razie nieprzewidzianej sytuacji.
    My przez całą drogę śpiewamy, rozmawiamy i czas jakość leci, długi czas też dzieciaki śpią po prostu.
    Przerwy na siku, co 1,5-2 godziny, zalezy ile się będzie piło;)
    Pamiętaj wziąć ubrania na każdą możliwą pogodę, nawet jeśli ją sprawdzisz kilka dni przed podróżą

5. klucha09

klucha09 mama Haneczki

w zeszlym roku mialam pordoz irlandia polska i w tym tez ale dolaczy do nas piesek i gips mlodej na nodze wiec pewnie bedzie trudniej
    na pewno spakuj picia sporo my na nasza droge mielismy dwie duze butle wody truskawkowej dla mlodej i dla nas zgrzewke takich litrowych, pampery jak jeszcze trzeba polecam pull upsy bo sa wygodniejsze do zmiany w aucie, przystaniki robilismy tak na oko co 2-3 godziny aby wysikac sie i rozprostowac nogi, co do dzieci to wescie na pewno po 2 lub 3 ulubione zabawki i u nas tez super okazalo sie zakupienie dvd do auta.
    no to powodzenia w drodze zycze oby jechalo sie spokojnie i mam nadzieje ze przyda sie cos co podpowiedzialam, aaa dla mojej 3latki w tym roku biore nocnik bo nie chce sikac na dziko.
    no i oddzielna torba z ciuchami na zmiane, kosmetyczka z pasta szczotkami zelem bo czesto na stacjach macie prysznice wiec mozna sie odswiezyc

6. Dominika81

Dominika81 Moderator

tak się dziś nakręciłam tymi podróżami, że zamarzyła mi się podróż w wakacje do bułgarii :-D :-D ;-)
    ale zostaniemy przy pierwotnych planach - polskie morze, tam gdzie w ubiegłym roku ;-)

dzięki dziewczyny, powoli też będę kompletowała swoją listę.

też jest trochę inaczej jak się wyjeżdża na wakacje, a inaczej jak do rodziny.
    z przydatnych rzeczy wezmę na pewno
    - słoiki, żeby nie martwić się o jedzenie dla młodszego, bo duży zje już wszystko.
    - soczki w kartonikach, woda typu kubuś water
    - kakao, bo duży lubi, chrupki, ciasteczka itp
    - oczywiscie dvd i bajki ;-)
    - herbatkę granulowaną
    - nosidło
    - termos
    - apteczka

a powiedzcie mi jeszcze jeżeli chodzi o dalekie wakacje z dziećmi - jak zareagowała nasza rodzina?
    bo niektórzy uważają, że zwariowaliśmy i nie powinniśmy jechać, że tylko męczymy dzieci, małe dzieci nie powinny jechać i my również powinniśmy zostać:baffled:

7. Eminem

Eminem Fanka BB :)

A co to za argument? Źle, że chcesz dzieciakom kawałek świata pokazać? U mnie normalnie, mama i teściowa tylko dzwoniły czy wszystko dobrze, ale raczej tylko, żeby się dowiedzieć, nie mówiły, że zwariowaliśmy, tym bardziej, że mój mąż tez tak jeździł z rodzicami od małego, właśnie do Bułgarii chyba też, a nie było takich wygód jak teraz;)) Żyje i ma się dobrze;)

8. zuza-anna

zuza-anna Fanka BB :)

powodzenia dziewczyny!
    podroze z dzieciakami nie sa takie straszne -> najwazniejsze to odpowiednie podejscie ;)
    ja przez osttanie 2 lata co 2 miesiace jezdzilam z Mala autem odcinek holandia-polska :)

9. Dominika81

Dominika81 Moderator

o, tak często? to już pewnie wszystko miałaś po jakimś czasie dobrze przemyślane :-)

Eminem - no, dokładnie. ale niektózy twierdzą, że dzieci powinny do kilku lat zasypiać o 20:00 w swoich łóżeczkach, a nie szlajać się po świecie.
    my prawie żaden weekend nie spędzamy w domu. odwiedzamy znajomych, place zabaw itp :-)
    szczególnie teraz jak się powoli ciepło robi.

10. reklama
  11. anetka880

anetka880 Fanka BB :)

Witam dziewczyny!!

Jestem nowa na tym watku, ale chcialam sie dowiedziec co nieco na temat wyjazdow z malymi dziecmi do cieplych krajow. Ja jezdze od 4 lat ze starszym synkiem na trasie Katwice-Amsterdam i nie ma problemow czy to autem czy samolotem. Teraz jednak mamy w planach w Pazdzierniku leciec gdzies dalej z 2 dzieci. Zastanawiamy sie nad Turcja albo Wyspami Kanryjskimi bo loty sa w miare krotkie. Myslelismy o Dominikanie albo Mexyku ale 12h lotu to troche za duzo z 7 miesiecznym dzieckiem. Jezeli ktoras z was byla z tak malym dzieckiem w "cieplych krajach" prosze napiszcie jak bylo? My 2 lata temu bylismy z 3 latkiem w Egipcie i wakacje byly tragiczne ciagle bieganie za dzieckiem zero odpoczynku dlatego teraz troszke sie boje.

12. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

My sporo jeździmy z dziećmi , zaliczyły już włochy , bułgarię , Polskie morze i daliśmy radę w tym roku samolot i bardziej się go boję niż tego auta :-D:-D
    Dla mnie niezbędnik to DVD , zabawki dla dzieci , niedozwolone w domu słodycze - bo też zajmują na dłuższą chwilkę :-D:-D
    Wszelakie leki i inne cuda to wiadomo bo to się zawsze zabiera .
    Ogólnie 24 h z noclegiem do bułgari przezyliśmy to już chyba nic nam nie straszne :-D:-D
    Moja córcia była pierwszy raz nad morzem mając 3 miechy.
    Synek jak był maleńki całą Polskę zjechał wzdłuż i wszerz bo z mężem w delegacje śmigałam . także luzik można wszystko . jeździjcie więc ile się da :-D:-D

Poleć forum