reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta i odżywianie grudniowych ciężarówek.

annte

Ninkowa Mama
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2011
Postów
2 317
Miasto
zach-pom
Witajcie. Pozwalam sobie założyć nowy wątek nt odżywiania w ciąży, podczas karmienia i nie tylko.
Wiadomo, że dieta jest jednym z ważniejszych aspektów podczas tego pięknego czasu jakim jest ciążą. Tutaj możliwe będzie podzielenie się informacjami nt diety ciężarnej, przepisami na posiłki zdrowe i nie tylko a także dyskusja na tematy kulinarne.

Slajdy - zakazane produkty w ciąży: alkohol w ciąży | mamazone.pl
 
reklama
Z checia poczytam cos na ten temat, poniewaz to moja pierwsza ciaza i boje sie duzo przytyc. A zalezy mi wiedziec co jesc zeby dzieciatko dobrze sie rozwijało:)
 
Ana86 nie ma jakichś nie wiadomo jakich wskazań co jeść. Na pewno zdrowo, urozmaicona dieta, dużo warzyw i owoców. I nie można jeść za dwoje bo to może doprowadZić do nasmiernej wagi. Choć TO trudne, ja np jestem cały czas głodna. I lubię podjadać, szczególnie wieczorem.
 
Ana86 co do tycia to różnie z tym bywa, i czasami nie ma się zbytniego wpływu ja w pierwszej ciąży mimo, że mocno ograniczałam jedzenie przytyłam całe 30kg, po pierwsze mam tendencję do tycia, po drugie dostałam gestozy ciążowej (skoki ciśnienia, odkładanie się kwasu moczowego i wody w organiźmie i tyłam w oczach nie mówiąc o opuchliznach) po ciązy zgubiłam raptem 12 kg i to wielkim wysiłkiem, w drugie przybrałam tylko 8 kilo, bardzo dobrze znosiłam ciąże i zgubiłam lekko 15 kg. Start teraz mam o kilkanaście kilo wyższy niż przy pierwszej ciąży, i powiem Ci tak specjalne głodzenie nie wchodzi w grę, zdrowe odżywianie jak najbardziej a jak będziesz miała przytyć i tak przytyjesz.
 
Kochane, ciąża to piękny czas i nie katujmy się teraz dietami. Dajmy się rozpieszczać, tym bardziej, że w większości przypadków na wigilijne potrawy będziemy mogły tylko popatrzeć ;)
 
Na zyczenie niektorych z Was wrzucam moje ulubione green smoothie :)

Dodam ze ja kupuje swiezy szpinak albo kale (polski jarmuz) i daje swiezy albo mroze w torebkach i taki zamrozony wrzucam lepiej sie miksuje wtedy


ImageUploadedByForum BabyBoom1399148919.525812.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399148919.525812.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399148919.525812.jpg
    29,4 KB · Wyświetleń: 240
Ostatnia edycja:
No to jeszcze jeden dam przepis :)
Piers z kurczaka wlozyc do jakiegos pojemniczka i zalac zalewa:
Wymieszac oliwe z oliwek z tymiankiem, rozmarynem i ziolami prowensalskimi. Zalac tym piers (ja robie tak aby przykryc chociaz do polowy i obracam po jakis 2h) zostawic w lodowce na ok 4h (im dluzej tym lepiej) pozniej do blaszki wlac cala ta zalewe i do piekarnika na 30 min :) przez pierwsze 20 piec pod przykryciem pozniej odkryc aby zarumienic.
Mega proste i bardzo smaczne bardzo dobrze smakuje z sosem tatziki.
 
Czarna
ja chce sie rozwijac kulinarnie bedac na L4 :-) wiec czekam na przepisy, dzieki :-D
 
reklama
ja mam nadzieje drugi raz nie przechodzic przez diety dla kobiet w ciazy i uwazam ze taki watek to dobry pomysl :)
 
Do góry