reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depilator

Ja też mam depilator Brauna ale stosuję go tylko do nóg, paszki i okolice bikini traktuję albo kremem depilacyjnym albo maszynką. Ale teraz w ciąży właściwie mogę golić nogi co 3 miesiące. W ogóle przestały mi na nich rosnąć włoski. Ciekawe czemu (bo w innych okolicach rosną normalnie), czy któraś z Was tak ma?
 
reklama
ja używam depilatora sporadycznie, ma nasadkę masującą i ona ciutke pomaga - niestety do bólu trzeba się przyzwyczaić za drugim razem było już dużo lepiej - chodź mam ciemne włoski i mocne cebulki. Jednak wole wosk i to u kosmetyczki - wole jak ktoś się znęca nade mną :) chciałam spróbować cukrowania czy jak to się nazywa ale w mojej okolicy salony tego nie oferują, a szkoda bo ponoć można usunąc już maleńkie włoski...
 
kurde, a ja jakas feralna jestem chyba.
czego bym nie stosowała to gora po kilku dniach odrastają. mam niezbyt ciemne i mocne włoski ale kurde rosna jak najęte. nie byłam tylko u kosmetyczki bo kaski mi szkoda jak one tak rosną!
i golę i gole i juz mam dosyć, a od kremmów ostatnio dostałam jakiegos uczulenia i to własnie po nair i teraz nawet jak ogolę to swędzi i piecze.

a mam pytanie o to wrastanie tzn, jak to wyglada? ze niby widac pod skórą? poziome?
a nie robi Wam sie zapalenie mieszka włosowego?
ja kiedys miałam tak w okolicy bikini i zrobił mi sie z tego ogromny czyrak, bo nie wiedziałam o co chodzi i nie poszłam do lekarza.
a jak juz poszłam to do chirurga ;D
no i on powiedział, ze to własnie od depilacji.
 
a mam pytanie o to wrastanie tzn, jak to wyglada? ze niby widac pod skórą? poziome?


Tak, u mnie dokladnie tak to wygladalo. Od dawna jednak nie stosuje juz depilatora wiec nic wiecej mi sie z tym nie zrobilo. Ale czyrak to powazna sprawa, nie ma co bagatelizowac....Nie wiedzialam, ze depilacja moze takie cos wywolac ::)
 
Skoro musisz tak często golić to może warto raz radykalnie nazbierać kaski na laser i włoski z głowy  :laugh:. Ewentualnie spróbuj woskiem w domu.
A żeby nie robiły się różne skórne problemy po depilacji radzę od razu odkazić choćby wodą utlenioną albo dla odważniejszych np. wodą kolońską męża  ;D
 
niedługo wyjdzie na to, ze jestesmy sadomasochistki jakieś ;D
no a z tym laserem byłoby fajnie, tylko dłuuugo bym musiała zbierać :(
 
moja kosmetyczka powiedziała mi, że laser w porządku, ale później np. przez pół roku nie wolno opalać tego miejsca. i ponoć nawet podczas opalania trzeba uważac na skóre. no i zabieg trzeba powtarzać... co jakis czas.

ja od 2 lat chodzę na wosk i nie narzekam. rzeczywiście włoski wrastaja, ale nie tak dramatycznie jak kiedyś. podczas ciąży pomimo, że rosły megaszybko, to przestały dramatycznie wrastać pod skóre.

jednak stosuje jedna zasade - raz w tygodniu robie sobie na całe ciało, gruboziarnisty peeling. i nie mam problemów z ta drażniącą sprawą.



jednak jak sobie przypomnę, depilacje woskiem bikini na tydzień przed porodem.... brrrrrrrr
 
reklama
Do góry