reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Debridat jak długo mozna podawac?

Rozalia66

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
92
Witam mam pytanie odnosnie leku Debridat.Moj syn mial kolke stosowalismy debridat ,ktory mu pomaga zwlaszcza na noc.Obecnie ma pół roku podaje 2 ml czy to jest bezpieczny lek?i przez jaki okres czasu mozna go stosowac?
 
reklama
Ja stosowałam u mojego dziecka do pół roku. Wcześniej jak przestawałam wszystko wracało. Wreszcie nadszedł taki czas, że przeszło :)
 
A zauwazylas ze dziecko lepiej spalo?
Moja przesypiał całe noce od 4 miesiąca. Wcześniej raz na jedzenie się budziła. Bez debridatu brzuch ja bolal, płakała. Więc podawałam i co miesiąc robiłam par dni przerwy zobaczyc, no i tak jak wyżej. Lekarz nie miał nic przeciwko, że to tak długo. Mówił, że lepiej żeby sie nie męczyła. Zapytaj swojego najlepiej, bo to i tak na receptę
 
Moja przesypiał całe noce od 4 miesiąca. Wcześniej raz na jedzenie się budziła. Bez debridatu brzuch ja bolal, płakała. Więc podawałam i co miesiąc robiłam par dni przerwy zobaczyc, no i tak jak wyżej. Lekarz nie miał nic przeciwko, że to tak długo. Mówił, że lepiej żeby sie nie męczyła. Zapytaj swojego najlepiej, bo to i tak na receptę
Ok dzieki
 
Po którejś próbie odstawienie nie było już objawów więc do niego nie wróciliśmy.
Pytam bo córka ma obecnie 4 miesiące, od 2 miesiąca życia bierze debridat ze wzgledu na mega kolki, brała 3x2,5 ml. Od jakich dwóch tygodni zmniejszyliśmy dawkę do 2x2,5 ml, później 2x2 ml bo już kolek nie ma. Zaczęliśmy więc podawać 2x1 ml ale córka stała sie bardzo niespokojna. Puszcza zdecydowanie mniej bączków, wybudza sie z płaczem. Nie wiem czy wrócić do dawki 2x2 ml bo wtedy było jeszcze ok. Troche sie boje podawać tak długo lek ale widzę ze Pani dosyc długo stosowała
 
reklama
Pytam bo córka ma obecnie 4 miesiące, od 2 miesiąca życia bierze debridat ze wzgledu na mega kolki, brała 3x2,5 ml. Od jakich dwóch tygodni zmniejszyliśmy dawkę do 2x2,5 ml, później 2x2 ml bo już kolek nie ma. Zaczęliśmy więc podawać 2x1 ml ale córka stała sie bardzo niespokojna. Puszcza zdecydowanie mniej bączków, wybudza sie z płaczem. Nie wiem czy wrócić do dawki 2x2 ml bo wtedy było jeszcze ok. Troche sie boje podawać tak długo lek ale widzę ze Pani dosyc długo stosowała
Jeśli pomaga, to po co się ma dziecko męczyć.. jeszcze chwilę i się wszystko unormuje.
 
Do góry