reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbanie o figurę i zdrowy wygląd w ciąży

lovefrusciante

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
35
Dziewczyny jak dbacie o figurę w ciąży? Zawsze byłam osobą szczupłą, bez tendencji do tycia natomiast obecnie jestem (dopiero) w 13tc i już przytyłam 3kg. Teoretycznie powiększyły mi się znacznie piersi co na pewno wpływa na dodatkowe kilogramy ale też niestety zrobiły mi się boczki (brzuch jest minimalnie większy ale wszystkie spodnie są już dla mnie za małe, ratuję się metodą na gumkę do włosów). Staram się ćwiczyć 3 razy w tygodniu (tabata z 4kg ketlerem oraz skakanka), tak jak robiłam to przed ciążą. Ograniczyłam słodycze i inne niezdrowe rzeczy, staram się pić jak najwięcej wody. Wiem, że najważniejsze jest zdrowie dziecka jednak przeraża mnie to, że przytyję za dużo, że potem ciężko będzie mi zrzucić dodatkowe kilogramy itd. Zazdroszczę dziewczynom, którym rośnie tylko brzuszek a nie boczki, pupa i uda. Starałam się znaleść jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży pomagające zachować smukłą sylwetkę jednak 90% ćwiczeń dedykowane jest przede wszystkim kobietom, które będą rodzić naturalnie i przygotowują je ku temu (ja ze względów zdrowotnych będę mieć cc) a nie utrzymaniu dobrej wagi. Dodatkowe kilogramy w ciąży są nieuniknione jednak martwi mnie, że już teraz ciężko mi utrzymać figurę w ryzach a co będzie potem... Chciałabym być zdrowa i szczęśliwa w ciąży a boję się, że się zaniedbam (już teraz słyszę niemiłe komentarze dotyczące boczków itp.) :(
 
reklama
ja też zaczełam właśnie powoli starać się o to by przywrócić ciało do jakiegoś wyglądu. staram się teraz o dziecko, ale chce już zadbać o to by później nie było zbyt wielu zmartwień o wygląd. macie jakieś rady co zrobić by piersi nie straciły na jędrności a brzuch nie miał widocznych rozstępów jeszcze przed ciążą?

Na rozstępy nie ma cudownego sposobu. Jest pewna predyspozycja i choćby się nie wiem co robiło to i tak mogą się pojawić. Ale warto się smarować oliwkami albo specjalnymi kremami, najlepiej wszystkie neuralgiczne miejsca - brzuch, piersi, pośladki. Ja stosowałam Biooil (dość drogi) i krem na rozstępy z Ziaji (tani). Rozstępy mam. Na pewno rozstępom sprzyja genetyka (zobacz jak było u Twojej mamy, sióstr) i duży przyrost masy ciała w ciąży. Jeśli masz rozstępy po okresie dojrzewania i szybkiego wzrostu, to duże prawdopodobieństwo że w ciąży też się pojawią. Myślę, że picie wody mineralnej też nie zaszkodzi, woda dobra na wszystko :)
 
reklama
ja też zaczełam właśnie powoli starać się o to by przywrócić ciało do jakiegoś wyglądu. staram się teraz o dziecko, ale chce już zadbać o to by później nie było zbyt wielu zmartwień o wygląd. macie jakieś rady co zrobić by piersi nie straciły na jędrności a brzuch nie miał widocznych rozstępów jeszcze przed ciążą?

A na piersi podstawa to dobrze dobrany biustonosz.
 
biustonosz już teraz noszę dość dobrze wymierzony :D rozstępy to u mnie w rodzinie to dość wielki dramat, ale jak rozmawiałam z mamą na ten temat to ona smarowała po prostu brzuch zwykłym kremem i może to dla tego, bo zbytnio go nie nawilżała ;/ ja już teraz smaruje nogi i brzuch własnie olejkami nawilżającymi, bo chce by były dość nawilżane teraz, ale własnie zastanawia mnie biust.. chodzi o to by pozostał jędrny, a mielania właśnie była polecana przez siostrę i teraz pytanie, czy ten krem jest ok... trochę kosztuje, a w internecie jest bardzo dużo pozytywnych opinii. wolę się jeszcze was zapytać czy faktycznie jest bardzo ok, bo tak jak czytałam skład to naturalne ma te INCI... prócz tego już zaczełam ćwiczenia na biust, na brzuch, nogi... to tego jeszcze masaże i teraz wszystko już robię by zajść i wyglądać :D
 
biustonosz już teraz noszę dość dobrze wymierzony :D rozstępy to u mnie w rodzinie to dość wielki dramat, ale jak rozmawiałam z mamą na ten temat to ona smarowała po prostu brzuch zwykłym kremem i może to dla tego, bo zbytnio go nie nawilżała ;/ ja już teraz smaruje nogi i brzuch własnie olejkami nawilżającymi, bo chce by były dość nawilżane teraz, ale własnie zastanawia mnie biust.. chodzi o to by pozostał jędrny, a mielania właśnie była polecana przez siostrę i teraz pytanie, czy ten krem jest ok... trochę kosztuje, a w internecie jest bardzo dużo pozytywnych opinii. wolę się jeszcze was zapytać czy faktycznie jest bardzo ok, bo tak jak czytałam skład to naturalne ma te INCI... prócz tego już zaczełam ćwiczenia na biust, na brzuch, nogi... to tego jeszcze masaże i teraz wszystko już robię by zajść i wyglądać :D

No i super, ja bym do tego dodała, rób to co sprawia Ci przyjemność. Z małym dzieckiem jest dużo trudniej się zorganizować, więc warto teraz pójść na koncert, do kina, zrobić sobie jakiś wypad z mężem. Szczęśliwe mamy ogólnie wyglądają piękniej. A jak już zajdziesz w ciążę to się nie przejmuj tak bardzo jak wyglądasz, nie nad wszystkim da się zapanować. Do tego hormony także bardzo wpływają na naszą samoocenę, ja nie czułam się atrakcyjna w ciąży, a teraz tego żałuję, bo przecież pięknie wyglądałam. I mogłam sobie zrobić sesje z brzuszkiem, ech. W życiu nie miałam tak ładnych włosów jak w ciąży. Także ciężarówki brzuch do przodu, jesteście piękne :)
 
To chyba że niektórym rośnie brzuszek zależy od ogólnych tendencji do tycia. Jak ktoś ma szybki metabolizm to tak się dzieje. Jak komuś się odkłada, to niestety w ciąży tendencje do odkładania się w boczkach nie znikną. Byle z głową wszystko, na pewno to nie czas na jakieś mocne diety.
 
A ja Wam powiem, ze w pierwszej ciazy objadalam sie za trzech, przytylam 25kg, a zaczynalam ja z waga 50kg.

Obecna ciaze zaczelam z waga 66kg, odzywiam sie o wiele madrzej niz za pierwszym razem i nie ulegam zachciankom ciażowym do tego spaceruje i narazie nic nie przybralam na wadze - jestem w 22tc. Ciekawa jestem co bedzie poźniej.
 
Często mamy błędne definicje takich pojęć jak dieta. To nie pewien okres czasu w jakim jemy konkretne rzeczy. To musi być styl naszego życia z jakim pozostaniemy. Zmiana nawyków żywieniowych to jedna z trudniejszych kwestii do zrobienia. Dlatego najlepiej jest robić to powolnymi etapami, a nie od razu. Poza tym zastanów się nad tym jak nawadniać organizm. Jak pokazują badania to woda zasadowa - Link do: Alcalia - Naturalnie alkaliczna woda mineralna jest bardzo skuteczna jeśli chcemy zachować odpowiedni balans organizmu. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule.
 
Ostatnia edycja:
rozumiem twoje obawy, ciaza to wyzwanie dla kazdej kobiety i kazda reaguje na nia inaczej. :) trzymanie wagi w ryzach podczas ciazy jest trudne, ale pamietaj, ze twoje cialo teraz pracuje dla dwojga. fajnie, ze cwiczysz, to naprawde pomaga. skoro tradycyjne cwiczenia dla ciezarnych ci nie odpowiadaja, moze sprobuj pilatesu dla ciezarnych? te cwiczenia sa lagodniejsze i pomoga ci sie zrelaksowac. no i pamietaj, ze kazda ciaza jest inna, porownywanie sie do innych nie ma sensu. ;) jedz zdrowo, ale nie glodz sie. twoje cialo potrzebuje wiecej kalorii teraz. ignoruj niemile komentarze, ludzie czesto nie wiedza, co mowia. wazne jest, zebys czula sie dobrze w swoim ciele. po porodzie zawsze mozesz powoli wrocic do formy, ale teraz skup sie na swoim zdrowiu i zdrowiu maluszka. :) duzo sily i pozytywnej energii dla ciebie! 💪❤️
 
reklama
rozumiem twoje obawy, ciaza to wyzwanie dla kazdej kobiety i kazda reaguje na nia inaczej. :) trzymanie wagi w ryzach podczas ciazy jest trudne, ale pamietaj, ze twoje cialo teraz pracuje dla dwojga. fajnie, ze cwiczysz, to naprawde pomaga. skoro tradycyjne cwiczenia dla ciezarnych ci nie odpowiadaja, moze sprobuj pilatesu dla ciezarnych? te cwiczenia sa lagodniejsze i pomoga ci sie zrelaksowac. no i pamietaj, ze kazda ciaza jest inna, porownywanie sie do innych nie ma sensu. ;) jedz zdrowo, ale nie glodz sie. twoje cialo potrzebuje wiecej kalorii teraz. ignoruj niemile komentarze, ludzie czesto nie wiedza, co mowia. wazne jest, zebys czula sie dobrze w swoim ciele. po porodzie zawsze mozesz powoli wrocic do formy, ale teraz skup sie na swoim zdrowiu i zdrowiu maluszka. :) duzo sily i pozytywnej energii dla ciebie! 💪❤️
Autorki dziecko ma już jakieś 4 latka.
 
reklama
Do góry