reklama

dieta 9 miesięcznego szkraba

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez mamaAntoniego, 17 Marzec 2016.

1. mamaAntoniego

mamaAntoniego Zaciekawiona BB

Witam! Chciałabym prosić o opinie i porady dotyczące diety mojego synka . Ostatnio gdzieś przeczytałam,że w 9 miesiącu trzeba już podawać dziecku 2 dania. Ale Antoś karmiony jest obiadkami ze słoików,więc myślę,że jeśli zje takie danie z mięskiem lub rybką to jest treściwy posiłek. Jednak zaczęłam się tym bardzo zamartwiać. Otóż karmienie u nas wygląda tak:
    W nocy 1-3 pobudki na pierś
    Rano 5-6 pierś,potem 8-9 pierś
    10-11.30 kaszka lub owoce
    12-13 pierś
    16-17 pierś
    17-18 obiadek
    20 pierś.
    W międzyczasie zjada czasami chrupki lub piętkę.
    Głównie chodzi mi o te posiłki stałe,czy mam wprowadzić jeszcze 2 danie do tego (2 słoik ).

2. Mama synka Filipka

Mama synka Filipka Początkująca w BB

Hej! Widzę że menu Twojego dzieciaczka opiera się głównie na mleku z piersi super jeśli długo masz Go zamiar karmić. Menu jest bardzo ubogie jeśli chodzi o urozmaicenie diety rób sama zupki to bardzo proste i niedługo czasu zajmuje i zdecydowanie wprowadź ją wczesniej koło 13-15 o 17 to zbyt późno taki obiadek w takim malutkim organizmie dłużej się trawi a jeśli dziecko je pod koniec dnia to za bardzo obciąża żołądek niestety Jego żołądek dopiero się rozwija i wszystko trzeba robić powoli i z umiarem więc drugi obiadek narazie sobie odpuść i wprowadź kaszki są lekkostrawne. Można dawać ugotowane warzywna do rączki jako przekąski - mrożone bo obecne warzywa są pryskane chemia a mrożone są zbierane w sezonie poszukaj w sklepie i czytaj etykiety czy są z ekologicznych upraw. Dziecko powinno jeść co 3-4 godz więc musisz unormowac Mu to żywienie to moje zdanie ale decyzja należy do Ciebie mój dzień wygląda tak a mam synka który ma 8 i pół miesiąca
    6 pierś
    O 10 kaszka ok 120ml
    13 obiadek ok 200-250 ml
    O 16 kaszka ok. 120ml
    O 17.30 jakiś deserek
    O 19.30 pierś na noc
    W nocy jeszcze mu daje pierś ze 2 razy chce już zaprzestać Mu dawać ale jeszcze z butelki nie chce mi pić cóż nauka przed nami :)

3. reklama
  4. KasiaMarysia23

KasiaMarysia23 Fanka BB :)

A nie lepiej samej coś ugotować??

5. mamaAntoniego

Nie mam możliwości karmić go o 13-15,bo w tym czasie śpi. Być może faktycznie wprowadzę dodatkowo kaszkę,oprócz obiadku i owoca. Chociaż ciężko to zrobić,bo Antoś i tak je średnio co 1-3godziny. Tak,jego dieta opiera się głównie na piersi,bo dziecko w tym okresie jeszcze najwięcej korzyści czerpie z mojego mleczka. Nie chcę też rezygnować z jakiegoś karmienia na rzecz czegoś innego,ewentualnie między karmieniami mam zamiar karmić Antosia przynajmniej 2 lata
    Nie gotuję sama,ponieważ NIENAWIDZĘ gotować. Może to i proste,ale dla mnie o wiele wygodniej podać dziecku obiad ze słoiczka,gdzie mam pewność,że wszystko jest zdrowe,a kupując w sklepie już niekoniecznie! Oczywiście wiem,że kiedyś będę musiała zacząć gotować dla synka i to już niedługo,ale na razie chcę pociągnąć te słoiki.

6. Mama synka Filipka

Mama synka Filipka Początkująca w BB

To przed snem nawet o 12 obiadek może być :) jestem pełna podziwu ze będziesz Go aż tyle karmić ale to nie wyklucza żebyś dawała Mu spróbować nowych warzywek np. Połowę marchewki ugotować i do rączki albo brokuła zamiary chrupka nawet co dwa dni taki mały szkrab musi odkrywać nowe smaki bo później będzie wybredny :)

7. mamaAntoniego

Dzięki za miłe słowa :-* warzywka jak najbardziej je,warzywa i owoce. Głównie chodzi mi o wprowadzenie jakiegoś dodatkowego stałego posiłku =)

8. Antossia

Antossia Zaangażowana w BB

A może zupka? W 1,5h maks powstają cuda :) Brokułowa, kalafiorowa, krupniczek, dyniowa, warzywna. Takie pierwsze na myśl mi przychodzą.

9. mamaAntoniego

[Qto,żeby dawać mu warzywo zamiast chrupka OTE="Mama synka Filipka, post: 13842109, member: 164328"]To przed snem nawet o 12 obiadek może być :) jestem pełna podziwu ze będziesz Go aż tyle karmić ale to nie wyklucza żebyś dawała Mu spróbować nowych warzywek np. Połowę marchewki ugotować i do rączki albo brokuła zamiary chrupka nawet co dwa dni taki mały szkrab musi odkrywać nowe smaki bo później będzie wybredny :)[/QUOTE]

10. reklama
  11. mamaAntoniego

Chcę moment gotowania odwlec Jak najpóźniej,więc na razie odpada robi mi się słabo,jak pomyślę że muszę coś ugotować,wszystko tylko nie gotowanie

12. KarKos84

KarKos84 Zaciekawiona BB

to jak masz zamiar karmić dziecko stale słoiki i pierś?

Poleć forum