reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dezynfekcja rąk

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2021
Postów
8
Hej,

jestem już na końcówce ciąży.
Ale ostatnio myślę o dezynfekcji rąk o której tak wszyscy mówią.
Stosowałam czysty spirytus 96%, ręce w zasadzie dezinfekowalam jak byłam 10 dni w szpitalu i sporadycznie w trakcie całej ciąży, bo i tak pracowałam z domu i nigdzie nie chodziłam oprócz wizyt kontrolnych.
Codziennie tez przemywałam spirytusem miejsce wkłucia na insulinę.
Nie chciałam stosować innych środków przez obecność substancji pomocniczych, które nie wiadomo jak wpływają.
Boję się, że spirytus, tak duże stężenie wchłonąło się ze skóry do dziecka.
Jakie jest Wasze zdanie?
 
reklama
Ponieważ spotkałam się z opinia ze alkohol może wchłonąć się przez skore 😳
No bez przesady. Nie wiem tylko dlaczego stosowałas czysty spirytus. Jest on mniej skuteczny niż dostępne środki do dezynfekcji. One również nie szkodzą. Moga jedynie powodować podrażnienia bo pod wpływem hormonów skóra staje się wrażliwsza.
 
No bez przesady. Nie wiem tylko dlaczego stosowałas czysty spirytus. Jest on mniej skuteczny niż dostępne środki do dezynfekcji. One również nie szkodzą. Moga jedynie powodować podrażnienia bo pod wpływem hormonów skóra staje się wrażliwsza.
Rozumiem. Ale czy tym czystym spirytusem mogłam zaszkodzić?
 
Mnie też się wydaje, że ten alkohol z rąk to zaraz wyparowuje i nie ma jak się wchłonąć do organizmu, a co dopiero przedostać do płodu :)
Mysle, że gdyby była taka możliwość to kierowcy baliby się kontroli drogowej, a i na tych środkach i aparatach do dezynfekcji byłyby jakieś ostrzeżenia dla nich i dla ciężarnych 🤔
Najlepiej zapytaj lekarza na następnej wizycie, a do czasu wizyty staraj się tego dla spokoju unikać i już :)
Ps. Który tydzień? 🤩
 
Mnie też się wydaje, że ten alkohol z rąk to zaraz wyparowuje i nie ma jak się wchłonąć do organizmu, a co dopiero przedostać do płodu :)
Mysle, że gdyby była taka możliwość to kierowcy baliby się kontroli drogowej, a i na tych środkach i aparatach do dezynfekcji byłyby jakieś ostrzeżenia dla nich i dla ciężarnych 🤔
Najlepiej zapytaj lekarza na następnej wizycie, a do czasu wizyty staraj się tego dla spokoju unikać i już :)
Ps. Który tydzień? 🤩
35😊
 
reklama
Do góry