reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta 9 miesięcznego szkraba

mamaAntoniego

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2016
Postów
44
Witam! Chciałabym prosić o opinie i porady dotyczące diety mojego synka . Ostatnio gdzieś przeczytałam,że w 9 miesiącu trzeba już podawać dziecku 2 dania. Ale Antoś karmiony jest obiadkami ze słoików,więc myślę,że jeśli zje takie danie z mięskiem lub rybką to jest treściwy posiłek. Jednak zaczęłam się tym bardzo zamartwiać. Otóż karmienie u nas wygląda tak:
W nocy 1-3 pobudki na pierś
Rano 5-6 pierś,potem 8-9 pierś
10-11.30 kaszka lub owoce
12-13 pierś
16-17 pierś
17-18 obiadek
20 pierś.
W międzyczasie zjada czasami chrupki lub piętkę.
Głównie chodzi mi o te posiłki stałe,czy mam wprowadzić jeszcze 2 danie do tego (2 słoik ).
 
reklama
Hej! Widzę że menu Twojego dzieciaczka opiera się głównie na mleku z piersi super jeśli długo masz Go zamiar karmić. Menu jest bardzo ubogie jeśli chodzi o urozmaicenie diety rób sama zupki to bardzo proste i niedługo czasu zajmuje i zdecydowanie wprowadź ją wczesniej koło 13-15 o 17 to zbyt późno taki obiadek w takim malutkim organizmie dłużej się trawi a jeśli dziecko je pod koniec dnia to za bardzo obciąża żołądek niestety Jego żołądek dopiero się rozwija i wszystko trzeba robić powoli i z umiarem więc drugi obiadek narazie sobie odpuść i wprowadź kaszki są lekkostrawne. Można dawać ugotowane warzywna do rączki jako przekąski - mrożone bo obecne warzywa są pryskane chemia a mrożone są zbierane w sezonie poszukaj w sklepie i czytaj etykiety czy są z ekologicznych upraw. Dziecko powinno jeść co 3-4 godz więc musisz unormowac Mu to żywienie to moje zdanie ale decyzja należy do Ciebie mój dzień wygląda tak a mam synka który ma 8 i pół miesiąca
6 pierś
O 10 kaszka ok 120ml
13 obiadek ok 200-250 ml
O 16 kaszka ok. 120ml
O 17.30 jakiś deserek
O 19.30 pierś na noc
W nocy jeszcze mu daje pierś ze 2 razy chce już zaprzestać Mu dawać ale jeszcze z butelki nie chce mi pić cóż nauka przed nami :)
 
Nie mam możliwości karmić go o 13-15,bo w tym czasie śpi. Być może faktycznie wprowadzę dodatkowo kaszkę,oprócz obiadku i owoca. Chociaż ciężko to zrobić,bo Antoś i tak je średnio co 1-3godziny. Tak,jego dieta opiera się głównie na piersi,bo dziecko w tym okresie jeszcze najwięcej korzyści czerpie z mojego mleczka. Nie chcę też rezygnować z jakiegoś karmienia na rzecz czegoś innego,ewentualnie między karmieniami mam zamiar karmić Antosia przynajmniej 2 lata
Nie gotuję sama,ponieważ NIENAWIDZĘ gotować. Może to i proste,ale dla mnie o wiele wygodniej podać dziecku obiad ze słoiczka,gdzie mam pewność,że wszystko jest zdrowe,a kupując w sklepie już niekoniecznie! Oczywiście wiem,że kiedyś będę musiała zacząć gotować dla synka i to już niedługo,ale na razie chcę pociągnąć te słoiki.
 
To przed snem nawet o 12 obiadek może być :) jestem pełna podziwu ze będziesz Go aż tyle karmić ale to nie wyklucza żebyś dawała Mu spróbować nowych warzywek np. Połowę marchewki ugotować i do rączki albo brokuła zamiary chrupka nawet co dwa dni taki mały szkrab musi odkrywać nowe smaki bo później będzie wybredny :)
 
Dzięki za miłe słowa :-* warzywka jak najbardziej je,warzywa i owoce. Głównie chodzi mi o wprowadzenie jakiegoś dodatkowego stałego posiłku =)
 
A może zupka? W 1,5h maks powstają cuda :) Brokułowa, kalafiorowa, krupniczek, dyniowa, warzywna. Takie pierwsze na myśl mi przychodzą.
 
[Qto,żeby dawać mu warzywo zamiast chrupka OTE="Mama synka Filipka, post: 13842109, member: 164328"]To przed snem nawet o 12 obiadek może być :) jestem pełna podziwu ze będziesz Go aż tyle karmić ale to nie wyklucza żebyś dawała Mu spróbować nowych warzywek np. Połowę marchewki ugotować i do rączki albo brokuła zamiary chrupka nawet co dwa dni taki mały szkrab musi odkrywać nowe smaki bo później będzie wybredny :)[/QUOTE]
 
Chcę moment gotowania odwlec Jak najpóźniej,więc na razie odpada robi mi się słabo,jak pomyślę że muszę coś ugotować,wszystko tylko nie gotowanie
 
reklama
Do góry