reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dawka witaminy D

reklama
Ja raczej jestem zwolenniczką uzupełniania witaminy d3, ale nie będę wchodzić w polemikę, bo dla każdego są dostępne rekomendacje dot. podawania niemowlętom karmionym piersią a będzie robił jak uważa.

Poza tym organizmy są różne, u nas akurat były niedobory i mam żal że lekarz straszył mnie szkodliwością dawki 800 jm a dopiero specjalista zlecił badanie krwi i podtrzymał tę dawkę (zrobiłabym
wczesniej badanie prywatnie, gdyby pediatra mnie nie odwodził od tego pomysłu).


@Sylvia91 Porozmawiaj ze swoim pediatra, niech zobaczy tempo zarastania ciemiączka, niech popatrzy do opinii ortopedy, czy jest tam mowa o opóźnieniu kostnienia bioder.
 
Jeśli nie ufasz lekarzowi to nie ma sensu się zmuszać. Warto iść do osoby, która ma dobrą opinię i zna się na maluchach. Taką osobą jest zazwyczaj neonatolog (nie wszyscy pediatrzy specjalizują się w noworodkach). Jeśli jesteś z Warszawy to polecam panią dr Jolantę Baszczeską ze szpitala św.Zofii na Żelaznej. Ma duże doświadczenie i jest po prostu świetnym człowiekiem. Szkoda, że takich specjalistów nie ma zbyt wielu.
 
Mój smyk miał 3350 przy urodzeniu. Na początku przybierał po 2 kg miesięcznie, więc był naprawdę duży. Pediatra kazała dawać Wit d 400, ortopeda 800. Posłuchałam ortopedy, dawałam 800. Na bilansie 2 latka pani dr stwierdziła, żeby dawać już 500. 😅 W badaniach krwi witaminy d miał ledwo 20, a więc bez szału. Dobrze, że wtedy dawałam mu więcej. Teraz daje 1000, nie wiem, być może za mało? 🤔
 
Do góry