reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Diagnostyka preimplantacyjna (PDG)

Nowa1981

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny mam pytanie ile z Was skorzystało z diagnostyki preimplantacyjnej nie mając wskazań typu wcześniejsze poronienia czy choroby genetyczne w rodzinie ? Stoimy z partnerem przed decyzją o in vitro (ja ja już podjęłam, partner się waha), wczoraj byliśmy na wizycie w klinice Invimed i lekarz prowadzący zasugerował skorzystanie z tej diagnostyki co notabene zwiększa nam koszty procedury o 100%. Ja uważam, że nie warto, partner powiedział, że jeśli się zdecyduje to tylko z tą diagnostyką. Pytanie do Was - czy to naprawdę ma sens ? Czy warto wydać takie pieniądze ? Dodam, że wskazaniem u nas jest głównie mój wiek 39 lat.
I drugie pytanie, jak często udaje się zajść w ciązę już po pierwszej procedurze ?

reklama

Ania.Wiosenka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny mam pytanie ile z Was skorzystało z diagnostyki preimplantacyjnej nie mając wskazań typu wcześniejsze poronienia czy choroby genetyczne w rodzinie ? Stoimy z partnerem przed decyzją o in vitro (ja ja już podjęłam, partner się waha), wczoraj byliśmy na wizycie w klinice Invimed i lekarz prowadzący zasugerował skorzystanie z tej diagnostyki co notabene zwiększa nam koszty procedury o 100%. Ja uważam, że nie warto, partner powiedział, że jeśli się zdecyduje to tylko z tą diagnostyką. Pytanie do Was - czy to naprawdę ma sens ? Czy warto wydać takie pieniądze ? Dodam, że wskazaniem u nas jest głównie mój wiek 39 lat.
I drugie pytanie, jak często udaje się zajść w ciązę już po pierwszej procedurze ?
Właściwie to odpowiedziałam już na Twoje pytanie w wątku ciaża po in vitro ale powtórzę.
Zalecenia do tej diagnostyki najważniejsze są takie:
ciąża po 35 roku życia
(Mając 39 lat 70% Twoich zarodków - już tych wychodowanych będzie wadliwa, po 40 to już 80%)
Udane in vitro za pierwszym razem - to zależy od problemu. Niestety około 40 możesz się liczyć, ze sporo czasu zejdzie zanim uda Ci się wyhodować zdrowa blastocystę. Po 3 symulacjach możesz mieć 1-2 zarodki zdrowe a i tak masz tylko 10 % na to, że uda Ci się donosić ciąże, ponieważ nawet te zdrowe komórki są dużo słabsze.
Nie poddawaj się jednak, ponieważ dziewczyny próbują i czasami się udaje. Wystarczy trochę szczęścia.
Jeśli Twoim problemem jest tylko wiek, tak jak u mnie istniej szansa, ze w 2-3 transferach + kilka stymulacji uda się uzyskać donoszoną ciążę.