reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depresja u dzieci i nastolatków

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Dzisiaj miałam poprowadzić live na ten temat, ale niestety siła wyższa pokrzyżowałam moje plany. Jednak, co się odwlecze to nie uciecze i już 2.3 o godz. 15:30 zaproszę was na live, wyślę wcześniej wiadomości.

W czasie ostatnich 12 miesięcy podarowałam 250 h. mojego czasu rodzicom nastolatków i młodych dorosłych z dysregulacją emocji. Wierzę i wiem, że dzięki narzędziom i umiejętnością, które otrzymali, budują lepsze relacje ze swoimi dziećmi i jednocześnie potrafią się lepiej zaopiekować sobą.

Część uczestników zawsze ma początkowo problem, żeby uprawomocnić emocje, myśli i przeżycia swoich dzieci. Większości z depresja kojarzy się ze smutkiem, przygnębieniem i rezygnacją. Tymczasem bardzo wiele osób, w tym nastolatkowie i dzieci nakładają maskę.

A już dzisiaj, z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją zapraszam was do krótkiej lektury, która jest poniżej oraz do przeczytania artykułu, jak może wyglądać depresja u najmłodszych i nieco starszych. Czasami możemy ją przegapić, a niestety konsekwencje bywają tragiczne w skutkach.

I przytulam do serducha Wszystkie osoby, które cierpią z powodu zaburzeń psychicznych. Jestem z Wami

Lęk i depresja są jak bycie przestraszonym i jednocześnie zmęczonym. To strach przed porażką i brak sił do działania. Pragnienie posiadania przyjaciół i niechęć do spotkań towarzyskich. To chęć bycia samemu i lęk przed samotnością. Troszczenie się o wszystko, a potem o nic. Odczuwanie wszystkiego na raz, a potem uczucie totalnego odrętwienia.

Depresja nie jest wyborem. Depresja nie jest lenistwem. Depresja nie jest twoją winą. Depresja nie oznacza, że ktoś jest słaby, żałosny czy domaga się atencji. Jeśli cierpisz na problemy ze zdrowiem psychicznym lub znasz kogoś, kto cierpi, pamiętaj, że depresja może rozpocząć się w dowolnym momencie i może przytrafić się każdemu. Czy dajesz sobie prawo, żeby zaopiekować się sobą?
 
reklama
Do góry