reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta 11 miesiecznego dziecka

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2016
Postów
3
Witam:) chcialabym poradzic sie Pani w sprawie menu mojej coreczki. Niedawno skonczyla 11 miesiecy i do tej pory karmiona byla piersia ale niestety juz praktycznie nie mam nic pokarmu i wprowadzilam mm. W sumie pije glownie w nocy, budzi sie jeszcze dwa razy i wypija ok 150 ml mleka. W ciagu dnia menu jej wyglada nastepujaco:
8-8:30 kaszka mleczna (wielozbozowa, jaglana lub manna)
10:30-11 owoce zageszczone troche kliekiem ryzowym, czasami deserek jogurtowy z owockami
14:30-15 obiad ok 190-220ml
ok 18 je albo kisielek albo jabluszko z biszkopcikiem (maly sloiczek)
ok 20 je kaszke mleczna na dobranoc bobovity
plus ok 1 i 4-5 w nocy pije mleczko.
Dodam ze od niedawna zaczela jesc wieksze kawaleczki, poniewaz wczesniej miala odruch wymiotny. W ciagu dnia pije jeszcze troche wody i czasami je chrupki kukurydziane ale bardzo malo. co 3 dni daje jej zoltko. Bede wdzieczna za porade:) Pozdrawiam
 
reklama
możesz wprowadzać powoli ogórka kiszonego i kolejne owoce staraj się tylko ograniczać słodzone rzeczy i doprawiaj ziołami
 
Nie mam tez pomyslu na drugie sniadanie, nie chce dawac jej owocow dwa razy dziennie a teraz tak wychodzi. Powoli wprowadzam jej buleczke i jajeczko na twardo lub jajecznice ale jeszcze ma maly problem z przelykaniem wiec musze stopniowo. moze macie jakies ciekawe przepisy na drugie sniadanko lub podwieczorek?:) I mam pytanie co do ryb, mozna juz dawac ryby morskie? I nie wiem czy nie jest za duzo posilkow mlecznych, dwa w ciagu dnia i dwa w nocy.
 
Do góry