reklama

Danonki

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez eo1981, 8 Sierpień 2011.

1. eo1981

eo1981 Zaciekawiona BB

Witam,
    Mój 15 miesięczny synek zjada 2 małe danonki dziennie.Czy to nie za dużo?
    Słyszałam różne opinie o danonkach.Że konserwanty,że nie zdrowe itp.Ale co mam zrobić, jak on tylko je zobaczy to rzuca wszystko i wyciąga po nie rączki : )
    Pozdrawiam

2. Noel

Noel Kochająca mama

Nie kupować.
    Wtedy nie będzie ich widział ;)

3. reklama
  4. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam moje dziecko nigdy nie dostawało wczesniej danonkow
    jadło jogurty naturalne z owocami
    jednak jak to dzieci zrobiło bunt heheh
    pewnego dnia przestało je jesc ( w sumie sie nie dziwie bo sama nie lubie )

dzis po raz pierwszy dostała danonka (przywiozł dziadek )
    tak jej zasmakował ze zjadła od razu 2 duze
    corcia ma prawie 20 miesiecy
    na poczatku tez byłam przeciwna dawaniu danonkow ale .....
    stwierdziłam ze mala je uwielbia , zreszta jedni da za podawaniem danonkow a inni zdecydowanie przeciwni tym jogurtom
    wiec moje zdanie jest takie ze kazdy ma prawo wyboru co do odzywania naszego dziecka

ps. jest to moje zdanie i prosze nie pisac zaraz jaka " to ze mnie zła matka bo podaje sam cukier "
    i ze inni nigdy by tego nie podali

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Danonki nie są niezdrowe, nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników, a czasami są jedyną alternatywą dla dziec,i które nie chcą pić mleka. Oczywiście zawierają więcej cukru. ALe ciukier mamy w kaszkach dla dzieci w sokach, a jednak podajemy je dzieciom. Zalecam zdrowy rozsądek, wprowadzenie do diety dziecka jak najpóźniej przetworzone produkty. Jeśli jednak dziecko już jada Danonki to najlepszym rozwiązaniem jest podawanie zarówno danonka jak i naturalnego jogurtu, na zmianę.

6. góralka

góralka Fanka BB :)

Hej, można zmiksować samemu twaróg ze śmietaną, dodać do tego sezonowe owoce i świeży, zdrowy i smaczny posiłek gotowy. Jak go podasz w ciekawym opakowaniu to dziecko na pewno z chęcią zje. Jeśli przestaniesz kupować danonki to synek zapomni o nich po kilku dniach.

Poleć forum