reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dania dla naszych Maluszków-przepisy bez komentarzy;-)

reklama
Zupka jarzynowa (wg mojego przepisu i inwencji, zaakceptowana w 100%,bez "skutków ubocznych:-D:-D)

Składniki:

woda-1-1/5 l
1 duża marchewka (lub 2 mniejsze)-starta na tarce (duże oczka)
obrany ze skórki kawałek selera (wielkość zależy od ilości wody)
mała pietruszka (obrana,w całości)
3 ziemniaczki pokrojone w drobną kosteczkę
2 skrzydełka z kurczaka
pokrojona natka pietruszki
kasza manna (służy do zagęszczenia zupki)

Przygotowanie:

Dobrze opłukać skrzydełka i wrzucić do wody razem z pietruszką i selerem. Zagotować,następnie zmniejszyć i gotować na wolnym ogniu. Po ok. 30-45 minutach wrzucić startą marchewkę i pokrojone ziemniaczki. Co jakiś czas zupę można zamieszać . Jak skrzydełka i warzywa zmiękną wsypać kaszę mannę (ilość zależy od tego,jak gęstą chcecie mieć zupkę; ja dodałam tak na oko- może ze 3 łyżki; kasza po czasie zgęstnieje). Jak zupka się zagęści dodać posiekaną natkę pietruszki.

Potem z zupy usunęłam pietruszkę i seler. Wyjęłam skrzydełka,obrałam z miękkiego mięska,które posiekałam i wrzuciłam spowrotem do zupy.

Wyszło mi około 5 porcji zupy. Jedną Ania zjadła tego samego dnia,a resztę zawekowałam do dwóch słoików. Tym sposobem mam jeszcze 4 obiadki:-) SMACZNEGO DLA MALUSZKÓW!:-)
 
Ostatnia edycja:
mus z kaszy jaglanej i owocow - Bartek go uwielbia:

200 ml wrzatku
polowe mniej kaszy dokladnie oplukanej gotujaca sie woda
lyzeczka masla
smazone jablko
pol banana
cynamon

kasze gotowac z maslem do miekkosci, lekko przestudzic, dodac jablko, banana, cynamon do smaku, potraktowac calosc blenderem i podac maluszkowi. my jemy mocno cieple, bo Bartek nie lubi letniego jedzonka. syci, rozgrzewa - idelane w mrozne dni. moze byc samodzielnym daniem po zupce lub deserem, kolacja itp. mozna tez dodac np. 2 miarki mleka i juz mamy mleczna "przekaske". smacznego !
 
a nasza córa zbojkotowała dania słoiczkowe, zacisnęła usteczka i koniec więc wczoraj na obiad dostała domowy rosół z kurką, marchewką i ziemniaczkiem - jadła aż jej się uszy trzęsły także żegnaj na dobre wygodna matko.. ;-)
 
Katjusza no co ma dziewczyna smaka;)

my dzis tez eksperymentujemy i ugotujemy małej obiadek sami,indyk,warzywka i ryz,wszystko na parze:)juz pare razy jadła ze mna z talerza np pomidorowa,gulasz i bardzo jej smakowało takie ''dorosłe'' jedzenie:)
 
muszę mojemu tez tak podac rosołek pokruszę makaron drobniutko i zobaczymy,nie dosc ze osttanio mało je bo choroba i zeby to musze mu miksowac na papkę bo jak gryzie kawałki to dziąsła bardzo go bolą nawet chrupki kukurydziane najpierw sobie paluszkami rozgniata a potem je.....
 
reklama
Do góry