reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta dzieci z AZS?

reklama
Czy Wasze dzieci są na jakiejś specjalnej diecie mając AZS? Czy biorą leki doustne? Jaki mają przebieg tej choroby?
W tej chwili już 4latka. Wcześniej była na mleku neocate. Potwierdzona alergia na bmk ale już nabyła tolerancję. Obecnie unikamy już tylko orzechów
 
A czy dzieci mają stwierdzoną alergię na mleko?
Maly ma 6 mcy. Azs prawdopodobnie będące wynikiem alergii na bmk. Bebilon Pepti syneo, emolienty, na najgorsze zmiany lacoid (teraz juz bardzo rzadko) no i probiotk latopic. Na samym początku 5 dni fenistil krople. Teraz rd 12 dzień i na razie jest ok.
 
Moje dzieci mają AZS. To choroba na tle alergicznym. U nas alergii pokarmowej. Uczulenie na białko mleka krowiego. Karmione piersią z obostrzeniami w diecie matki. Inne mm uczulaly. W końcu są na bazie mleka krowiego. Nawet neocate z czasem uczulalo. Capri care mleko kozie też uczulalo. Jedynie mleka roślinnego nie próbowaliśmy. Alergie wyłapałem od razu, bo sama mam. Przy synku pomógł mocno pediatra. Od razu wprowadził obostrzenia. Powiedział co i jak i mogłam zostać kp. Dzięki temu córeczka też kp. Duzo stosowałam rzeczy z autopsji. Właściwe detergenty, środki do pielęgnacji polecone przez pediatrę, nie trzeba było wprowadzać leków choć od razu było widać jak zjadłam coś zakazanego (głównie u teściowej, która myślała, że coś przemyci). Po buzi dzieci od razu było widać. Córka miała tak silna trakcie, że wystarczyło mlekiem buzię posmarować i odczyn był do 20 min, albo od razu. Miała robiony panel pediatryczny ok roku. Obecnie 4 i 5 lat, alergia wciąż z nami. Piją ogrom mleka, ale głównie owsiane. Czasem coś owczego mogą.
 
reklama
A czy dajecie dzieciom czasem słodycze, kupne soki?
To zależy na co ma dziecko uczulenie i czy w ogole ma . Barwniki, chemiczne dodatki często zaostrzają zmiany. To indywidualny przypadek. Moja córka ma azs i alergie bmk, bjk, wszystkiego rodzaju orzechy i migdały w najwyższej klasie, a jak była mniejsza dodatkowo banan i marchewka. Kwestia nauczenia gotowania i czytania składów. Zdarza jej się pić sok jabłkowy ze sklepu. Czy inny kolorowy napój. Żelki u nas też przechodzą. Ale mojej koleżanki córka po żelkach szpital zalicza. Co co leków. Fenistil dosyć często, plus nawilżające kremy typu avene xeracalm i la roche posay. Sterydów już praktycznie nie stosujemy. Wszystko zależy od konkretnego przypadku.
 
Do góry