reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

danio i danonki

donka15

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
32
cześć dziewczynki, mam pytanie od kiedy można podawać serki np.danio??? mój mały zaczął właśnie 7 m-c i tak się zastanawiam czy mu nie zafundować takiego, tym bardziej, że idą mu ząbki i stracił apetyt i całymi dniami nie je praktycznie nic, oprócz soczków, więc może na to by się skusił.
 
reklama
Wiesz co...znajdą się i przeciwnicy i zwolennicy danio i danonków.Ja chciałabym tylko na dwie rzeczy zwrócić uwagę:
1. Skład danio różni się od danonka tylko zawartością żelatyny wieprzowej w tym pierwszym
2. Poczytaj etykietkę dano lub danonków i jeśli skład Cie nie odstraszy to dawaj, na pewno posmakuje( danio, danonek , bakuś czy serek homogenizowany dla dzieci z Ostrowii). Tyle, że zawierają astronomicznie dużo cukru...jak wyobrażasz sobie wizytę powiedzmy z 1,5 rocznym dzieckiem u dentysty na borowaniu?

Ja gdybym mogła( dziecko-alergik) dawałabym jogurt naturalny z owocami- teraz przecież sezon owocowy, na pewno zdrowsze. Nie uchronię dziecka całkowicie przed parszywą żywnością," wzbogacaną" przez różne podejrzane substancje.
Ale jeśli mogę ją uchronic przynajmniej w czeście to to zrobię, wszak nawyki żywieniowe kształtują się w pierwszych 3 latach życia dziecka

I jeszcze jedno....widzę tu pewne niebezpieczeństwo. Jeśli chcesz zachęcić dziecko do jedzenia słodkimi deserkami może się okazać( choć oczywiście to nie jest reguła) , że za pół roku będzie się zywiło tylko takimi deserkami, a zupką czy owockiem będzie wzgardzać. Ale ile dzieci i matek tyle sposób żywienia i każdy wie najlepiej co jego dziecku potrzebne.
 
donka15 ja zaczęłam dawac danonki w 10 m-cu ale jeśli nic nie chce jeść to spróbuj -1 w tyg na początek. Zuzka zjada je codziennie-a jeśli nie ma apetytu i sięgam po danonka to zawsze zjada z mruczeniem...:-)
 
Sama sie zastanawiałm od kiedy mozna podawać danonki, bo mam ten sam problem mały ząbkuje, i nie chce jeść, w takiej sytuacji fajnie bybyło żeby zjadł taki serek może akurat mogłoby mu smakować, ale nie wiem czy juz można, zaczął 8 miesiąc.
 
Misiowy Jogurcik z Nestle po 6 miesiacu-lepiej dac to niz Danonki ktore tak narawde sa od 3 roku zycia- nawet na ich stronie to pisze.
Moj synek je jogurty naturalne z owocami a czasem kupuje mu z Bakomy lub Zotta
 
a ja też się zgodzę. ze te całe danonki to jedynie handel i obrot wielka kasa....czyli, że niby jak nie bede dawać danonkó to moje dziecko będzie miało dziurawe kości hahahaha kiedyś ich nie było, ja ich nie jadłam a kości mam bez ubytków. A ile teraz dzieci ma problemy z otyłoscia itp??? Mam znajomka co pracował na produkcji jogurtów....porażka.Ale no właśnie ile matek, tyle sposobów żywieniaa waidomo, że my wszystkie chcemy jak najlepiej dlą swoich bobasków:tak:1
 
reklama
wlasnie tez sie kiedys zastanawialam od kiedy mozna podac danonki

ale macie racje, to jakies bubel....


po co dawac dziecku akurat Danonki
slyszalam kiedys od lekarza ze najzdrowsze sa naturalne jogurty, mozna do nich dodac owoce, swieze..

a wapn? mam zamiar podawac mojemu dziecko do ok 3 roku zycia mleko modyf albo kaszki z mlekiem modyf.
 
Do góry