reklama

dieta 6 mieseicznego dziecka

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez iwonawojcik8, 14 Grudzień 2010.

1. iwonawojcik8

iwonawojcik8 Początkująca w BB

czy dobrze karmie swoja 6 mieeieczna corcie?
    4 rano mleko modyfikowane bebiko 2 z kleikiem ryzowym 180 ml
    7 danonek dla dzieci
    9 kaszka 150-180 ml
    14 zupa 70 ml (wiecej nie wmusze ) i deserek
    19 mleczko z dodatkiem kaszki
    w miedzy czasie soczek albo herbatka ok 300 ml dziennie

2. neci88

neci88 Fanka BB :)

danonka bym sie pozbyła.proponuje jogurt naturalny z dodatkiem np owoców ze słoiczka o wieele zdrowsze

3. reklama
  4. meyham

meyham Zaciekawiona BB

To ja zapytam, jak długo dziecko powinno się karmic w nocy? Syn - na danich kończy 5 mcy, budzi się od 19-6 rano ok 3-4 razy na karmienie, czy to nie zaczęsto? Jest smoczkowy, próbowałam go oszukać i raz podać herbatkę, ale po 10 minutach znów się przewalał i pluł smoczkiem - dopiero butla go uspokoiła...?

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam,
    Z jadłospisu wykluczyłabym danonka (chyba że jest to produkt specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla niemowląt), jogurtu można podawać po ukończeniu przez dziecko 11 mż.
    Przerwa między obiadem a kolacją jest zbyt duża, może lepiej podać obiadek w dwóch porcjach (tyle ile zje) a ok. 17 deserek i potem kolację.
    Co do karmienia nocą nie ma naukowych dowodów aby karmienie nocne było szkodliwe dla dziecka nie ma zatem zaleceń odnośnie wieku i ilości karmień nocny. Dziecko karmione powinno być na żądanie jeśli jest głodne w nocy powinno dostać mleko.

6. do_ro_cik

do_ro_cik Zaangażowana w BB

Witam,

mam 5 miesiaczne bliźniaki, skończyły 5 miesięcy 8 października.
    Chciałam zapytać, czy to normalne, ze w ciągu dnia jedzą co 2 godziny? Może ich dieta jest za mało kaloryczna?

Karmię je piersią i urozmaicam dietę już od miesiąca.
    Jedza 3 posiłki dodatkowe
    około 10tej owoc,
    koło 14tej warzywo (lub dwa łączone warzywa),
    koło 18tej znowu owoc.
    Między tymi posiłkami pierś.
    Takiego dodatkowego jedzenia zjadają około 50-60 g. Po warzywach daję im jeszcze pierś, czasem tylko popiją czasem zjedzą więcej. Ale porcja warzywa zostaje taka sama - mają dość po 50-60gramach.
    Zaczęliśmy też ekspozycje na gluten.

W nocy budzą sie i syn je 1-2 razy, córka 3 razy - tylko pierś.
    Będę wdzieczna za odpowiedź.

Ostatnia edycja: 11 Październik 2012

Poleć forum