reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

deklaracja wyboru położnej POZ

ann9

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2017
Postów
2 758
Proszę o radę, jak to jest z tą deklaracją POZ i szkołą rodzenia? bo z tego co czytam to zeby było na NFZ trzeba wypełnić tą deklarację POZ. Ja chodzę do ginekologa u którego jest już położna i ona zawsze mnie mierzy itd i teraz pytanie czy jak chodzę do niej i ona mi rozpisuje wizyty, to czy mogę wypełnić tą deklarację gdzieś indziej i chodzić tam do polożnej w szkole rodzenia ale i tam gdzie chodzę do lekarza?
 
reklama
Deklarację wypełnia się np. przychodni POZ i nie jest ona tożsama z opieką położnej u ginekologa (aczkolwiek istnieje prawdopodobieństwo, że do Twojej położnej możesz złożyć deklarację - musisz się dopytać jej czy istnieje taka możliwość tj. czy ma umowę z NFZ w tym zakresie)
Deklaracja położnej POZ jest jedną z deklaracji, którą składasz u lekarza rodzinnego (ale nie musisz złożyć wszystkich trzech deklaracji w jednym miejscu).
 
Witch84 :) jest tak jak piszesz, dziękuję za odpowiedź.

Co do szkoły rodzenia, to nie wiem z jakiego jesteś miasta ale w Warszawie jest tak, że część szkół rodzenia jest finansowana z urzędu miasta z Programu Edukacji Przedporodowej. To wspaniała inicjatywa, bo zwiększa dostępność do wiedzy dla pacjentów. Badania potwierdzają, że świadomi rodzice, którzy odbyli kurs w szkole rodzenia rzadziej spotykają się z komplikacjami podczas porodu.

Zapisując się do wybranej szkoły rodzenia warto zapytać, czy jest finansowana z urzędu miasta. Warunek jest jeden: zameldowanie lub rozliczanie PIT w Warszawie przez jednego z rodziców.
W innych miastach nie wiem jak to się odbywa i jakie są przedziały cenowe za udział w kursie.

Program jest rozpisany na 3 lata i aktualnie przyznano finansowanie do końca 2018 roku. Moja szkoła rodzenia niestety się nie załapała na tą edycję, liczę, że w kolejnej będę Was mogła do nas zaprosić na darmowy kurs.
 
Do góry