reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depresja w ciąży- przyjmowanie leków

reklama
Ja biorę leki całą ciąże.. Nie ma się czego bać.
Przecież one mają Ci pomóc.
Trzymaj się [emoji846]


UPS właśnie zauważyłam że stary wątek. [emoji2960]
 
Możliwe jest stosowani leków antydepresyjnych w ciązy oraz błędne jest przekonanie, że takich leków nie stosuje sie wcale. Dużo tutaj jednak zależy od środka, bo nie wszystkie środki są bezpiecnze i o tym jakie leki powinna przyjmować kobieta ciężarna, powinien decydować lekarz psychiatra. Dużo tutaj również zależy od jej stanu psychicznego. Nieleczona depresja jest również bardzo groźną choroba dla matki oraz dla dziecka.

Bardzo ważne jest również wsparcie psychologiczne. W niektórych przypadkach moze ono również zastąpić leczenie lekami.
avigon.pl/obszary-wsparcia/zdrowie-psychiczne

Na stronie jest więcej informacji w temacie.
Czy w pierwszym trymestrze też jest możliwe włączenie leków?
 
Ja biorę velaxin 2×35 od 13 tygodnia. Depresja mnie wzięła tuż na początku ciąży i trwa do dziś, a jestem w 20 tyg. Z tabletkami mniej płaczę i mam mniej wybuchów nerwowych, niemniej stany lękowe i te "głupie" myśli pozostają. Zauważam też, że mój stan zmienia się z porą dnia, choć całą ciążę leżę i nie jestem w stanie nic zrobić. Dostałam też skierowane do szpitala, ale nie chce tam pójść. Potrzebuję wsparcia narzeczonego. Opiekuje się mną dzielnie.
 
Do góry