reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

danonki dla 5m-c dziecka?

kasiarem1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2010
Postów
2 137
moja cócia skończyła 5m-c jej pokarmem jest głównie cycuś co drugi trzeci dzień daje jej zupkę lub deserek że słoiczka czasem też dostaje gęsty kleik kukurydziany wszystko to jest wprowadzane jako nowe smaki nie jak jedzenie zastępujące mleko a obserwując dzieci w wieku podobnym do mojego dziecka to jedzą już danonki zupki na wywarach tylko nie doprawiane i zastanawiam się czy już powinnam wprowadzać takie jedzenie proszę o pomoc

dodam jeszcze biszkopty z herbatką i chrubki kukurydziane - od kiedy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Danonki maja zdecydowanie za duzo wapnia dla dziecka w tym wieku!! Nie wspominajac o mnostwie cukru i chemii - ja jestem przeciwna podawaniu ich dzieciom w ogole bo moga tylko szkodzic. No chyba ze starszym raz na jakis czas...jest wiele zdrowszych alternatyw dla dziecka w tym wieku ( i kazdym w sumie ;). Po co pakowac w dziecko tyle zbednych kalorii i chemii skoro mozna latwo znalezc cos zdrowszego? Np mus owocowy (moze byc home made :) W internecie jest duzo tabelek co od kiedy mozna podawac, ale polecam proste produkty, co do ktorych mamy pewnosc co zawieraja. Co do zupek na wywarach to nie do konca Cie rozumiem - na wywarze miesnym bym nie podawala jeszcze,ale mozesz sama gotowac i dodawac mieso.
 
danonki zdecydowanie nie, prędzej jakiś jogurt naturalny z bananem niż ten syf. Znam mamy, które dają dziecku rocznemu już kiełbase w łapke, bigosik tłusty i zupy z torebek, ciesząc sie, że dziecko pięknie zjada. Niestety nie myślą o konsekwencjach i o tym jakie choroby fundują własnym dzieciom, np. choroby nerek od nadmiaru soli, cukrzyca od zbyt dużej il cukru choćby w danonkach, problemy z żoładkiem, od konserwantów problemy z jelitkami, niestrawność itp. Jak masz już podać nowości z nabiału to lepiej podaj twarożek na słodko z cynamonem, to będzie zdrowsze niż serki z pudełka. Przynajmniej sama będziesz wiedziała ile posłodziłaś :)
 
Witam, w danonkach nie o wapń chodzi a o białko mleka krowiego, które jako silny alergen wprowadzamy do diety dziecka po 10 m.ż. Dziecko, które skończyło 5 m.ż., może jeść zupy warzywne (nie na wywarach mięsnych), na mięso jeszcze jest za wcześnie dopiero po 6 m.ż, oraz przeciery owocowe. Co do chrupek kukurydzianych to można podać takie najbardziej naturalne bez dodatków. Biszkopty tak jeśli już wprowadziła Pani gluten.
 
dziękuje za odpowiedz z tego co zrozumiałam to zupy na wywarach mozna po 6m-c?


zapytam jeszcze o ważywa mrożone jak kupię taką mieszankę warzywną to mogę ją podać dziecku (rozmrozić lekko podgotować dodać oliwę i zmikskować)
 
wiesz, może kup marchewkę ziemniaka i pietruszkę i sama ugotuj, na pewno bedzie zdrowsze....
 
Ja wcale nie uważam że Danonki zawierają całą chemie itp to co tu wypisałyście. Tylko wszystko zależy od organizmu dziecka,przecież wiadomo że Każde dziecko jest inne itp.
Mojej córeczce jak miala 4 mies zaczęłam wprowadzać kaszki, musy owocowe itp, Jak miała 6 mies to jadła każdą zupkę, każde mięso itp.
Dziś ma 13 mies i jest okazem zdrowia, każdy obiad je, praktycznie jadła wszystko jak miala ok 8 mies. Oczywiście tłustego czy mocno przyprawionego nie. Warto zacząć wprowadzać wcześniej i obserwować reakcje dziecka, a może akurat będzie odpowiadać mu te jedzonko i mu nie zaszkodzi?
Pozdrawiam.
 
Mądrzy i szczęśliwi rodzice tych dzieci, które mają apetyt lub piją mleko modyfikowane. Taki rodzic ma zawsze alternatywę i danonków dawać nie musi bo są inne sposoby na wprowadzenie dziecku mlecznych posiłków. A co mają zrobić mamy których dzieci nie piją mleka modyfikowanego? Krowiego też wprowadzać jeszcze nie można przecież. Moja córka była do 1,5 roku na piersi, nie piła i nie pije mleka modyfikowanego więc daję jej danonki i jogurty owocowe bo przecież muszę jej jakoś zapewnić odpowiednią ilość wapnia dla organizmu a jogurtów naturalnych nie chce jeść.W związku z tym mam również pytanie do Pani ekspert: ile jogurtów, serków dziennie powinnam córce podawać żeby tą odpowiednią ilość wapnia dostarczyć (córka ma 20 miesięcy)I czy zdrowe jest podawanie własnie danonków, bakusiów i innych tego typu serków dzieciom?. Dodam ze dziecko moje jest niejadkiem na 15 centylu wagi i nawet te jogurty i serki je niechętnie, tak naprawdę cały czas jadłaby tylko owoce. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
 
reklama
julik23 Sinlac jest także źródłem wapnia.
A z tego co słyszałam można nawet ciastka z niego piec.

Córeczka mojej znajomej ma uczulenie na prawie wszytsko.
Przez jakiś czas sprowadzali specjalne MM z USA bo te dostępne u nas też ją uczulały.
Ale po jakimś czasie te sprowadzane także jej szkodziły.
W związku z tym lekarka zaleciła podawanie Sinlacu żeby uzupełniać wapń a białko uzupełniali podając mięso np z królika.
W ten sposób wyeliminowali całkowicie mleko i jego przetwory jednocześnie zapewniając dziecku wapń i białko.
 
Do góry