reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depilacja w zaawansowanej ciąży

Ja jade na czuja :-D ale zawsze sie pozacinam ehhh.... no i ogolnie to pewnie wzroki tez mam niezle :-D ale nie widze nic kompletnie a swiatlo w lazience tez szalu nie robi wiec lusterko srednio sie sprawdza. Mysle o kremie tylko nie wiem czy faktycznie dzialaja????????
 
reklama
No temat niezły ale jakże prawdziwy ...heheheh - ja póki mogłam to sama dawałam rady maszynką - ale chyba będąc na 3 wizycie u mojej ginekolog odradziła mi depilacje ponieważ cytuje : " celem naturalnego owłosienia kobiety jest ochrona wejścia do pochwy i uniemożliwienie rozwojowi bakterii tlenowych i beztlenowych. Jak sie te okolice goli to zwiększa sie możliwość bakteriom na wnikanie a w ciązy najlepiej unikac jakich kolwiek infekcji i najlepiej zeby ich było jak najmniej..." Powiedziała też ze odradza stosowanie kremów do depilacji poniewaz zawierają śilne środki kóre przynikają przez skóre i mogą być powodem poźniejszych alergii skórnych u dzidziusia.... Nie wiem na ile jest to prawda - nie bede komentowac ani podwazać autorytetu lekarza. Fakt jest ze ostatnie 8 tygfodni spedziułam w szpiutalu i np. do naturalnego porodu dziewczyn nie golili tylko do cesarki zeby było łatwiej założyć cewnik - te które nie ogoliły sie same...lub w każdy inny dostępny sposób :blink: trafiały pod rece położynch na koziołka i wszystkie mówiły jedno - szybko, niedokładnie, tępą maszynką ( która golono niestety więcej niz jedną osobę ...) każda była pozacicnana...
Wiec ja widząc ze jest duze prawdopodobieństwo cesarki wykorzystywałam odwiedziny męza - znikaliśmy do toalety i mąż mnie golił - fakt mieliśmy niezły ubaw....i warto mieć swoją maszynkę i krem do golenia!!!!
 
Hej dziewczyny. Temat super :):)
nimfiiczy mozesz podac dokladna nazwe tego kremu do depilacji?? Uzywalam kiedys tez kremu niby do depilacji i co guzik..Krem poszedl do kosza bo sie niesprawdzil. Trzeba było uzyc maszynki do depilacji czego teraz nielubie bo mi niewygodnie pod prysznicem czy to z brzuchem czy bez. Póki co jest mały ale za 3-4 tyg bedzie znacznie wiekszy i co wtedy??
Za odpowiedz z góry dziękuję i pozdrawiam

ja używam eveline u mnie się sprawdza

g-back.gif
powrót
27670.jpg
logop-184.gif
linia: depilacja Błyskawiczny krem do depilacji nóg 3 min 125 ml

a w szpitalu faktycznie golą na szybkiego, na sucho maszynką z żyletką:baffled: mnie to spotkało przy pierwszej ciąży...i potem już się nie dałam ogolić:no:
 
W poprzednich ciążach było lusterko i teraz już też zbliża się ten moment bo bęben mi wywaliło w ostatnim tyg.masakrycznie a nienawidzę zbyt długich włosow na dole.Wogóle zauważyłam że zaczęły mi wolniej rosnąć włosy na nogach a pod brzuszkiem 2 razy szybciej:rofl2:dziwne...kremu do depilacji wolę nie stosować bo może skórę podrażnić
 
No ładnie...
A kiedy ja przyszlam za pierwszym razem do swojego lekarza, jak zawsze ''wydepilowana'' to mi zabronił tego robić w ciąży :angry:

I dodał, zebym do nastepnego badania tego pod zadnym wypadkiem nie robila... bo w ciazy trzeba dbac, o swoja naturalna flore bakteryjna, ktora latwo moze ulec zniszczeniu wlasnie przez golenie. Co za koles :D

Ale jakby tak logicznie na to spojrzeć to On miał racje. ;-):tak::tak:


A ja chodzę od kilku lat do kosmetyczki na wosk i w ciąży nadal to robię. Teraz jestem umówiona na 2 tyg przed porodem.

Ała!!!:szok::szok::szok: Wosk w ciąży??:baffled: Effcia jak Ty to wytrzymujesz?? :confused:


Ja znalazłam doskonały sposób na czuja. Nawet bez lusterka się czasami udaje;-) Siadam na brzegu wanny i jazda.... Brzuch zasłania mi wszystko ale jakoś trzeba dawać sobie rade:tak::-):-)
 
Iwon, ja mam jakąś mniej wrażliwą skórę tam. Mnie boli najbardziej, co śmieszy moją kosmetyczkę, depilacją łydek(drży mi przy tym noga i musi mi kosmetyczka ją trzymać):-).
Poza tym w ciąży jakoś w ogóle mniej wrażliwa tam jestem
 
reklama
Do góry