reklama

dieta a jelito

Temat na forum 'Kuchnia alergika' rozpoczęty przez młoda mamka, 21 Grudzień 2009.

1. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

Co dawać już dużemu dziecku 15 lat kiedy ma ciągłe problemy z jelitami?

2. młoda mamka

Mam problem jego organizm nic nie przyjmuje i nawracają ciągłe biegunki.

3. reklama
  4. kora30

kora30 Fanka BB :)

Sorry, ale to chyba najwyższy czas wybrać się do lekarza? Niech on ustali dietę, a przede wszystkim zleci badania.

5. babby

babby Zaciekawiona BB

A zdoagnozowano u niego jakas chorobe? A krwawe sa te biegunki? Jakies inne objawy? Moze to wrzodziejace zapelenie jelita? Ja niestety cierpie na te chorobe i wiem jaka to meka, ale dzieki dobremu leczeniu (asamax) dawno nie mialam powaznych objawow.

6. młoda mamka

wrzodziejące zapalenie jelita znam od podszewki ponieważ sama biorę asamax ale w tym przypadku to nie to

7. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

a może to celiakia?

8. młoda mamka

a co to dokładnie jest? możesz coś więcej na tem temat napisać?

9. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

tak ogólnie to celiakia to schorzenie polegające na występowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego związanych z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach. Upraszczając...gluten niszczy kosmki jelitowe, które są odpowiedzialne za dostarczanie do krwi składników odżywczych...

Główne objawy: postać klasyczna (inne nazwy: jawna, pełnoobjawowa, aktywna), występuje u ok. 30% przypadków – bóle brzucha, wzdęcia, biegunki tłuszczowe lub wodniste, objawy niedoborowe składników pokarmowych (m.in. anemia), spadek masy ciała, zaburzenia rozwoju u dzieci (m.in. niskorosłość), zmiany w zachowaniu (m.in. depresja)

Więcej znajdziesz na Celiakia

10. reklama
  11. młoda mamka

ok rozumiem znam i wiem co to jest jednak pod inną nazwą, ale chyba dzieci bezglutynowe nie maja biegunek z krwią?

Poleć forum