reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbanie o figurę i zdrowy wygląd w ciąży

lovefrusciante

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
35
Dziewczyny jak dbacie o figurę w ciąży? Zawsze byłam osobą szczupłą, bez tendencji do tycia natomiast obecnie jestem (dopiero) w 13tc i już przytyłam 3kg. Teoretycznie powiększyły mi się znacznie piersi co na pewno wpływa na dodatkowe kilogramy ale też niestety zrobiły mi się boczki (brzuch jest minimalnie większy ale wszystkie spodnie są już dla mnie za małe, ratuję się metodą na gumkę do włosów). Staram się ćwiczyć 3 razy w tygodniu (tabata z 4kg ketlerem oraz skakanka), tak jak robiłam to przed ciążą. Ograniczyłam słodycze i inne niezdrowe rzeczy, staram się pić jak najwięcej wody. Wiem, że najważniejsze jest zdrowie dziecka jednak przeraża mnie to, że przytyję za dużo, że potem ciężko będzie mi zrzucić dodatkowe kilogramy itd. Zazdroszczę dziewczynom, którym rośnie tylko brzuszek a nie boczki, pupa i uda. Starałam się znaleść jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży pomagające zachować smukłą sylwetkę jednak 90% ćwiczeń dedykowane jest przede wszystkim kobietom, które będą rodzić naturalnie i przygotowują je ku temu (ja ze względów zdrowotnych będę mieć cc) a nie utrzymaniu dobrej wagi. Dodatkowe kilogramy w ciąży są nieuniknione jednak martwi mnie, że już teraz ciężko mi utrzymać figurę w ryzach a co będzie potem... Chciałabym być zdrowa i szczęśliwa w ciąży a boję się, że się zaniedbam (już teraz słyszę niemiłe komentarze dotyczące boczków itp.) :(
 
reklama
"Boczki" to moze byc efekt poszerzajacej sie miednicy. Robi sie miejsce dla dziecka ;) tak samo bedzie pozniej obwodem pod biustem. Ciało się zmienia i to jest normalne, trzeba zaakceptować.
Chyba nie wiele można zrobić poza zdrowym stylem życia, zdrowa dieta i stosowną do wieku ciazy aktywnością fizyczną. Trzeba też sprawdzać czy nie ma problemów z tarczyca/cukrzycą bo to może powodować dodatkowy przyrost kg. Ale też trzeba dać sobie trochę luzu. Duza sprawa sa geny i tendencje z nimi zwiazane.
 
Wyluzuj ja byłam zawsze szczupła a w ciąży 1 mimo że o siebie dbalam nie jadłam bzdur przytyłam aż 16 kg ale po 2 miesiącach po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży ani grama tłuszczu zbednego nie miałam tylko piersi tyci większe opieka nad dzieckiem karmienie piersią robią swoje z kg ;)
 
Nie da się ominął tycia w ciąży :-/ to jest niestety minus. Są ćwiczenia po ciąży niestety ćwiczyć będziesz mogła dopiero po 6/8 tyg. Od porodu. Przytyłam w ciąży aż 9 kg, od razu jak mogłam zaczęłam ćwiczyć
 
Po pierwsze skakanka w ciszy odpada! Zdecydowanie wszystkie podskoki sobie odpuść!
Zdrowe jedzenie oraz ćwiczenia na pewno pomogą w utrzymaniu dobrej wagi, musisz jeść zbilansowane posiłki aby dostarczyć organizmowi i dziecku wszystkiego co potrzeba. Ćwiczenia przede wszystkim odizolowane nie obciążające brzucha. Ja jestem w 36 tygodniu obecnie mam 11 kg na plusie i nie mówię ze AŻ 11. Uważam ze wyglądam dobrze i tez się tak czuje, jem zdrowo, cała ciąże ćwiczę a czasem sobie pozwolę na jakieś ustępstwo. Ciesz się swoim stanem i dbaj o siebie i o dziecko. Można dużo spacerować.
 
9 kg to malutko jak na przytycie w ciąży. Książkowo mówi się o ok 12 kg i ja dokładnie tyle przytyłam. Nie uważam że to dużo. Skakanka w ciąży ? Chyba jakiś żart...zdrowa dieta ruch i nie zadręczanie się
 
Dodam że przytyłam 12 kg a 9 zostało na porodowce. Reszta spadła sama z siebie przez jakieś pół roku po :/ na moje nieszczęście
U mnie było podobnie, z tym ze tyłam po 25kg. To ze nadmiar spada powoli to zupelna norma. Ciało potrzebuje ok roku by powrócić do stanu sprzed (wiadomo są wyjątki, które wracają szybciej). Taka fizjologia.
 
reklama
reklama
Do góry