reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depilacja w ciąży...

MalMal93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Luty 2020
Postów
408
Miasto
Łódź
Witam, przychodzę z dość nietypowym pytaniem do tych które jakoś sobie poradziły z tym "wyczynem".
Zaczęłam 29 tc (III wyczekiwany trymestr od początku 🥰). Jak wiadomo, brzuszek już urósł i muszę przyznać że golenie miejsc intymnych sprawia mi teraz już nielada wyzwanie...
Używałam do tej pory maszynki i olejku do golenia, teraz myślę o kremach do depilacji jednak za swojej kadencji życiowej, jeszcze przed ciążą, było wiele marek które mnie uczulały :(
Macie może jakiś pomysł lub podpowiedź które produkty na pewno nie uczulą?
 
reklama
Hej, ja co prawda nie miałam problemów z krostkami i wrastającymi włoskami, ale tak jak dziewczyny piszą, goliłam się z włosem, a nie pod włos i zawsze na mokro. Moze warro użyć jakiegoś żelu pod prysznic, ktorym w miarę dobrze sie pieni i ma dosyć łagodny skład, np. z Bialego Jelenia? Ja, leń patentowany, w golenie miejsc, ktorych silą rzeczy nie widzialam, wrobiłam męża:-) Faceci to kednak dokładni są :-) i zawsze pytał czy nóżki też golimy? Fajna sprawa polecam:-)
 
reklama
Na pewno nie jest polecana depilacja laserowa. Którą polecam bo miała na pachy i jest to niesamowita wygoda, ale niekoniecznie w ciaży. W ciąży dobrze jest się wstrzymać bo jednak niezbadane jest to, jaki ma wpływ na maluszka ;)
Jesli chodzi o same kremy, to nie polecam. Stosowałam ich kilka i jednak nie dają całościowej depilacji, zawsze jakieś włoski zostają, poza tym nieładnie pachną i nie dają rezultatu na dlugo.
U mnie o wiele lepiej sprawdził się wosk. Jeśli brzuch przeszkadza to nie ma wyjscia, trzeba poprosić o pmoc druga osobę.
Ciąża jest przeciwwskazaniem do depilacji woskiem
 
Do góry