reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta bezglutenowa

Isska

Majowa mamusia 2005 :)
Dołączył(a)
7 Luty 2005
Postów
698
Moja Wiktoria ma podejrzenie diety bezglutenowej. Mozecie mi powiedziec czy jak dziecko zje cos z glutenem powinno miec jakas wysypke?? Macie moze dzieci ktore sa na diecie bezglutenowej??
 
reklama
Ja jestem uczulona na gluten. Mały koszmar ale na szczęście u dzieci szybko przechodzi. Proponuję zapoznać się z lekturą http://www.resmedica.pl/zdart6006.html

A oto stronka z produktami bezglutenowymi, które powinnaś dostać w większości dobrze zaopatrzonych sklepów ze zdrową żywnością.
http://www.bezgluten.pl/

Dla dziecka rozwiązań jest wiele. Wcale nie musisz mu podawać ziaren żeby było szczęśliwe. U mnie nietolerancja glutenu pogłebiła się w ciązy a objawia się strasznym opuchnięciem brzucha ( jelit ) i cierpieniami z tym związanymi. To bardzo ale to bardzo nieprzyjemne. Wysypka na twarzy też od czasu do czasu no i spuchnięte powieki, ogólnie czuję się źle po zjedzeniu normalnego chleba na przykład.

Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia!
 
Uczulenie na gluten objawia się raczej problemami ze strony układu pokarmowego.
Może to być np. biegunka czy rzadsze kupki, ogólne wyniszczenie organizmu, nieodpowiednie przybieranie na wadze.
Ale głównie trzeba zwrócić uwagę właśnie na konsystencję kupek.

http://www.resmedica.pl/zdart6006.html tu znajdziesz więcej.
Pozdrawiamy
 
u mnie po ciazy pojawila sie celiakia. Tzn do konca zycia nie moge jesc glutenu. A co do objawow moga byc rozne. Np tylko wysypka, albop anemia lub maly wzrost. Do najczesciej spotykanych sa jednak problemy z brzuchem. U mnie sie to objawialo biegunkami na przemian z zatwardzeniami. Duzy wzdety brzuch i takie bulgotanie i zle samopoczucie. Bardzo duzo dowiedzialam sie o tej chorobie jak i o diecie na form www.celiakia.pl goraco polecam. I zycze by to byla jedynie czasowa nietolerancja na gluten. Lecz zalecam pojsc do dobrego lekarza. I przestrzegac diety. Bo nawet jesli sie nie ma zadnych objawow gluten moze oslabiac organizm,.
 
Mój syn jest od 4 miesięcy na diecie bezglutenowej i jest super! w tym sensie że skończyły się luźne stolce ostatnia biegunka po prowokacji glutenem trwała 2 tygodnie j płakałam i bałam się aby się nie odwodnił i nie trafił do szpitala lekarz powiedział ze dla pewności lepiej zachować dietę jeszcze rok i ja będę się tego trzymała bo to daje nadzieję na wyleczenie i na to że mój synek kiedyś będzie mógł wziąć kromkę chleba, ciasteczko i ją zjeść a nie jak teraz musi oddać mamie lub tacie. Jest wiele zamienników narazie radzimy sobie chleba kukurydzianego niebardzo chce jeść bo jest on kruchy i dławi się nim jeszcze czasem pogryzie chrupkie pieczywo kukurydziane lub ryżowe. Szymon ma rok i pięć miesięcy jest też na diecie bezmlecznej jak większość dzieci teraz. Od urodzenia miał problemy ze stolcami i płakał bo bolał go brzuszek wysypek nie było no może na początku ale to jedynie na polczkach pojedyńcze kropki a i jeszcze po zjedzeniu glutenu na pupie pojawiały się zaczerwienieni. Rozpisałam sie niewiem czy to dozwolone wiec kończe a mogłabyn tak jeszcze:-D
 
Daruś na pewno ma alergię na mleko. Mimo to glutenu na wszelki wypadek unikamy. Dzisiaj zrobiłam zakupy na stronie firmy "Glutenex". Produkty są tańsze niż na stronach sklepów ze zdrową żywnością. Różnego typu makarony, kluski, ciasteczka...
 
Cześć dziewczyny. Mój mały Igorek - 14 miesięczny brzdąc, jest na diecie eliminacyjnej. Dieta bezmleczna nie dała większych rezultatów...Igor nie ma objawów ze strony układu pokarmowego więc nie wiem czy to choroba trzewna...ale z dziećmi bywa różnie. Igor ma wysypkę na buźce, drapie się w zgjęciach rączek. Smarowanie twarzy elidelem ( który miał być lekiem na całe zło) nie pomaga. Kupki małego też są raczej normalne bez zatwardzeń czy biegunek, nie ma też krwi w stolcu. napiszcie, czy objawy tylko i wyłącznie skórne mogą być objawem choroby trzewnej? Proszę napiszcie coś bo błądzę jak we mgle....w poszukiwaniu tego wstrętnego alergenu!
 
Witam. Mam problem z pomysłem na obiad... Otóż mam dietę bezglutenową ( mąka kukurydziana, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, mąka żytnia) co do tego dochodzi uczulenie na (ziemianki, pomidor, seler, marchew, jabłko, pomarańcz). Czy macie jakieś pomysły na dania które są bez użycia tych składników ?
 
Ankieta przywidziana dla osób dorosłych cierpiących na alergię pokarmową i/lub mających dzieci z tą dolegliwością.

Szanowni Państwo, prowadzę badania nad znakowaniem opakowań produktów spożywczych w aspekcie alergii pokarmowej oraz umiejętnością czytania etykiet. Wyniki tych badań pozwolą zanalizować czy opakowania produktów spożywczych są odpowiednio oznakowane i jak oceniają to potencjalni konsumenci deklarujący stosowanie diety eliminacyjnej ze względu na jakiś składnik. Badania są anonimowe, a ich wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych (praca magisterska). Bardzo proszę u udzielenie szczerych i przemyślanych odpowiedzi na poniższe pytania.

Oto link:
http://www.moje-ankiety.p...71/sec-QOuBkury

Dziękuję za poświęcenie kilku minut...

Sama jestem alergikiem pokarmowym, wiec wiem co to znaczy
icon_sad.gif


Pozdrawiam,
Magda
 
reklama
witam
bardzo proszę o poświecenie kilku minutek i wypełnienie ankiety na temat diety bezglutenowej. Ankieta niezbędna jest mi do napisania pracy magisterskiej. jest oczywiście anonimowa. link do ankiety: dieta bezglutenowa
z góry bardzo dziękuję
 
Do góry