reklama

Darwin to głupol

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez marul, 18 Październik 2006.

 1. marul

  marul Gość

  Za onet.pl


  Giertych: Teorie przeciwne Darwinowi do szkół
  Roman Giertych oświadczył, że wbrew pogłoskom nie zamierza zabraniać nauczania o teorii ewolucji Darwina. Minister uważa, że w szkolnych programach muszą jednocześnie być teorie naukowców przeciwnych Darwinowi.
  Sprawę nauczania teorii Darwina w szkołach poruszył ojciec Romana Giertycha, Maciej. Eurodeputowany LPR rozpoczął kampanię na rzecz zniesienia obowiązkowego nauczania w szkołach teorii ewolucji.

  "Nie znajduje ona poparcia w obserwacji" - dowodzi profesor. W wywiadzie dla sobotniej "Gazety Wyborczej" wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski powiedział, że teoria ewolucji Darwina to "pomyłka, którą zalegalizowano jako obowiązującą prawdę".

  "To luźna koncepcja niewierzącego starszego pana, który tak widział świat. Może dlatego, że był wegetarianinem i zabrakło mu ognia wewnętrznego" - powiedział Orzechowski.
   
 2. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Hmmm... w historii nauki znalazłoby się pewnie więcej takich "luźnych koncepcji".... całe szczęście, że przynajmniej pomysły Koprenika zostały uznane przez Kościół, więc lektura " O obrotach...." będzie raczej dozwolona.... no i Koprenik chyba nie był wegetarianinem, co jak widać ma niebagatelne znaczenie.

  pozdrawiam
  nikita
   
 3. reklama
 4. Mamuska

  Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

  W ministerstwie chętnie witalibyśmy podręcznik, w którym osoby kompetentne i nieogarnięte manią walki ideologicznej ukazałyby dziedzictwo kreacjonizmu i aktualny stan badań nad teorią ewolucji. Pierwszy sięgnę po takie podręczniki - powiedział Mirosław Orzechowski - wiceminister edukacji narodowej!!! (GW z soboty)
   

Poleć forum