reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta bezmleczna?!

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
159
Hej czy któraś z Was stosowała ? Pediatra zaleciła dietę bezmleczna z uwagi na wysypke u mojego dziecka i podejrzenie uczulenia na białko..ale przyznam że jestem zdezorientowana. Na internecie szukałam jakiś rozpisek ale jest bardzo dużo skrajnych diet a że karmię piersią to już sama nie wiem co.mam jeść?
Czy można jeść jajka np? Większość wędlin zawiera mleko? W ogóle większość produktów? Czy trzeba je wszystkie wyeliminować? Czy tylko typowy nabiał?Czy ktoś mógłby mi pomóc :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej czy któraś z Was stosowała ? Pediatra zaleciła dietę bezmleczna z uwagi na wysyłkę u mojego dziecka i podejrzenie uczulenia na białko..ale przyznam że jestem zdezorientowana. Na internecie szukałam jakiś rozpiskę ale jest bardzo dużo skrajnych diet a że karmie piersią to już sama nie wiem co.mam jeść?
Czy można jeść jajka np? Większość wędlin zawiera mleko? W ogóle większość produktów? Czy ktoś mógłby mi pomóc :(
Miałam dokładnie taka samą sytuację. I byłam dokładnie tak samo zdezorientowana. Spokojnie to tylko na początku tak wygląda. Też nie wiedziałam co mam jeść. Jesli pediatra podejrzewa alergię na białka mleka krowiego to wyeliminuj ze swojej diety tylko produkty mleczne. Jajka możesz jeść. Co do wędlin to wszystko zależy od ilości mleka w ich składzie i wrażliwości układu pokarmowego twojego dziecka. Ja na początku zrezygnowałam ze wszystkiego co zawierało nawet śladowe ilości mleka i uzupełnialam wapń. To bardzo ważne. Później po ok 2 miesiącach w bardzo małych ilościach próbowałam wprowadzać do swojego jadłospisu wedliny, które zawierały mleko i okazało się, że to nie szkodzi mojemu dziecku, bo tego mleka były śladowe ilości. Ale to wszystko bardzo małymi kroczkami.

Co do internetowych diet to nie korzystałam z żadnej. Po prostu czytałam składy wszystkiego co chciałam zjeść i jadłam wszystko co nie miało i mleka w składzie. Jeśli pisało, że dany produkt mógł zawierać śladowe ilości mleka to również to jadłam i nic się nie działo. Ale to zależy od wrażliwości układu pokarmowego dziecka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej czy któraś z Was stosowała ? Pediatra zaleciła dietę bezmleczna z uwagi na wysyłkę u mojego dziecka i podejrzenie uczulenia na białko..ale przyznam że jestem zdezorientowana. Na internecie szukałam jakiś rozpiskę ale jest bardzo dużo skrajnych diet a że karmie piersią to już sama nie wiem co.mam jeść?
Czy można jeść jajka np? Większość wędlin zawiera mleko? W ogóle większość produktów? Czy ktoś mógłby mi pomóc :(
Wejdź sobie na forum dla wegetarian i wegan i tam poproś o wskazówki.
Ja w ogóle nie jem mięsa, a nabiał sporadycznie i można naprawdę super i zdrowo jeść, przy czym nie zabraknie ci żadnych wartości odżywczych.
Możesz kupić książkę kucharska dla wegan i stamtąd czerpać jakieś pomysły.
 
Hej czy któraś z Was stosowała ? Pediatra zaleciła dietę bezmleczna z uwagi na wysyłkę u mojego dziecka i podejrzenie uczulenia na białko..ale przyznam że jestem zdezorientowana. Na internecie szukałam jakiś rozpiskę ale jest bardzo dużo skrajnych diet a że karmie piersią to już sama nie wiem co.mam jeść?
Czy można jeść jajka np? Większość wędlin zawiera mleko? W ogóle większość produktów? Czy ktoś mógłby mi pomóc :(
Moim zdaniem to żadna filozofia. Na początek odstawiasz nabiał i wszystkie jego pochodne oraz produkty pochodzenia krowiego, wołowina, cielęcina. Produkty z dodatkami również. Jaka nabiałem nie są, ale czasem również uczulają. Trzeba zobaczyć. Tak jak kolezanka wyżej napisała, trzeba odstawic wszystko a potem sprawdzać, na co dziecko reaguje.
Karmiłam 2 dzieci z mocnymi obostrzeniami, nie tylko wykluczeniem nabiału, więc to do zrobienia. Nie bój się, komponuj posiłki. Polecam dużo owoców zwłaszcza jabłka, banany, winogrona, daktyle. Pomogą utrzymać mleko. Do tego mleko kokosowe, ale nie napoje, a prawdziwe mleko. W selgrosie jest dobre gotowe, można zrobić swoje z jasnego kanciastego kokosa (nie tego ciemnego okrągłego). Do tego tofu jak nie masz problemów z tarczyca, awokado i mnóstwo innych warzyw. Do tego kaszę, z naciskiem na jaglanke. Są przepisy na kotlety, budynie. W ciągu dnia zamiast tłustego kokosowego polecam mleko owsiane, płatki musli można kupić lub zrobić swoje ( kupujesz np płatki owsiane, ryżowe, żytnie, jaglanej, gryczane, trochę rodzynek, żurawiny suszonej, moreki suszone i są). Jest mnóstwo możliwości. Dziś cię to przeraża, ale za chwilę ogarniesz temat.
 
Do góry