reklama

Dieta 7 miesięcznego maluszka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ewelina975, 5 Grudzień 2009.

1. ewelina975

ewelina975 W&E&P

Witam wszystkie mamuśki :) Mam pytanie do Was...
    Jak wygląda dieta waszych dzieciaków? Co jedzą, w jakich ilościach, ile razy dziennie itp? Z góry dzięki za odpowiedzi ;-) Pozdrawiam :-)

2. Małgosia ciągle na piersi. Stałych posiłków w ciągu dnia ma 3: albo owoce (same), albo owoce z biszkoptami w 90ml mleka, drugi posiłek to obiadek (sama gotuję), pod wieczór kaszka. Na śniadania i kolację, cyc, w nocy też :-)

3. reklama
  4. doveinred

doveinred my little precious...

U nas jest tak
    O 6:30 dostaje mleko ok 180 ml.
    Okolo 8 daje mu troche chlebka z maselkiem.
    Po 11 je kaszke z 150 ml mleka a o 13:20 deserek. Potem o 16 dostaje obiad i zjada od 180-220g. O 19 ma mleko i wypija okolo 180 ml.

Obiadki mam ze sloiczka plus dodaje ugotowane warzywka czy ziemiaka do tego obiadku.

5. kura domowa:)

kura domowa:) Aktywna w BB

Mój maluszek to przede wszystkim preferuje cycuszka. To na pierwsze i drugie śniadanie, nie wiem dokładnie ile ale pewnie około 80 może do 100ml. W miedzy czasie dostaje jakieś chrupeczki czy ciastko. Po południu dostaje zupkę papkowatą(warzywną z mięskiem) i tak samo jak niektóre z was czasem mu daje ze słoiczka, czasem gotuje, a czasem mieszam. Później jak chce to znowu cyca i deserek. Na kolację znowu cycka, a w nocy jeszcze z 3 razy cycka. Zero kaszek i innych produktów tym podobnych nienawidzi ich:-p( niestety)

6. Inke

Inke Kwietnióweczka '09

A nasz plan posilkow +/-pol godziny:
    7-cyckujemy 2 piersi
    10- drugie sniadanko 150-180 lyzeczka kaszki manny z owocami
    14-obiadek sloiczek 190ml lub 220ml
    17-deserek sloiczek owocow 190ml lub 130ml+piers
    19.30-240ml kaszki butelka (srednio gesta)
    nieraz kolo 22/23 daje piers na spiocha, jak widzialam ze szybko poszla wieczorna kaszka lub jak domagala sie wiecej jej (nigdy wiecej nie dalam jak 240ml)
    spi od 20-6.30 nie ma wstawania na jedzenie :-)

Ostatnia edycja: 8 Grudzień 2009
  7. kura domowa:)

kura domowa:) Aktywna w BB

Nie ma wstawania w nocy:no::szok:

takiej to pozazdrościć;-)

8. Inke

Inke Kwietnióweczka '09

No ale cos za cos...
    Mala od poczatku ladnie spala, juz jak miala 2mies to budzila sie pierwszy raz ok 3/4 na jedzonko i pozniej 5, 7.
    Ale przybierala na wadze nie za duzo, bo w dolnych granicach normy, wagi urodzeniowej do tej pory nie podwoila, ale teraz zrzucam to na jej ruchliwosc... bo badania wyszly dobrze.
    Kazdy wie ze mleczko nocne jest najbardziej kaloryczne ;-)

9. doveinred

Inke- no cos o tym wiem. Tez od dawna w nocy nie wstaje bo niechcial pic mleka z cycusia a potem modyfikowanego.
    Teraz prawie wogole nie chce mleka cos tam wypije ale nie za duzo. Co prawda podwoil wage ale ma ok.6,800 wiec malutko.

10. reklama
  11. Inke

Inke Kwietnióweczka '09

Chudzinka z twojego zucha, ale pewnie tez go pelno.

U nas na 7mies bylo 7,700 pani dr powiedziala ze wdala sie w mamusie heheh
    szkoda ze nie widziala mamy przed ciaza, jak miala 6kg mniej niz teraz ;-)

Niby sie nie przejmuje, tylko drazni mnie tesciowa (chociaz ja bardzo lubie) jak porownuje mala z jej dziecmi w tym wieku lub innymi dziecmi w podobnym wieku malej :crazy: Ze strony mojej mamy mam wsparcie :cool2:

12. doveinred

Inke- no wszedzie go pelno:-D duzo spala jak biega:sorry: a malo je wiec starcza na przezycie:laugh2::laugh2: No ja przed ciazo bylam chudsza o wiele, w ciazy przytylam 22 kg i jeszcze mi 12 zostalo:-:)-(

Poleć forum