reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Detektor, monitor tętna płodu

Tętno u przeciętnego człowieka mieści się w granicach 60-100. Więc masz podwyższone tętno. Tętno dziecka można usłyszeć w paru miejscach, wszystko zależy od ułożenia dziecka i pewnie od czułości detektora.
Źle określiłam miałam w różnych miejscach ale nie przy jajnikach w dwóch miejscach. Nie mam problemu z ciśnieniem nigdy to bardziej słychać przepływ w tętnicach, a nie tętno :D
 
reklama
Źle określiłam miałam w różnych miejscach ale nie przy jajnikach w dwóch miejscach. Nie mam problemu z ciśnieniem nigdy to bardziej słychać przepływ w tętnicach, a nie tętno :D


W trakcie podsłuchiwania dzidziusia można usłyszeć wiele ciekawych dźwięków, a dopiero z czasem można nauczyć się je rozróżnić. Słychać nieraz różne szumy które detektor też próbuje odczytywać jako tętno i wychodzą wtedy dziwne rzeczy. U mnie na przykład jak widzę że pokazuje 100-120 to wiem że coś mu się pokićkało. Ale zazwyczaj taki wynik jest chwilowy.
Dlatego każdy sam musi się uczyć. Bo trudno jest to wszystko opisać i wytłumaczyć. W szczególności że detektory są różne i ludzie którzy je stosują też 😉
 
Ja również korzystam z detektora. Jestem w 3 ciąży po poprzednich 2 poronionych. Zdecydowanie pomaga przetrwać czas od wizyty do wizyty. Ja mam model sonoline B, ale serduszko udało mi się dość późno wyłapać, bo dopiero w 12 tyg.
 
Do góry