reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta bezcukrowa-czy ktoś stosował?

Dołączył(a)
24 Styczeń 2008
Postów
9
Miasto
Poznań
Witam! Wczoraj byłam z moim 13 m-cznym synkiem u nowej Pani alergolog. Synek jest uczulony na białko jaja kurzego, banany,czekoladę i pomidory w dużym stopniu. W niejszym natomiast na szereg innych rzeczy np. ziemniaki. W wieku 11 m-cy robilismy mu testy skórne, które dały nam taki obraz. Objawy alergii to wypryski-teraz liszajowate suche placki i luźne kupki. Pani Alergolog zaleciła badanie kału, czy flora bakteryjna brzuszka jest ok i dietę bezcukrową-rónież dla mnie bo jeszcze karmie piersią.
Czy któaś z Was stosowała tę dietę? Jak ją zastosować u takiego malucha? Owoce i soki mamy ograniczyć ale co zamiast kaszek, sinlacu- to są 3 posiłki, a tam przecież dużo cukru. Kaszki robię na nutramigenie, który w sumie jest podawany profilaktycznie bo uczulenia na mleko krowie nie ma. Przymierzam się do odstawienia małego od piersi i zapytałam jakim mlekiem zastąpić mamine, alergolog zaleciła krowie lub kozie. Zdębiałam :szok:
 
reklama
Rzeczywiście kaszki maja duzo cukru, ale mozna samodzielnie ugotować np. ryż, zmiksować i dodawać do Nutramigenu, a zamiast cukru dodać słodu, są różne rodzaje słodów. Moze też kaszki bez cukru znajdą się w sklepach? Jeśli dziecko jest takim alergikiem to z wprowadzaniem mleka krowiego bym sie nie spieszyła...
 
wiem tylko ze taka dieta dla Ciebie nie jest zdrowa, potrzebujesz cukru , bo na nim pracuje mozg, a bez cukru w ogole nie pojedziesz za daleko.. on dostarcza Ci energii potrzebnej do normalnego funkcjonowania, czlowiek powinien miec diete rozsadna, cukier owszem ale nie w nadmiarze... bo nie jest to zdrowe ale za malo z kolei tez odbije sie na Twoim zdrowiu... co do mleka krowiego to i ja bym uwazala przy tak wrazliwym dziecku...

to masz problem... napisz co decydujesz robic..
 
Cukier dla małego dziecka to białą śmierć, należy go absolutnie unikać, sprzyja rozwojowi patogennych bakterii i grzybów, alergicy mają osłabiony przewód pokarmowy i takie robale się tam łatwo zadamawiają. Wystarczającą ilość cukru dostarczają owoce, ale też nie należy ich spożywać w nadmiarze.
Ja karmie swojego synka bez cukrowo od urodzenia, kaszki robie sama np. kukurydzianą, ryżową, jaglaną, orkiszową do tego dodaje mleko lub owoce czy warzywa, mały jest na b. pepti, i ma silną alergie. Jeśli brakuje Ci czasu na gotowanie można kupić gotowe kaszki bez dodatku cukru, bezsmakowe i do nich dodać owocki świeże, albo np. klejik kukurydziany (nestle) czy ryżowy. Ja z mężem również nie słodzimy, nie jemy słodyczy i mamy się świetnie, a energii u nas w nadmiarze. Jeśli chodzi o wybór mleka to niestety szkoły są różne, nikt Ci tak naprawde nie doradzi, sama musisz zdecydować, ja rozważam podawanie mleka koziego i jego przetworów (serki, jogurciki) około 2go roku życia, narazie jednak wole pozostać przy mieszance bezmlecznej.
 
Do góry