reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta a jelito

reklama
Sorry, ale to chyba najwyższy czas wybrać się do lekarza? Niech on ustali dietę, a przede wszystkim zleci badania.
 
Co dawać już dużemu dziecku 15 lat kiedy ma ciągłe problemy z jelitami?
A zdoagnozowano u niego jakas chorobe? A krwawe sa te biegunki? Jakies inne objawy? Moze to wrzodziejace zapelenie jelita? Ja niestety cierpie na te chorobe i wiem jaka to meka, ale dzieki dobremu leczeniu (asamax) dawno nie mialam powaznych objawow.
 
wrzodziejące zapalenie jelita znam od podszewki ponieważ sama biorę asamax ale w tym przypadku to nie to
 
tak ogólnie to celiakia to schorzenie polegające na występowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego związanych z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach. Upraszczając...gluten niszczy kosmki jelitowe, które są odpowiedzialne za dostarczanie do krwi składników odżywczych...

Główne objawy: postać klasyczna (inne nazwy: jawna, pełnoobjawowa, aktywna), występuje u ok. 30% przypadków – bóle brzucha, wzdęcia, biegunki tłuszczowe lub wodniste, objawy niedoborowe składników pokarmowych (m.in. anemia), spadek masy ciała, zaburzenia rozwoju u dzieci (m.in. niskorosłość), zmiany w zachowaniu (m.in. depresja)

Więcej znajdziesz na Celiakia
 
reklama
ok rozumiem znam i wiem co to jest jednak pod inną nazwą, ale chyba dzieci bezglutynowe nie maja biegunek z krwią?
 
reklama
Do góry