reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta 6 mieseicznego dziecka

Dołączył(a)
14 Grudzień 2010
Postów
3
czy dobrze karmie swoja 6 mieeieczna corcie?
4 rano mleko modyfikowane bebiko 2 z kleikiem ryzowym 180 ml
7 danonek dla dzieci
9 kaszka 150-180 ml
14 zupa 70 ml (wiecej nie wmusze ) i deserek
19 mleczko z dodatkiem kaszki
w miedzy czasie soczek albo herbatka ok 300 ml dziennie
 
reklama
danonka bym sie pozbyła.proponuje jogurt naturalny z dodatkiem np owoców ze słoiczka o wieele zdrowsze
 
To ja zapytam, jak długo dziecko powinno się karmic w nocy? Syn - na danich kończy 5 mcy, budzi się od 19-6 rano ok 3-4 razy na karmienie, czy to nie zaczęsto? Jest smoczkowy, próbowałam go oszukać i raz podać herbatkę, ale po 10 minutach znów się przewalał i pluł smoczkiem - dopiero butla go uspokoiła...?
 
Witam,
Z jadłospisu wykluczyłabym danonka (chyba że jest to produkt specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla niemowląt), jogurtu można podawać po ukończeniu przez dziecko 11 mż.
Przerwa między obiadem a kolacją jest zbyt duża, może lepiej podać obiadek w dwóch porcjach (tyle ile zje) a ok. 17 deserek i potem kolację.
Co do karmienia nocą nie ma naukowych dowodów aby karmienie nocne było szkodliwe dla dziecka nie ma zatem zaleceń odnośnie wieku i ilości karmień nocny. Dziecko karmione powinno być na żądanie jeśli jest głodne w nocy powinno dostać mleko.
 
Witam,

mam 5 miesiaczne bliźniaki, skończyły 5 miesięcy 8 października.
Chciałam zapytać, czy to normalne, ze w ciągu dnia jedzą co 2 godziny? Może ich dieta jest za mało kaloryczna?

Karmię je piersią i urozmaicam dietę już od miesiąca.
Jedza 3 posiłki dodatkowe
około 10tej owoc,
koło 14tej warzywo (lub dwa łączone warzywa),
koło 18tej znowu owoc.
Między tymi posiłkami pierś.
Takiego dodatkowego jedzenia zjadają około 50-60 g. Po warzywach daję im jeszcze pierś, czasem tylko popiją czasem zjedzą więcej. Ale porcja warzywa zostaje taka sama - mają dość po 50-60gramach.
Zaczęliśmy też ekspozycje na gluten.

W nocy budzą sie i syn je 1-2 razy, córka 3 razy - tylko pierś.
Będę wdzieczna za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
Do góry