reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

reklama
mi bardzo pomógł preparat vitapil przeciw wypadaniu włosów

Tez biore vitapil juz 3 miesiac,mniej sie przetluszczaja i mniej wypadaja ale jakos na ogolny stan ich wygladu to nie wplynal.Ale to pewnie dlatego,ze ja moim wlosom zafundowalam cos strasznego...sama probowalam je rozjasnic farbami ze sklepu,efekt byl taki,ze wyszlam okropnie zolta i musialam zafarbowac na ciemny kolor..po jakims miesiacu poszlam do fryzjera zrobic blond pasemka...udalo sie,rozjasnily sie ale teraz widze tego skutki.Moje wlosy sa jak siano.:-(
 
Skoro temet odswiezony to ja mam pytanie co do tego piwa...bo chyba nie stosuje sie go jako plukanke na koncu,bo nie wyobrazam sobie by moje wlosy maly piwem smierdziec,ale jak splucze je najpierw piwem a nastepnie umyje szamponem i jeszcze naloze odzywke to czy te wczesniejsze splukanie piwem ma jakis sens??
 
Oczywiście, że można :) Nie słuchaj się kuzynki tylko lepiej udaj się do jakiegoś dobrego fryzjera, który zrobi Ci pasemka na ciemnych włosach.
Nie radziłabym tego robić samej w domu bo prawdopodobnie możesz nie uzyskac takiego koloru pasemek jaki Cie intresuje w rzeczywistości :)
 
Utrata włosów związana z ciążą pojawia się po porodzie i najczęściej 3 miesiące po. Dzieje się tak dlatego, że okresie ciąży wzrost hormonów blokuje wypadanie włosów. Ale po porodzie, hormony zaczynają wracać do normy co pozwala włosom wypadać i powrócić do normalnego cyklu.
Co trzy miesiące, normalnym jest, że włosy znajdują się w fazie wpadania, co pozwala rosnąć nowym włosom. Podczas ciąży faza odpoczynku jest opóźniona. Gdy hormony wrócą do normalnych poziomów, włosy wypadają wszystkie na raz. Twoje włosy powrócą do normalności po około 6 do 12 miesiącach.
Kiedy myjesz swoje włosy, ważne jest by używać szamponów i odżywek zawierających biotynę i krzemionkę. Dołącz do diety suplementy takie jak: witamina B kompleks, biotyna, witamina c i cynk.
 
Na błyszczące włosy jest jeden cudowny, domowy sposób :) Mianowicie trzeba je płukać w mieszance wody z octem. Najlepiej zrobić to wieczorem, a rano umyc włosy żeby nie śmierdziały octem. Naprawdę włosy po tym się pięknie byłyszczą
 
Jak najbardziej można. Wybierz się do dobrego fryzjera bo będziesz mieć większą pewność, że uzyskasz wymarzony efekt, a dodatkowo zawsze po farbowaniu może Ci zaaplikować nawilżającą odżywkę, która kojąco wpłynie na włosy.
 
Włosy, które się przetłuszczają powinnaś myć wtedy, gdy wymagają odświeżenia. Wybieraj specjalistyczne szampony do włosów tłustych i przetłuszczających się, odświeżające i normalizujące skórę głowy. Najlepsze będą te z wyciągami z pokrzywy, kory brzozy, łopianu, rozmarynu lub czarnej rzepy, które regulują pracę gruczołów łojowych. Zbyt zasadowe szampony (o wysokim pH) wysuszają skórę, a wtedy gruczoły łojowe wydzielają więcej sebum. Zrezygnuj z preparatów typu "2w1", balsamów i odżywek bez spłukiwania. Raz w miesiącu wmasuj w skórę głowy sok ze świeżo wyciśniętych dwóch cytryn. Przeczesz kosmyki i pozostaw miksturę na 20 min. Po tym czasie spłucz letnią wodą. Płukanka: Tymianek (oczyszcza i dezynfekuje skórę głowy); podbiał (hamuje nadczynność gruczołów łojowych). Przygotuj z nich płukankę, parząc zioła jak na herbatkę (1 łyżeczka suszonych ziół na 1 filiżankę). Przecedź przez sitko, a następnie ostudzonym naparem spłukuj włosy, jednocześnie wmasowując miksturę w skórę głowy. Takie płukanki możesz stosować po każdym myciu głowy. Powinno przynieść rezultat :)
 
Ostatnia edycja:
A pewnie,ze sie da,ale sa wyjatki...to zalezy jak wlos reaguje np. ja i moja kolezanka bylysmy u tego samego fryzjera...ja mialam nawet ciemniejsze wlosy od niej ale pofarbowane wczesniej...ona z natury jest brunetka,ma ciemna oprawe oczu itp. ja z natury ciemna blond,jasna oprawa oczu itp.mi pasemka wyszly dobrze,jasny blond,fryzjerka dala rade sie przebic przez ta ciemna farbe,ktora mialam na wlosach a kolezance nie wyszlo...jej pasemka byly rude.
 
reklama
Skoro temet odswiezony to ja mam pytanie co do tego piwa...bo chyba nie stosuje sie go jako plukanke na koncu,bo nie wyobrazam sobie by moje wlosy maly piwem smierdziec,ale jak splucze je najpierw piwem a nastepnie umyje szamponem i jeszcze naloze odzywke to czy te wczesniejsze splukanie piwem ma jakis sens??

Po umyciu włosów spłucz je jak zawsze wodą, a dopiero potem piwem. Na sam koniec spłucz wodą bądź zostaw, nie będą śmierdzieć piwem.
 
Do góry