reklama

Deseki i owoce

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez ANETA G, 24 Sierpień 2013.

1. ANETA G

ANETA G

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć
    Czy któraś z Was mogłaby mi poradzić jak zachęcić 15 miesięczne dziecko do jedzenia owoców.:happy2:
    To mój odwieczny problem, z którym się borykam :baffled: Jeszcze jak był mniejszy i gotowałam mix owocowy, czy to z owoców mrożonych , czy też surowych , to jako tako zjadł ten deserek.
    Ale teraz gdy już trochę rozumie , co się koło niego dzieje mam wielki problem z podaniem mu jakiegokolwiek deserku poza serkiem danonka lub bakomy:-( . Próbuje podawać mu różne przepyszne deserki które wyczytałam na stronach internetowych, tak aby nie nudziło go jedzenie( kluseczki, kisielki, budynie itd...). Niestety w większości kończy się na tym iż zje łyżeczkę albo dwie " moich nowości ", wiec jedyne co zje to "suche" naleśniki, bo jak posmaruję mu musem to już go nie zje, lub też makaron który uwielbia ale tez w wersji "bez dodatków", no chyba że z mięskiem :baffled:. To wszystko mnie bardzo smuci, bo przecież owoce są zdrowe i maja dużoooooo witamin - dzieci moich koleżanek jedzą większość owoców- a ja nie wiem co robić :wściekła/y:, bo ilekroć chcę odrobinę podać nawet owocka na surowo np. malinę, a to są owocki sezonowe , których zabraknie zima , to niestety jest kategoryczne NIE z jego strony i zakrywanie buźki rączką . Proszę pomóżcie mi , doradźcie co i jak mam uczynić ażeby mój synek w końcu polubił owoce , bo ja nie mam już pomysłów :sorry2:
    P.S Jedyne owoce które zje to kęs jabłka, i dwa kawałki pomarańczy( ale boje się ją podawać w większych ilościach , bo mamy problem z alergią i do końca nie jest ustalona jej przyczyna )

2. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja już 3 miesiące nie tyka owoców. Wcześniej też deserki owocowe wypluwała, ale można było przemycać je w inny sposób. Teraz jak wrzucę do kaszy to jej nie tknie:/ Nie da się ich przemycić pod żadną postacią i w żadnym daniu. Wyjątek stanowią tylko i wyłącznie suszone śliwki:) Pediatra powiedziała, że owoców jeść nie musi jak nie chce - nie są najważniejsze. Dodała, że kiedyś zacznie, w końcu do jakiegoś się przekona i będzie jadła owocki. Więc nic na siłę:)

3. reklama
  4. ANETA G

ANETA G

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuje za odpowiedź no mam nadzieje że w końcu nasz Adrian przekona się do owoców, ale jeszcze pozostaje pytanie , co w zamian podawać mu na deser (kaszek nie tyka :no:).
    Dzięki i liczę na pomoc.

5. Ewula_m

Ewula_m Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A może warto by spróbować kłaść w miseczce w zasięgu łapki malucha świeże owoce, w całości, w ćwiartkach, w kostkę tak na jeden kęs, samemu podjadać jak dziecko patrzy. Może wreszcie zainteresuje się co to i zacznie jeść. Bo jeśli chodzi o deserki, musy to moje dziecko już od dawna nie jest chętne do współpracy. Zdecydowanie woli owoc w dłoń, albo w kostkę w miseczce i widelec do ręki.

6. anecizna9

anecizna9 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Potwierdzam, to co koleżanka wyżej napisała. Spróbuj na miseczce położyć małe kawałki albo tak jak ja naszemu maluchowi podaje owoce do rączki. Ma 12miesięcy. Zjada ze smakiem miękkie maliny, czy kawałki miękkich śliwek. I z bananem na pewno poradzi sobie bez problemu. Postaw dziecku przed nosem i na bank się zainteresuje co to. Na początku zacznie się bawić, a później zasmakuje.

7. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dokładnie, najlepiej kłaść kawałki owoców w zasięgu wzroku malucha ale najlepiej nic o nich nie wspominać i nie zachęcać, bo to często już prowokuje dziecko do buntu ;-) można też powycinać lub ułożyć ciekawe kształty z owoców ... co do owoców suszonych to są bardzo zdrowe ale chciałabym tutaj uczulić wszystkie mamy, że należy je dokładnie myć przed jedzeniem ponieważ dziś już nie suszy się owoców w sposób naturalny tylko siarką, żeby było szybciej i ta siarka jest potem na owocu :-( ale faktycznie owoce nie są jakieś konieczne jeżeli dziecko je z ochotą różne warzywa to można mu owoców oszczędzić ;-) ... osobiście nie podaję swojemu synkowi deserków po obiedzie bo wtedy nie byłoby już mowy o kolacji ;-)

8. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Spróbuj podawać mniej słodkie desery (chodzi mi o rezygnacje z danonków itp). Niestety owoce są sporo kwaśniejsze niż tego typu słodycze.

9. wikasik

wikasik Jestesmy w komplecie :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chcialam odpisac, ale z zasadzie juz dziewczyny wszystko napisaly :) Nie karm dziecka owocami, tylko spraw, by byly dostepne. Robert akurat uwielbia owoce, ale nigdy ich nie jadl w postaci papek czy jakis deserkow - zawsze do raczki. Sprobuj z malymi kawalkami, ale tez np. mala kisc winogron i niech sam odrywa, banana mozesz probowac dac calego czy pol z odwinieta do polowy skorka - ciekawie wyglada, latwo sie trzyma, brzoswinie i podobne owoce pokroj w cwiartki/osemki, twardsze owoce mozesz tez pokroic na calkiem male kawaleczki, jak do salatki jarzynowej - dzieci w tym wieku bardzo lubia chwytac male rzeczy paluszkami, no chyba ze twoj malec nie jest przyzwyczajony, nauczony i boisz sie zakrztuszenia.

Traktuj je nie tylko jakos przekaski/deser, ale jakos caly lekki posilek. Jak dziecko nie jest glodne, to nie chwyci tego, co i tak srednio lubi. No i jak juz ktoras spomniala - pomysl o rezygnacji z typowych slodkich i srednio zdrowych deserow.

Co do nowych potraw, przepisow - super sprawa, jesli ci to sprawia frajde. Ja tez lubie kombinowac, ale zauwazylam, ze Robus woli proste potrawy, bez zbyt wielu skladnikow.

Z wpisu wynika, z enie tylko owoce sa problemem, ale i warzywa. Jesli maly je makaron z miesem, to zmiksuj warzywa, zeby staly sie sosem i tak je przemyc. Moj synek lubi roznego rodzaju placuszki, kotlety/kulki z mielonego miesa, ktore wzbogacam hojnie warzywami (co najmniej polowa zawartosci), zazwyczaj pieke je w piekarniku lub na grilu, tudziez beztluszczowej patelni, zeby dodatkowo nie topic ich w tluszczu.

Powodzenia!

10. reklama

Poleć forum