reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbanie o figurę i zdrowy wygląd w ciąży

lovefrusciante

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
35
Dziewczyny jak dbacie o figurę w ciąży? Zawsze byłam osobą szczupłą, bez tendencji do tycia natomiast obecnie jestem (dopiero) w 13tc i już przytyłam 3kg. Teoretycznie powiększyły mi się znacznie piersi co na pewno wpływa na dodatkowe kilogramy ale też niestety zrobiły mi się boczki (brzuch jest minimalnie większy ale wszystkie spodnie są już dla mnie za małe, ratuję się metodą na gumkę do włosów). Staram się ćwiczyć 3 razy w tygodniu (tabata z 4kg ketlerem oraz skakanka), tak jak robiłam to przed ciążą. Ograniczyłam słodycze i inne niezdrowe rzeczy, staram się pić jak najwięcej wody. Wiem, że najważniejsze jest zdrowie dziecka jednak przeraża mnie to, że przytyję za dużo, że potem ciężko będzie mi zrzucić dodatkowe kilogramy itd. Zazdroszczę dziewczynom, którym rośnie tylko brzuszek a nie boczki, pupa i uda. Starałam się znaleść jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży pomagające zachować smukłą sylwetkę jednak 90% ćwiczeń dedykowane jest przede wszystkim kobietom, które będą rodzić naturalnie i przygotowują je ku temu (ja ze względów zdrowotnych będę mieć cc) a nie utrzymaniu dobrej wagi. Dodatkowe kilogramy w ciąży są nieuniknione jednak martwi mnie, że już teraz ciężko mi utrzymać figurę w ryzach a co będzie potem... Chciałabym być zdrowa i szczęśliwa w ciąży a boję się, że się zaniedbam (już teraz słyszę niemiłe komentarze dotyczące boczków itp.) :(
 
reklama
A ja jestem w 21 tc i jak schudłam na początku ciąży 3kg tak nadal stoję w tamtym miejscu i nic się nie ruszyło. Dziecko rośnie, brzuch też ale waga ani drgnie. Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z forsownych ćwiczeń. Joga, pilates, ale tabata z obciążeniem to nie są lekkie ćwiczenia i obawiałabym się, że mogą wyrządzić jakąś szkodę. Pozatym ciąża to nie czas na diety. Poczekaj jeszcze trochę, a zaczną się zachcianki. Ciężko je opanować :)
 
reklama
Ja mialam przed ciaza kilka kilo za duzo. Obeecnie jestem w 4 miesiacu i na plus 2.5 kg staram sie jesc racjonalnie chociaz czasami lody czy jakies rogaliki chetnie pozeram. Nie martw sie na pewno dobrze wygladasz.
 
Przede wszystkim zapytaj lekarza o te ćwiczenia ja bym na skakance nie skakała nawet jeśli lekarz uzna że krzywdy te skakanie dziecku nie robi to możesz się łatwo wywrócić i zrobić krzywdę sobie oraz maleństwu a w ciąży równowaga i środek ciężkości się bardzo zmienia więc trzeba bardzo uważać a decydując się na ciążę niestety trzeba się liczyć z tym że figura się zmieni i dla dobra dziecka odpuścić sobie forsowne ćwiczenia i diety teraz najważniejsze jest dziecko nie to czy masz boczki czy nie twój organizm sam zdecyduje ile przytyjesz i jak szybko po porodzie to spadnie. Prawda jest taka że my mało co możemy zrobić bo to zależy od organizmu. Ja jem jak opętana od początku ciąży i to niekoniecznie zdrowo mam ochotę na fast food to go jem nie będę sobie odmawiać w ciąży nie ćwiczę ani nic z tych rzeczy 7 miesiąc ciąży a ja poza zaokrąglonym brzuszkiem wcale nigdzie nie przytylam nogi nadal szczupłe wszystko zgrabne tyle że brzusio wystaje a i tak bardzo maleńki jak na 7 miesiąc dodam że na razie przytylam tylko 6 kg a z dzieckiem wszystko w porządku zdrowo rośnie i jak wspomniałam jem bardzoooo dużo i nie ćwiczę za to moja mama całą druga ciążę zdrowo się odżywiała ćwiczyła itp itd a przybyła 23 kg które mocno było widać po jej buzi i udach niestety po porodzie zostało i długo się z tym męczyła.
 
Och ja także miałam takie zmartwienia :) Przez pierwszy trymestr nic nie przytyłam, choć brzuszek ja już u siebie bardzo szybko dostrzegałam, a potem zrobiłam się ogroooomna. W mojej ciąży niestety musiałam prawie zupełnie ograniczyć aktywność fizyczną (plamienia, skrócenie i rozwarcie szyjki), gdyby było wszystko ok, to uważam że warto dla swojego samopoczucia uprawiać jakąś aktywność fizyczną, ale dostosowaną do tego wyjątkowego stanu - spacery, rower stacjonarny, pływanie, jakieś ćwiczenia rozciągowe. Nie martw się, jeśli do tej pory intensywnie ćwiczyłaś i badania są ok, to dzidzi nic się nie stało, ale radziłabym sobie odpuścić skakankę, maratony biegowe, ciężary i sport w którym można uderzyć się w brzuch jak piłka ręczna. Nie ma co ryzykować, to tylko 9 miesięcy. Jeśli masz tyle zapału, to spokojnie po ciąży wszystko zrzucisz :)
 
reklama
ja też zaczełam właśnie powoli starać się o to by przywrócić ciało do jakiegoś wyglądu. staram się teraz o dziecko, ale chce już zadbać o to by później nie było zbyt wielu zmartwień o wygląd. macie jakieś rady co zrobić by piersi nie straciły na jędrności a brzuch nie miał widocznych rozstępów jeszcze przed ciążą?
 
Do góry